جادوی بهره مرکب

معرفی مفهوم جادوی بهره مرکب در فارکس

وقتی می خواهم در معامله گر سه بعدی در مورد جادوی بهره مرکب صحبت کنم قبل از هر چیز نظر آلبرت انیشیتین در این مورد است که برایم خیلی جالب است نابغه قرن بیستم در دانشگاه پرینستون آمریکا درباره بهره مرکب این طور میگوید بهره مرکب بزرگترین کشف ریاضی برای همه زمان ها خواهد بود برخلاف موضوعهای دیگر ریاضی مثل مثلثات، حساب دیفرانسیل و انتگرال که در دبیرستان آموخته اید و خیلیهایشان همان جا باقی میمانند اما بهره مرکب با تمام زندگی روزمره ما عجین شده است.
در قالب یک مثال می خواهیم ببینیم بهره مرکب چکار میکند : یک خانم و آقا را در نظر بگیرید هر دو آنها ۱۰هزار دلار پول دارند . پولهایشان را در دو بانک و یکساله و با نرخ 5درصد سرمایهگذاری میکنند. پایان سال اول آقای دنیل و خانم کلر 500دلار سود میگیرند و حالا جفت شان 10500دلار پول دارد اما برای سال دوم مبنای محاسبه سود ۵ درصد بانک آقای دنیل همان سرمایه اولیه یعنی ۱۰هزار دلار است و به ۵۰۰دلاری که آن در سال به دست آورده سودی تعلق نمیگیرد.

در واقع بانک دنیل هر ساله مقدار ثابت 500دلار به حساب آن اضافه می کند . اما خانم کلر خوش شانس تر است و بانکش برای سال دوم، ۵درصد سود به پول 10500دلار را می دهد و در واقع اجازه میدهد که به سود سال اول او نیز سود تعلق بگیرد.
اینجور در پایان سال دوم برعکس آقای دنیل که ۵۰۰دلار سود می گیرد خانم کلر ۵۲۵دلار سود دریافت می کند. در پایان سال سوم نیز آقای دنیل باز ۵۰۰دلار دریافت میکند اما خانم کلر 551 دلار و اگر این روند ادامه پیدا کند خانم کلر در پایان سال دهم ۷۷۵دلار سود نصیب اش می شود در حالیکه سود آقای دنیل همان ۵۰۰دلار است.

کرده باشید. به نظر من آن چیزی که خیلی خودش را نشان داد در سالهای اول خیلی فرقی بین بهره مرکب و غیر مرکب نبود اما هرچه گذشت قدرت بهره مرکب بیشتر خودش را نشان داد و این فاصله بیشتر و بیشتر شد.
برای اینکه به قدرت بهره مرکب بیشتر پی ببرید بگذارید یک مثال دیگر بزنم فرض کنید یک میلیون تومان پول دارید و آن را وارد کاری کردید که فقط ماهیانه ۵درصد یعنی ۵۰هزار تومان سود میدهد یعنی پایان ماه اول 1،050،000تومان پول دارید. در پایان ماه اول دو کار می توانید انجام دهید : یک این که سود خودتان را خارج کنید و با همان یک میلیون تومان ادامه بدهید یا دوم اینکه به 50هزار تومان که خیلی کم به نظر میرسد دست نزنید و ماه دوم را با 1،050،000
شروع کنید.

اگر راه اول را انتخاب کنید در پایان ماه دوم در مجموع 1،100،000پول دارید اما اگر راه دوم را انتخاب کنید 1،102،500تومان پول دارید. خلاصه تفاوت شان خیلی کم است اما بگذارید ببینیم بعد از یک سال (یعنی 12ماه) چه اتفاقی می افتد. در پایان سال در حالت اول که سود هایتان را خارج می کردید و با همان یک میلیون ادامه می دادید 1،600،000دارید اما در حالت دوم که سود پول هایتان را نیز وارد می کردید و ادامه می دادید 1،795،856تومان
پول دارید. باز هم اختلاف خیلی کم است و به نظر میرسد چندان فرقی به وجود نیاورده است اما بگذارید صبور باشیم و این روال را برای ۵سال (یعنی ۶۰ماه) ادامه دهیم. بعد از ۵سال بهره ساده یا غیر مرکب سرمایه یک میلیون تومانی شما را، به ۴میلیون رسانده است یعنی 4برابر. ولی وای خدای من! بهره مرکب معجزه کرد و سرمایه شما را به بیش از ۱۸میلیون تومان رسانده است یعنی آن را 18برابر کرده است و این تازه اول راه است و از اینجا به بعد چیزی جلودار بهره مرکب نیست و ظرف ۱۰سال یعنی ( ۱۲۰ماه) پول شما را بیش از ۳۴۸برابر می کند در حالی که بهره غیر
مرکب پول شما را ۷برابر می کند. از موضوع بهره مرکب می توان نتیجه گرفت،. یک : حتماً بخش یا تمامی از سود هایتان را هم وارد بازی کنید.
دو : صبور باشید و منتظر بمانید تا مکانیزم بهره مرکب بتواند خودش را پیدا کند و قدرتش را به رخ تان بکشد. فقط برای همه این شگفتیها کافی است که بتوانید در بازار باقی بمانید و بتوانید سالهامعامله کنید.

باز هم بیشتر اهمیت مدیریت سرمایه مشخص شد چون تنها عاملی که می تواند در بلند مدت شما را در بازار نگه دارد و مثل یک شیر از سرمایه تان محافظت کند فقط موضوع قدرتمند مدیریت سرمایه است.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9936

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.