معامله گر سه بعدی استاد مهربان

هدف گذاری خلاق ( قسمت اول : ویژگی های یک هدف هوشمند)

دانلود دوره معامله‌گر سه بعدی با آقای محمد مهربان، یکی از دوره‌های آموزشی ابتدایی و ارزشمند در حوزه معامله گری و معاملات مالی است. در سایت تریدر اف ایکس به شما توصیه می‌کنیم که از همین صفحه، بدون هیچ هزینه‌ای و به صورت کاملاً رایگان، دوره را دریافت کنید. برای این منظور، کافی است کلیک کنید و دانلود تک تک قسمت ها را انجام دهید.

استاد محمد مهربان این دوره را به صورت رایگان برای استفاده عمومی در دسترس قرار داده است، که این اقدام قابل تقدیری است. دانلود این دوره از نظر ارزش آموزشی بسیار مهم و حیاتی است، مخصوصاً برای تریدرهای مبتدی و حتی کسانی که سال‌ها در این حوزه فعالیت داشته‌اند. 

مدیریت صحیح سرمایه و تعیین استراتژی، از جمله نکات اساسی و ابتدایی در راه معامله گری است که بسیاری از افراد، با وجود مهارت تحلیلی بالا، به آن توجه کافی نمی‌کنند. این دوره به مباحث مدیریت سرمایه و استراتژی‌های تجاری اشاره دارد که برای هر تریدر حائز اهمیت است.

درباره دوره معامله‌گر سه بعدی محمد مهربان: موسسه مالی Prudential Financial در آمریکا در طول ۱۰ سال، ده‌ها هزار معامله‌گر را تحت نظر گرفت و به نتایج قابل توجه و البته تحول‌آفرینی دست یافت. 

پس از ۵ سال، تنها ۷٪ از معامله‌گرانی که در روز اول با امیدها و آرزوهای زیادی به بازار وارد شده بودند، هنوز هم در عرصه معاملات فعال بودند. این نتایج نشان‌دهنده این است که ۹۳٪ از این افراد حداکثر تا پنج سال اول از بازار و تجارت خداحافظی کردند. 

تقریباً تنها ۵٪ از معامله‌گران موفق به کسب سود مستمر و به دست آوردن ثروت از بازار شدند. باید توجه داشت که ۹۵٪ معامله‌گران، حتی در دوران طولانی‌مدت، تنها ضرر به دست آورده و این حقیقت نشان‌دهنده اهمیت مدیریت موثر سرمایه و استراتژی مناسب در عرصه تجارت است.

قبل از اینکه شروع به دیدن دوره معامله گر سه بعدی کنید، در  کارگزار معتبر زیر ثبت نام کنید که همزمان با دوره استاد مهربان پیش بروید.

دوره آموزشی معامله گر سه بعدی

بیان ابعاد سه گانه موفقیت در معاملات

 1. استراتژی : زمان مناسب خرید و فروش در بازار های مالی
 2. مدیریت سرمایه : تعریف میزان حجم معاملات
 3. فیزیولوژی: کنترل ترس و طمع و احساس یک تریدر

ویدئو معرفی دوره

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره

فوق پیشرفته

تعداد جلسات

73 ویدیو

هزینه دوره

کاملا رایگان

معامله گر 3 بعدی

 فکر می کنید چرا دوره آموزشی “معامله‌گر سه بعدی”  مفید باشه

معامله گر سه بعدی ! یکی از بهترین دوره های آموزش بازار های مالی می باشد. در دوره معامله گر 3 بعدی اومدیم از یک دید دیگه بازار های مالی رو نگاه کردیم. چیزایی رو آوردیم که خیلی از سایت ها بخاطر اینکه کاربران شو ازدست ندن و معامله گر جذب کنند نمیزنند. مثلا 95% از معامله گران در بازار های مالی ضرر می کنند و تمام سرمایه شونو از دست میدن. 

پس بهتر که از اول تا آخر معامله گر سه بعدی همراه ما باشید. در معامله گر سه بعدی با واقعیت های بازار های مالی آشناتون میکنیم. آموزش ساخت استراتژی معاملاتی، روانشناسی بازار های مالی و مدیریت سرمایه رو در دوره معامله گر سه بعدی کامل براتون بیان خواهیم کرد.

یک موسسـه مالیِ معــتبر در آمریکا بنام Prudential Financial  در طـــول زمان ۱۰ سال، ده ها هزار تریدر بازار های مالی را زیر نظر گرفت و به نتایج خیره کننده رسید. بعد از مدت ۵ سال فقط ۷ درصد از تریدرها که روز اول، مثل خیلی از معامله‌گرها با رویای یک شبه پولدار شدن آمــده بودند، در بازار های مالی باقــی ماندند. 

یعــنی ۹۳% از این معامله گران، در طـــول زمان ۵ سال از بازار های مالی رفتند و حدودا ۵ درصد از معامله‌گرها بعد از ۵ سال، تونستند به سود همیشه گی برسند.

آیا میدونید مشکلِ از کجا به وجود می آید؟!
زمانی که یک معامله گر نمی‌داند برای به سود رسیدن در بازار های مالی، فقط به تحلیل تکنیکال نیاز ندارد.
این درست که شـروع یادگـیری در بازار های مالی همیشه باید با تحلــیل‌های تکنیـکال باشه، اما حقیقت اینکه یک تریدر حرفه‌ای به جای تحلیل تکنیکال در واقع نیاز به یک استراتژی معاملاتی دارد.
استراتژی معاملاتی باید شــامل ســـه قسمت باشه و به همــین علت که یک تریدر موفق، در واقع یک معامله‌گر سه بعدی است.

