ضرر نامتقارن asymmetry of loss

در این مقاله از معامله گر سه بعدی به ضرر نامتقارن asymmetry of loss می رسیم. اگر اهل رفتن به کوه و پیادهروی باشید حتما میدانید وقتی شیب یک مسیر آرام باشد انرژی شما که باید برای بالا رفتن و پایین رفتن در مسیر صرف شود تقریباً یکسان است. اما اگر شیب مسیر زیاد باشد برای بالا رفتن انرژی زیادی باید صرف کنید تا پایین آمدن. خیلی از فضاهای دیگر نیز همینطور است.

شما اگر چند روز پرخوری کنید می توانید وزن اضافه کنید اما وقتی می خواهید وزن کم کنید پوست تان کنده میشود.
جالب است بدانید در بازارهای مالی هم دقیقا همینطور است. اگر شما روی کل سرمایه تان 2درصد ضرر کنید کافیست روی باقی مانده سرمایه تان یعنی ۹۸درصد باقی مانده همان دو درصد را سود کنید تا دوباره به اصل سرمایه تان برگردید و ضررتان را جبران کنید.
اما اگر شیب مسیر تند تر باشد و شما یک سقوط ۵۰ درصدی را تجربه کنید حالا باید روی ۵۰ درصد باقیمانده حساب تان ۱۰۰درصد سود کنید تا به موجودی اول تان برسید و ضررتان جبران شود. میبینید که اینبار انرژی بیشتری را صرف کرده اید.
اما اوضاع میتواند از این بدتر نیز بشود و اگر شما خدای نکرده یک ضرر 80 درصدی را تجربه کنید حالا باید 400 درصد سود کنید. میبینید که این ضررها کاملاً نامتقارن و البته منطقی است.
وقتی شما ضرر می کنید حسابتان کوچک میشود واین حساب باید سود بیشتری بکند تا به اندازه اولیه خودش برگردد.

البته درصد ضرر را باید اعشاری وارد کنید و به طور مثال به جای %۳۵باید آن را به صورت 0/35 بنویسید. متوجه میشوید که چرا در مدیریت سرمایه داشتن حدضرر مهم است. همانطور که میبینید و با گوشت و پوست تان لمس و حس می کنید وقتی ضرری بیش از ۲۰تا ۲۵درصد را تجربه کنید جبران آن خیلی دشوار است و به نظر من جبران ضرر بیش از ۵۰ درصد عملا غیر ممکن است. با حساب باز کرد در یکی از بروکرهای عالی می توانید چک کنید.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=10087

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.