بعد اول”Strategy” معامله گر سه بعدی:

همانطور که در بالا از معامله گر سه بعدی گفتیم به تکنیکال مربوط است و به کاربر می‌گـوید که کـجا بخـرید و کـجا بفـروشید و اگر شــــما بتوانیـــد یک اســـــتراتژی با تمــام جزییات برای خـود درست کنید، در واقع می‌توان گفت که به یک معامله‌گر استراتژیک تبدیل شده‌اید و در واقع بُعد اول را بدست آورده‌اید. 

در این بخــش می‌آموزید که چرا باید اســتراتژیک معامله کنید، چطــور باید یک استراتژی معاملاتی بسازید و چگونه باید آن را مورد آزمایش قرار دهید تا بتوانید از بازار پول بدست آورید. 🔖‏در این بخش با ماهیت شغل معامله‌گری و جوانب مختلفی که در آن وجود دارد و خطراتی که یک معامله‌گر را هر لحظه تهدید می‌کند ، آشنا می‌شوید.

بعد دوم مدیریت سرمایه در معامله گر سه بعدی:

مدیریت سرمایه در معامله گر سه بعدی، در یک معامله، به کاربر می گوید چقدر می‌توانید بخـرید و فـروشید کنید! منظور همان حجم معاملات است، یا در حقیقت چطوری باید مدیریت سرمایه تان را بر عهده بگیرید. 

در این بخش روش صحیح مدیریت ریسک و سرمایه را می‌آموزید، شاخص‌های مدیریت ســـرمایه را یاد می‌گیرید و بر اساس برنامه‌ی اکســل جامــع و انحصــاری این دوره، می‌توانید زوایای مخـــتلف اســـــتراتژی خــود را بررســـی کنید و حجـــــم و لوریج (اهرم) مناســـب معاملات خود را انتخاب کنید.

بعد سوم که از نظر بسیاری از منابع روز، یک بُعد ناشناخته می‌باشد و با اینکه مهم‌ترین بُعدِ معامله‌گری می باشد، اما کمترین توجه به آن می‌شود.

بله! “Psychology” که ترس، طمع و احساساتِ یک معامله‌گر را کنترل می کند تا حرکتی انجام ندهد که بعداً باعث پشیمانی می شود!

معامله گر سه بعدی

از بین بسیاری از افرادی که دست خود را در معاملات بازارهای مالی امتحان می کنند، تنها تعداد کمی از آنها موفق خواهند شد. این بدان معنا نیست که این افراد معدود منتخب هرگز مرتکب اشتباهات معاملاتی نمی شوند، همه این کار را انجام می دهند. با این حال، برای موفقیت در بازارهای مالی، باید از اشتباهات خود درس بگیرید و از تکرار اشتباهات مشابه در آینده خودداری کنید.

یکی از تفاوت‌های یک معامله‌گر موفق و یک معامله‌گر ناموفق، آگاهی و اجتناب از اشتباهات رایج معاملاتی است که بسیاری طعمه آن‌ها می‌شوند. در این مقاله، هشت مورد از رایج‌ترین اشتباهات معاملات بازار های مالی را شناسایی می‌کنیم که با دانستن آن‌ها، می‌توانید از انجام آن‌ها اجتناب کنید.

فقدان آموزش

بازارهای مالی مکان پیچیده ای هستند، با تفاوت های بزرگ و ظریف بین بازارها و ابزارهای فردی. یکی از رایج‌ترین اشتباهات معاملاتی که مبتدیان مرتکب می‌شوند این است که قبل از شروع کار خود را به درستی آموزش نمی‌دهند.

معامله گری بدون دانش، راهی تضمین شده برای آماده کردن خود برای شکست است و این روزها واقعاً لازم نیست اینگونه باشد. به لطف اینترنت، حجم عظیمی از مواد به راحتی در دسترس وجود دارد که به طور خاص برای آموزش شروع تجارت به مبتدیان طراحی شده است.

با داشتن تمام این اطلاعات در دستان شما، ارزش آن را دارد که برای مطالعه سخت و آموزش خود در مورد بازار انتخابی خود و نحوه تجارت آن وقت بگذارید. در Admirals، ما یک کتابخانه بزرگ از مقالات آموزشی، دوره های رایگان بازار بازار های مالی و وبینارهای منظم داریم که به شما کمک می کند تا سفر تجاری خود را با پای راست شروع کنید.

بدون برنامه معاملاتی

یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات معاملاتی که در معامله گر سه بعدی آمده ایم بگیم اینکه بدون ایجاد یک برنامه معاملاتی ابتدا معاملات را شروع کنید.

بسیاری از معامله گران مبتدی بیش از حد مشتاق هستند که وارد آن شوند و بدون برنامه ریزی قبلی شروع به انجام معاملات کنند. این یک اشتباه بزرگ است. بخشی از یک معامله گر موفق این است که نظم و انضباط خود را حفظ کنید و به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید. اگر برنامه کلی نداشته باشید انجام این کار دشوار است.

اما یک برنامه معاملاتی موفق چگونه به نظر می رسد؟

یکی از اولین مواردی که باید در نظر گرفت این است که چرا در وهله اول معامله می کنید؟ اهداف شما چه هستند؟ آیا فقط به دنبال یک چالش جدید برای پشت سر گذاشتن عصرها هستید یا یک شغل جدید؟ واضح بودن در مورد اهداف شما به شکل دادن به برنامه معاملاتی شما کمک می کند، که باید به سوالاتی مانند:

قرار است چه نوع معامله‌گری باشید؟
چقدر زمان را به معاملات اختصاص خواهید داد؟
شرایط ورود و خروج شما به بازار چیست؟
در هر معامله چه میزان سود را هدف گذاری خواهید کرد؟
در هر معامله چقدر ریسک خواهید کرد؟
حداکثر مبلغی که می توانید از دست بدهید چقدر است؟

این پاسخ ها را یادداشت کنید و پس از تکمیل طرح معاملاتی، به آن پایبند باشید!

شروع خیلی بزرگ

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، همه افراد در معاملات اشتباه می کنند و این اشتباهات منجر به ضرر می شود.

معامله گران مبتدی به ناچار اشتباهات بیشتری نسبت به کسانی که تجربه بیشتری دارند مرتکب می شوند، بنابراین در معاملات اولیه خود ریسک زیادی نکنید. از کوچک شروع کنید و به آرامی به سمت معاملات بزرگتر بروید.

در واقع، قبل از ریسک کردن، باید استراتژی معاملاتی خود را روی یک حساب معاملاتی آزمایشی بدون ریسک تمرین کنید تا قبل از انتقال به بازارهای زنده، آن را تا حد امکان کامل کنید.

با یک حساب آزمایشی بدون ریسک معامله کنید

یک حساب آزمایشی در یک کارگزاری مناسب مثل کارگزاری آلپاری مکان مناسبی برای معامله گران مبتدی که تازه دوره معامله گر سه بعدی را شروع کرده اند، تا بدون از دست دادن پول، شروع به کار کنند و از اشتباهات معاملاتی درس بگیرند. قبل از به خطر انداختن سرمایه خود در بازارهای زنده، تجارت با ارز مجازی را در شرایط واقعی بازار تمرین کنید!

اجازه ندهید احساساتتان بر شما حکومت کنند

در حین معامله، عبور از یک ترن هوایی از احساسات کاملاً طبیعی است. ترس، حرص، وجد، اندوه و خشم، به نام چند. بخشی از یک معامله گر موفق، یادگیری کنترل این احساسات است.

شما هرگز نمی توانید کاملاً از شر احساسات خلاص شوید و علاوه بر این، نمی خواهید. گاهی اوقات لازم است هنگام معامله بترسید، همانطور که در مواقع دیگر احساس رضایت از یک معامله موفق لذت بخش است.

با این حال، یکی از بزرگترین اشتباهات معاملات بازار های مالی این است که اجازه دهید این احساسات شما را کنترل کنند و فرآیند تصمیم گیری شما را دیکته کنند. اینجاست که داشتن یک برنامه تجاری واضح واقعاً به شما کمک می کند تا نظم و انضباط خود را حفظ کنید.

اجازه ندهید ترس شما را در یک معامله برنده بازنده کند و اجازه ندهید حرص شما باعث شود در حالی که نباید وارد بازار شوید. سعی کنید و همیشه به هر معامله ای تا حد امکان منطقی برخورد کنید و همیشه قبل از ورود به بازار از خود بپرسید: “آیا این معامله طرح و استراتژی معاملاتی من را برآورده می کند؟ یا اجازه می دهم احساساتم بر تصمیمم تأثیر بگذارند؟».

این اشتباهات معاملاتی زمانی اتفاق می‌افتند که معامله‌گران اجازه می‌دهند احساسات خود را تحت تأثیر قرار دهند. با این حال، از آنجایی که این سناریوها بسیار رایج هستند، سزاوار بخش خاص خود هستند.

پس از چند معامله موفق، آسان و طبیعی است که در دام احساس اعتماد بیش از حد به توانایی خود بیفتید. هیجانی که پس از برنده شدن در یک معامله احساس می‌کنید، می‌تواند قضاوت شما را مخدوش کند و باعث شود که از استراتژی معاملاتی خود منحرف شوید یا بدون انجام تحلیل مناسب دوباره وارد بازار شوید.

این اشتباه را نکنید که فکر کنید برنده شدن در چند معامله شما را شکست ناپذیر می کند!

در انتهای دیگر طیف اشتباهات معاملاتی، معامله انتقامی است، که باز هم، یک وسوسه کاملا طبیعی است، اما باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

معامله انتقامی به تمایل به بازگشت مستقیم به بازار پس از ضرر برای تلاش برای بازگرداندن سرمایه از دست رفته اشاره دارد. درست مانند احساس اعتماد بیش از حد پس از معاملات موفق، معامله انتقامی پس از معاملات ناموفق می تواند روند تصمیم گیری شما را به خطر بیندازد و اغلب منجر به ضرر بیشتر می شود.

همیشه سعی کنید و در هنگام معامله عینی بمانید. اغلب، پس از یک رشته باخت، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک قدم به عقب بردارید. از معاملات فاصله بگیرید و قبل از اینکه خطر ضرر بیشتر را به خطر بیندازید، آنچه را که اشتباه رخ داده است، تجزیه و تحلیل کنید.

عدم کاهش ضرر و زیان شما

اشتباه بعدی در لیست اشتباهات رایج معاملاتی ما یک اشتباه بزرگ است و مسئول مقدار زیادی پول از دست رفته توسط معامله گران، به ویژه مبتدیان است.

دلیل اینکه این یک اشتباه رایج است این است که شامل اعتراف معامله گران می شود که اشتباه می کنند و – علیرغم آنچه مردم ممکن است به عنوان انسان بگویند – اکثر ما گاهی اوقات به سختی این را تصدیق می کنیم.

هیچ کس دوست ندارد اعتراف کند که اشتباه می کند، اما این جایی است که معامله گران می توانند پول زیادی از دست بدهند. هنگامی که آشکار شد که یک معامله علیه شما در حال حرکت است، ضرر خود را کاهش دهید و قبل از اینکه ضرر بیشتری کسب کنید، از بازار خارج شوید. 

هرگز بیش از حد به هیچ تجارتی وابسته نشوید. با تجارت، مانند هر چیز دیگری در زندگی، هرگز صد در صد حق با شما نیست. شما اغلب اشتباه خواهید کرد. مهم است که تشخیص دهید چه زمانی اشتباه می کنید، آن را بپذیرید و تا زمانی که هنوز می توانید ضررهای خود را کاهش دهید.

ریسک بیش از حد در هر معامله

ممکن است این یک نکته واضح به نظر برسد، اما تعجب خواهید کرد که چند معامله‌گر در ارتکاب این اشتباه تجاری مقصر هستند.

بسیاری از معامله‌گران خود را فریفته دورنمای آن برد بزرگ می‌بینند و تسلیم وسوسه گرفتن موقعیتی بزرگ برای تسهیل این امر می‌شوند. این می تواند یکی از بزرگترین و پرهزینه ترین اشتباهات معاملاتی باشد که می توانید مرتکب شوید.

مهم نیست که چقدر در مورد یک موقعیت مطمئن هستید، بازارها اغلب غیرقابل پیش بینی هستند و همیشه این خطر وجود دارد که آنها علیه شما تبدیل شوند.اگر بخش بزرگی از سرمایه تجاری خود را به خطر بیندازید و سپس آن را از دست بدهید، می تواند به شدت به شانس موفقیت شما در آینده آسیب برساند. علاوه بر این، بازیابی تأثیرات روانی ممکن است دشوار باشد.

همیشه از اندازه موقعیت خود آگاه باشید و هرگز کل موجودی حساب معاملاتی خود را در یک معامله به خطر ندهید.

عدم نگهداری یک مجله معاملاتی

این شاید یکی از اشتباهات تجاری کمتر آشکاری باشد که توسط بسیاری از معامله گران مبتدی مرتکب شده است، اما بخش بسیار مهمی از رشد به عنوان یک معامله گر است.

شما باید تمام معاملات خود را، چه خوب و چه بد، ثبت کنید و هر چه جزئیات بیشتری ثبت کنید، بهتر است. برخی از سوالاتی که باید به آنها بپردازید عبارتند از:

تجارت از چه زمانی وارد شد؟
چه زمانی از آن خارج شد؟
با چه ابزاری معامله می کردید؟
چرا وارد تجارت شدید؟ دلیل شما چه بود؟
نتیجه تجارت چه بود؟
تو در موردش چه فکری می کنی؟
چه کاری می توانستید بهتر انجام دهید؟

یک ژورنال معاملاتی مفصل به شما کمک می کند نه تنها از اشتباهات خود، بلکه از موفقیت های خود نیز بیاموزید و در انجام این کار به شما کمک می کند تا مهارت های معاملاتی خود را توسعه دهید و استراتژی معاملاتی خود را به خوبی تنظیم کنید.

افکار نهایی

تبدیل شدن به یک معامله گر موفق یک سفر طولانی و دشوار است، اما با شناسایی و اجتناب از برخی از رایج ترین اشتباهات معاملاتی، موقعیت بهتری نسبت به بسیاری پیدا خواهید کرد.

همیشه باید به یاد داشته باشید که اشتباهات معاملاتی بخشی طبیعی از یادگیری است و حتی موفق ترین معامله گران جهان هنوز هم هر از گاهی اشتباه می کنند. بنابراین، از مرتکب اشتباه شدن و یا زمانی که آنها خیلی ناامید می شوند، نترسید. آنچه مهم است این است که از اشتباهات خود درس بگیرید و اقداماتی برای جلوگیری از تکرار آنها در آینده انجام دهید.

زمان به سرعت می گذرد

وای زمان خیلی سریع میگذره از زمانی که در سال 2008 در دنیای تجارت شروع کردم، درس های زیادی وجود داشت، اما هرگز گذشته را تغییر ندادم. این باعث شد که من کسی باشم که امروز هستم. 

برای اینکه معامله گری در بازار های مالی را یاد بگیرید، باید زمان و انرژی صرف کنید تا به یک معامله گر موفق تبدیل شوید. من تجربیات زیادی، ذهنیت قوی، اراده آهنین و متمرکز کسب کردم. 

اما وقتی نوبت به معامله در بازارهای مالی می رسد، شما در پایان روز هنوز دانشجوی بازار هستید. متواضع باشید وگرنه بازار این کار را برای شما انجام خواهد داد. 18 درسی که در 10 سال تجارت آموختم به این دلیل نوشته شد که…

من معتقدم بازار رئیس بزرگی است و همیشه حق با آن خواهد بود. یادگیری تجارت یک سرمایه گذاری برای خودتان است. اگر می خواهید تجارت بازار های مالی، سهام، معاملات آتی را یاد بگیرید، اگر می خواهید پیشرفت معاملات خود را سریع تر کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید، خود را یک مربی بازار های مالی می بینید. 

همانطور که زندگی نیز بازارها به شما اهمیت نمی دهند و حتی از وجود شما خبر ندارند. همه چیز مسئولیت شماست – اینکه چگونه به چیزهایی که می توانید کنترل کنید واکنش نشان می دهید. شما نمی توانید کنترل کنید که بازار در آینده چه خواهد کرد، اما می توانید کنترل کنید که اگر قیمت این کار را انجام دهد، چگونه واکنش نشان خواهید داد. 

شما نمی توانید کنترل کنید که بازار چند فرصت سودآور به شما می دهد، اما می توانید کنترل کنید و تصمیم بگیرید که کدام فرصت های معاملاتی را طبق قوانین برنامه معاملاتی خود معامله کنید و اجازه دهید احتمال لبه معاملاتی شما بقیه کارها را انجام دهد. منظورم را درست متوجه شدید؟

طرز فکر معامله گری همه چیز است

خوب، پس از 10 سال معامله، شکی وجود ندارد – تجارت سودآور به طور مداوم حداقل 95٪ به طرز فکر معاملاتی مربوط می شود. همه چیز بین شما و بازار است. پس از اینکه با انجام آزمایش‌ها، معاملات و بهبودهای زیاد بر لبه معاملات خود تسلط پیدا کردید، باید یاد بگیرید که مانند یک ماشین معامله کنید (اما با رویکرد مثبت و احساسات) – از نظر مذهبی روند روزانه خود را دنبال کنید و سازگار باشید زیرا این تنها چیز است. این مهم است

آموخته شده در 10 سال بازار های مالی

1) هرگز تسلیم نشوید

اگر در دنیای بازار های مالی تازه کار هستید، به من اعتماد کنید – فراز و نشیب هایی وجود خواهد داشت و شما نمی توانید از این واقعیت فرار کنید. هیچ راه دیگری برای ایجاد تجارب خود و توسعه «چشم معامله گری» به نام «احساس روده» وجود ندارد. 

فقط بازی می تواند بازی را به شما آموزش دهد. مسئولیت پذیری و صادق بودن با خود شما را به یک معامله گر بهتر تبدیل می کند. اگر خودتان را نمی شناسید، شغلی بهتر از این به عنوان یک تاجر وجود ندارد. با گذشت زمان به خوبی نقاط قوت و ضعف خود را خواهید شناخت. وقتی همه چیز سخت می شود و احساس می کنید هیچ پیشرفتی ندارید، فقط به یاد داشته باشید که همه اینها بخشی از روند و سفر است. با خردی که در موانع یاد گرفتی به جلو حرکت کن.

به این فکر کنید که در وهله اول چه چیزی شما را وارد معامله کرد. بنابراین آزادی مالی وعده داده شده بسیاری از گوروهای خودخوانده به شما می فروشند؟ گزینه ای برای کار مستقل از خانه یا هر جای دنیا فقط با داشتن لپ تاپ؟ آیا هدف شما این است که مدیر سرمایه موفق شوید؟ آیا این اشتیاق به بازارهای مالی و عدم اطمینان آنها بود؟ آیا تصور می شد می توانید ارزی را که در جیب دارید یا طلایی که همسرتان روی مچ دست دارید معامله کنید؟ همیشه به خاطر داشته باشید که چرا شروع کردید و هرگز از اهداف خود دست نکشید. به هر حال زمان خواهد گذشت.

همیشه با خودتان صادق باشید، کار خودتان را انجام دهید و رهبری کنید.

2) تجارت یک تجارت است، نه یک سرگرمی

تجارت یک طرح سریع ثروتمند شدن نیست، بنابراین از هر کسی که سعی در فروش آن به شما دارد اجتناب کنید. تجارت چیزی جز تجارت نیست. شما باید روال، قوانین و فرآیند معاملاتی خود را داشته باشید. قبل از اینکه تجربه کنید و از مزایای سبک زندگی معاملاتی بهره مند شوید، باید زمان، انرژی و پول خود را سرمایه گذاری کنید. 

راه دور نیست. میانبری وجود ندارد. همه چیز در زندگی گام به گام انجام می شود. با تمرکز بر خود و تجارت ما، تجارت بازار های مالی را بیاموزید.

3) فعالیت ها و اهداف دیگری داشته باشید

اجازه ندهید تجارت شما تبدیل به “فرار” از زندگی شما شود. یادم می آید یک بار خواندم که شخصی برای فرار از افسردگی خود معامله را انجام داد و با خودکشی به پایان رسید. باور کنید وقتی فعالیت ها، سرگرمی ها و اهداف دیگری در زندگی داشته باشید، تاجر و فرد بسیار بهتری خواهید شد. 

چیزهایی مانند خانواده، دوستان، سلامتی از همه مهمتر در زندگی هستند. اگر به تجارت خود علاقه دارید، تجارت بازار های مالی را یاد بگیرید و سعی کنید بهترین معامله گر ممکن شوید. من نمی گویم که باید تجارت را متوقف کنید، اما می گویم این چیزها شما را با حالات مثبت پر می کند و در کل شما را به یک معامله گر و شخص بهتر تبدیل می کند.5) قیمت پادشاه است

از خود بپرسید چه چیزی بازار را اداره می کند؟ ترس و طمع. همش عرضه و تقاضاست. معامله‌گران زیادی وجود دارند و یکی از آنها فقط از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند، یکی از مبانی و یک معامله‌گر از ترکیب هر دو استفاده می‌کنند. آنچه را که برای شما بهترین کار می کند پیدا کنید. 

برای من استفاده از تحلیل تکنیکال (قیمت) تنها چیزی است که باید بدانم. البته گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که خبرهای واقعا بد و غافلگیرکننده‌ای روی قیمت تاثیر بگذارد و شاید مسیر ابزار را تغییر دهد، اما فقط یک معامله در سری معاملات شماست.

قیمت تنها چیزی است که نشان دهنده واقعی بازار است. چرا وقتی قیمت واقعی است از اندیکاتورهای بی فایده استفاده کنیم؟ چرا پیش‌بینی‌های مربوط به بازار را بخوانید، در حالی که هیچ‌کس نمی‌داند در آینده چه اتفاقی قرار است بیفتد. 

زمانی که زمان مناسب است واکنش نشان دهید و سعی نکنید چیزها را پیش بینی کنید. قیمت تنها چیزی است که واقعی است. همه چیز دیگر فقط یک صدا است.

4) فریم های زمانی بالاتر تصویر واقعی را نشان می دهد.

من نمی گویم که نمی توانید با موفقیت در تایم فریم های پایین تر معامله کنید، اما طبق تجربیات خودم، بازه های زمانی بالاتر مانند هفتگی، روزانه، 4 ساعته تصویر واقعی و جهت اصلی را نشان می دهد. 

اکثر تایم فریم های پایین تر از تایم فریم های بالاتر پیروی می کنند. لبه تایم فریم بالاتر نسبت به لبه تایم فریم پایین تر. من بسیاری از معامله گران بزرگ را می شناسم که فقط در پایان روز نمودارها و موقعیت های معاملاتی خود را بررسی می کنند تا تصمیمات معاملاتی خود را بگیرند. آیا فکر می کنید جورج سوروس وقت خود را با معامله نمودارهای 1 دقیقه ای تلف می کند؟ احتمالا نه.

در 10 سال معامله گری، همه چیز را امتحان کردم – از اسکالپینگ گرفته تا معاملات موقعیت. چیزی که برای من کار می کند معاملات نوسانی با استفاده از نمودارهای هفتگی، روزانه و 4 ساعته است. 

کاری را انجام دهید که افراد بزرگ انجام می دهند، و از جمعیت پیروی نکنید… مگر اینکه بخواهید یک معامله گر گمشده دیگری شوید. فریم های زمانی بالاتر جایی هستند که مسیر کمترین مقاومت را دارد.

5) ریسک را مدیریت کنید

همانطور که در بالا نوشتم، تجارت یک تجارت است. اگر در مورد تجارت خود جدی هستید و می خواهید برای 10-20 سال آینده معامله کنید، پس با آن اینگونه رفتار کنید. آیا حساب معاملاتی خود را باز می کنید و در اولین فرصت خوب خود 20 درصد ریسک می کنید؟ پنج معامله متوالی شکست خورده و شما خارج از تجارت هستید.

مدیریت ریسک شما را در این تجارت نگه می دارد. اگر صاحب کسب و کار رستوران محلی سرمایه سرمایه گذاری شده خود را از دست بدهد، از تجارت خارج می شود. اگر تمام سرمایه تجاری خود را به دلیل طمع از دست بدهید، شما نیز از معامله خارج شده اید. ریسک را مدیریت کنید و هرگز بیش از 2% در هر معامله ریسک نکنید.

6) ژورنال معاملاتی شما کتاب معاملاتی مورد علاقه شماست

بسیاری از معامله گران به دنبال رازهایی برای تغییر معاملات خود هستند. آنها همه نوع دوره ها، کتاب ها، سمینارها را می خرند.

فقط بازی می تواند بازی را به شما آموزش دهد. تجارت به صورت تصادفی را متوقف کنید. تجارت. مسیر. فرا گرفتن. بهتر کردن. تکرار. مدتی در برنامه معاملاتی، مجله معاملاتی خود سرمایه گذاری کنید و معامله گر بازار های مالی را با مهارت ها و عادات مناسب معامله گری یاد بگیرید.

تجارت به معنای یادگیری از اشتباهات است، شروع به انجام کارهایی کنید که کارآمد هستند و هر چیز دیگری را کنار بگذارید. اگر به کمک نیاز دارید یک تاجر، مربی که در حال حاضر جایی است که می خواهید باشید پیدا کنید و توصیه های او را دنبال کنید.

7) طرح معاملاتی راهنمای روزانه شما برای موفقیت در معاملات است

معامله با پاداش بلندمدت فقط کسانی است که از لبه معاملاتی ثابت شده خود پیروی می کنند و برنامه ریزی مذهبی دارند. کسانی که اشتباه می کنند و قوانین آنها را زیر پا می گذارند بهای آن را خواهند پرداخت. همیشه به یاد داشته باشید که بازار رئیس است و شما دانشجو هستید.

8) انضباط

فقط نظم و انضباط به شما زندگی مورد نظرتان را می رساند. اگر می‌خواهید بدنی قوی و متناسب داشته باشید و در عین حال روزها را رها کنید و غذاهای مزخرف بخورید، شکست خواهید خورد. این روند در همه جای دیگر یکسان است. 

اگر نمودارهای خود را فقط زمانی آماده کنید که احساس کنید شکست خواهید خورد. اگر قوانین تجارت خود را بر اساس تجارت به تجارت تغییر دهید، شکست خواهید خورد. به همین سادگی.

9) سالم بمانید

در زندگی شما بدن و ذهن شما تعیین می کند که در زندگی خود به کجا می روید.همه چیز مربوط به تصمیماتی است که ما می گیریم. برای تصمیم گیری خوب باید در شرایط بدنی خوبی باشیم. 

من همیشه در زندگی ام فعال بودم و معتقدم سالم ماندن و تناسب اندام پایه و اساس هر موفقیتی است. اگر دوست دارید پول خود را به جای خرید دمبل و غذای سالم صرف غذای مزخرف و تلویزیون بزرگتر کنید، به شکست تبدیل خواهید شد. غذای سالم و تقویت بدن، ذهن شما را تقویت می کند، اعتماد به نفس شما را تقویت می کند و اراده آهنین را ایجاد می کند. 

وقت نداری؟ مرا نخندان. همین الان 20 حرکت فشاری انجام دهید. همه ما 24 ساعت یکسان داریم. عادات روزانه خود را در اولویت قرار دهید. غذای تلخ را قطع کنید و ورزش روزانه را شروع کنید. ورزشگاه، پیاده روی، بوکس… یکی را برای شروع انتخاب کنید. ورزش بهترین مدیتیشن برای پاکسازی ذهن و تمرکز است.

10) هرگز در مورد اهداف خود صحبت نکنید

صحبت در مورد اهداف و چشم انداز خود فقط زمان تلف شده است. هرچه بیشتر در مورد آنچه می‌خواهم در معاملاتم به دست بیاورم صحبت می‌کردم، احتمال کمتری داشت که در مسیر رسیدن به آن باشم. چرا؟ زیرا باعث می شود احساس کنید قبلاً در زندگی واقعی به آن دست یافته اید. بنابراین باعث می شود که شما انگیزه خود را از دست بدهید و روند روزانه خود را شکسته و با عدم نظم و تمرکز کافی مرتکب اشتباه شوید. 

من به شما پیشنهاد می‌کنم در سکوت سخت و هوشمندانه کار کنید، فقط روی روند روزمره، روال خود تمرکز کنید و اجازه دهید نتایج به دست شما برسد. اهداف خود را داشته باشید، اما هر روز بیش از حد به آنها فکر نکنید.

11) برای خود یک مربی بازار های مالی پیدا کنید

وقتی در سال 2008 شروع کردم، فکر می‌کردم که به اندازه کافی باهوش هستم و نیازی نیست به کسی گوش کنم و فقط آن را انجام دهم. من زمان، انرژی و پول زیادی را صرف استراتژی‌ها و دوره‌های تجاری بی‌فایده کردم که باعث سردرگمی من شد و منحنی یادگیری من را گسترش داد. 

به جوان تر خود توصیه می کنم کسی را پیدا کنم که در همان جایی است که می خواهم باشم و کسی که سال ها از ذهنیت من جلوتر است. شما در زمان و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد و پیشرفت و منحنی یادگیری خود را سریع دنبال خواهید کرد.

12) تمرکز و تسلط بر یک استراتژی معاملاتی

وقتی شروع به کار در کارگزاری می کنید، خوب است و توصیه می شود کمی از همه چیز را امتحان کنید، بنابراین می توانید رویکردها، روش های مختلف را درک کنید … اما وقتی فهمیدید چه سبک معاملاتی را دوست دارید، همه چیز را کنار بگذارید، روی آن تمرکز کنید و در آن واقعاً خوب شوید.

مهم نیست چقدر زمان می برد، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که در درازمدت به آن پایبند باشید و به استراتژی جدیدی که جانی استفاده می کند نپرید. روی تجارت خود تمرکز کنید و هر مزاحمتی را که در سفر به شما کمکی نمی کند را کاهش دهید.

در انتهای یک کارگزاری بازار های مالی بسته به نیاز خود انتخاب کنید. انتخاب یک بستر معاملاتی مناسب ‌می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. تنها بخشی از نهادهای مالی از اعتبار کافی برخوردارند. چراکه به علت تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بسیاری از بسترهای معاملاتی معتبر به ایرانیان خدمات نمی‌دهند.

کارگزاری ها در حقیقت واسطه‌ای هستند میان تریدرهای سرتاسر دنیا و با ایجاد بستر خرید/فروش، ترید کردن را امکان‌پذیر می‌کنند. ما در صفحه معرفی کارگزاری های بازار های مالی، تفاوت عملکرد کارگزاری را در این مقاله بررسی کردیم، حالا نوبت به بررسی مزایا و معایب هر کارگزاری رسیده است. 

اما توجه داشته باشید که بخاطر مشکلات و قوانین، تعداد کارگزاری فعال در ایران (در مقایسه با کشورهای دیگر)، محدود است. در ادامه، رتبه بندی کارگزاری های بازار مالی فعال در ایران و نقاط قوت و ضعف هر یک را بیان کرده تا شما به عنوان تریدر بتوانید با توجه به مدل و استراتژی ترید خود، بهترین کارگزاری بازار های مالی را انتخاب کنید. برای اطلاع از پارامترهای مهم در بررسی بهترین کارگزار بازار های مالی، اینجا را کلیک کنید.

توجه : ما در این مقاله منحصر به فرد 6 کارگزاری منحصر به فرد ایران را با جزئیات با هم مقایسه کردیم.

انتخاب کارگزاری مناسب برای بازار های مالی بسیار اهمیت دارد و باید با دقت و توجه انجام شود. این انتخاب می‌تواند تأثیر مهمی بر عملکرد و سودآوری شما در بازار مالی داشته باشد. دلایلی که نشان می‌دهند چرا لازم است که کاربران در انتخاب کارگزاری به دقت عمل کنند عبارتند از:

1. امانت و قابلیت اعتماد: کارگزاری شما باید یک شرکت معتبر و قابل اعتماد باشد. شما به او سرمایه خود را اعتماد می‌کنید و او باید قادر به حفظ این امانت باشد.

2. انطباق با نیازهای شما: هر تریدر دارای نیازهای خاصی است، مانند نوع معاملاتی که انجام می‌دهد و نیاز به انواع مختلفی از ابزار و پلتفرم‌ها. باید کارگزاری انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.

3. اجرای عالی: اجرای سفارشات به سرعت و دقت بسیار مهم است. اگر کارگزاری توانایی اجرای سریع و بدون تأخیر را نداشته باشد، ممکن است به سودآوری شما آسیب بزند.

4. هزینه‌ها: هزینه‌های مرتبط با معاملات شامل اسپرد، کمیسیون، و هزینه‌های مخفی دیگر می‌توانند تأثیر زیادی بر سودآوری شما داشته باشند. باید به دقت تحقیق کنید تا هزینه‌ها را کاهش دهید.

5. نهاد نظارتی: اطمینان حاصل کنید که کارگزاری تحت نظر یک نهاد نظارتی معتبر و منظم فعالیت می‌کند. این امر از لحاظ امانت و قابلیت اعتماد کارگزاری بسیار مهم است.

به علاوه، شما باید در هنگام انتخاب کارگزاری به نکات زیر هم توجه کنید:

– بررسی نظرات و بازخوردهای دیگر تریدرها در مورد کارگزاری مورد نظر.
– تحقیق در مورد تاریخچه و شهرت کارگزاری.
– بررسی توانایی پشتیبانی مشتریان و کیفیت خدمات مشتریان.
– بررسی سیاست‌ها و شرایط معاملاتی ارائه شده توسط کارگزاری.
– پیگیری مواردی که ممکن است به تضمین امانت مالی کمک کنند.

کارگزاری های نامعتبر و کلاهبرداری‌های ممکن است در بازار های مالی وجود داشته باشند. برای جلوگیری از ورود به معاملات با کارگزاری های نامعتبر، مطالعه کافی انجام دهید و از منابع قابل اعتماد برای اطلاعات و نظرات دیگران استفاده کنید. همچنین، هرگز به کارگزاری اعتماد نکنید که پیشنهادهایی بی‌صرفه‌سرا یا خیلی خوب به نظر می‌رساند و نکات کلیدی را در قراردادها مغفلانه نادیده بگیرد.

انتخاب یک کارگزاری معتبر برای شروع فعالیت در بازار های مالی به واقعیت یک امر بسیار حیاتی تبدیل شده است. این انتخاب تأثیر بزرگی بر کارکرد و سودآوری شما در این بازار خواهد داشت و می‌تواند به شما کمک کند تا مسائل و نگرانی‌های مرتبط با معاملات خود را به حداقل برسانید. عدم انتخاب یک کارگزاری مناسب ممکن است ریسک‌های مرتبط با معاملات را افزایش دهد و به شما نگرانی‌های زیادی را بر سر راه بگذارد.

این اهمیت به دلیل مسائل زیر وجود دارد:

1. امانت مالی: شما ممکن است مبلغ زیادی از سرمایه خود را به کارگزاری اعتماد کنید. اگر کارگزاری نادرست باشد، خطر از دست دادن این سرمایه‌ها بسیار بالاتر است.

2. اجرای سفارشات: اجرای سریع و دقیق سفارشات معاملاتی امری بسیار حیاتی است. کارگزاری نامناسب ممکن است به عملکرد معاملاتی شما آسیب بزند.

3. شرایط معاملاتی: شرایطی که کارگزاری به شما ارائه می‌دهد (مانند اسپرد، کمیسیون، واحدهای معاملاتی و …) می‌توانند تأثیر زیادی بر سودآوری شما داشته باشند.

4. حفظ منابع شخصی: انتخاب کارگزاری  مناسب به شما کمک می‌کند تا منابع شخصی خود را حفظ کنید و از مسائلی مانند تقلب یا کلاهبرداری از طرف کارگزاری محافظت کنید.

5. پشتیبانی مشتریان: کارگزاری با پشتیبانی نامناسب ممکن است شما را در مواقع ضروری تنها بگذارد و مشکلاتی که در معاملات خود دارید را حل نکند.

6. نهادهای نظارتی: کارگزاری باید تحت نظر نهادهای نظارتی معتبر و منظم فعالیت کند تا اطمینان حاصل کنید که فعالیت‌های او تحت نظر و نظارت است.

7. ریسک کلاهبرداری: کارگزاری های نامعتبر ممکن است به عنوان معاملات‌گران بروزند و با انتشار اخبار جعلی و معاملات تقلبی به سود شما آسیب بزنند. انتخاب کارگزاری معتبر کمک می‌کند تا از این ریسک‌ها محافظت شوید.

به طور خلاصه، انتخاب کارگزاری مناسب برای بازار های مالی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید با دقت و توجه به این مسائل انجام شود تا از تأثیر مثبت آن بر عملکرد معاملاتی و امانت مالی خود بهره‌برداری کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4259

این دوره توسط استاد مهربان که یکی از اساتید آموزشی رباضی کنکور بوده تهیه شده است و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است.

موسسـه مالیِ معــتبر Prudential Financial در آمریکا در طـــول ۱۰ سال، ده ها هزار معامله گر را زیر نظر گرفت. و به نتایج خیره کننده و البته تکان‌دهنده‌ای رسید.

این دوره در 72 قسمت به صورت ویدیویی و رایگان در اختیار معامله گران قرار گرفته است.

4.7/5
 • بهروز طولابی
  مهمان

  سلام
  باتقدیم احترام خدمت جناب آقای مهندس مهربان،روش بسیار جالب و خوبی است به عبارتی ساده، روان و قابل فهم حتی برای افراد مبتدی می باشد.
  در صورت امکان برای استفاده و عضویت در استراتژی اسکالپ و تخصیص یوزر ابزار سوم وجود،جهت واریز مبلغ آبونمان راهنمایی بفرمایید. چون در کانال تلگرام پیام دادم تاکنون بازخور ی دریافت نکردم.
  باسپاس فراوان

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام وقت بخیر
   یک گروه تلگرامی دارند که اعضا اونجا هستند. لینک گروه تلگرامی معامله گر سه بعدی رو براتون میفرستم عضو شوید و راهنمایی بگیرید. در سایت ما صرفا آموزش رایگان استاد وجود داره.
   https://t.me/treader_3D_gruop

 • منصور نوعی
  مهمان

  سلام. این دوره عالیه عالی. فقط ایکاش آموزش تکنیکال رو هم به همین سبک ارائه میداد استاد مهربان

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام وقت بخیر
   بله دوره استاد عالی هست. آمورش رایگان شون همین هست.

 • منصور نوعی
  مهمان

  ایشون اینستا ندارن؟ خیلی گشتم پیدا نکردم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اطلاعی ندارم. اما یک گروه تلگرامی دارند که فعال هست. توی تلگرام سرچ کنید میاد.

دیدگاهتان را بنویسید