5 ویژگی مشترک معامله گران فارکس با ورزشکاران – تریدر اف ایکس

اهل رقابت هستند

در این آموزش فارکس به ویژگی مشترک معامله گران فارکس با ورزشکاران پرداخته ایم. اگر به کاربران در شرکت‌های وال استریت نگاه کنید، فقط بیش از تعداد کمی از ورزشکاران با سابق را در صف خواهید دید. بعضی از شرکت‌ها، مانند SMB Capital، حتی شنیده شده که از ورزشکاران با سابق حمایت می‌کنند. چه ارتباطی بین ورزشکار بودن و تجارت وجود داره؟ من اعتقاد دارم که همه چیز به ویژگی ها و طرز اندیشه آنها که این افراد وجود دارد ربط دارد. در این مقاله پنج ویژگی وجود داره که به نظر میرسه معامله گران موفق با ورزشکاران در سطح بین المللی یک مشترک هستند:

ورزشکاران بین المللی اهل رقابتی هستند و با این اندیشه نیاز آنها به جستجوی برتری در مقابل حریف شان هستند. به نظر شما این درست نیست؟ برای اینکه بتونید یک معامله گر موفق باشید، ابتدا یک چیزی را پیدا کنید که او را از بقیه متمایز کند. معامله گر موفق با بروکرهای معتبر فارکس مثل آلپاری کار می کنند.

ورزشکاران حرفه ای به دنبال رقابت هستند. آیزایا توماس را به خاطر دارین؟ توماس بلندترین قد بین بازیکنان NBA بود اما قطعا یکی از سریع ترین بازیکنان بود. علاوه بر این، او شخصیتی فوق العاده داشت. در یکی از بازی فینال های NBA، همت و سرعت توماس به او کمک کرد تا در یک کوارتر 25 امتیاز در حالی که مچ پا آسیب دیده بود بازی کرد و بدست آورد.

این مدل انگیزه، نیروی محرکه درونی برای غلبه بر رقابته که بهترین ورزشکاران و معامله گران را ترغیب می کنه تا تمایل بیشتری را برای رسیدن به اهداف خود طی کنند.

استفاده از شکست برای موفقیت های بعدی

در انجام معاملات همیشه حق با شما نیست. اگر با هر ضرر ناراحت و ناامید شوید، ممکن که در نهایت توسط افکار درونی خود ناامید شوید و در نتیجه از ادامه راه تون جا بمونید. به انجام معاملات بدبین میشین، که منجر به ضررهای بیشتر میشه.

ورزشکاران در میدان نبرد هم شکست می خورند و هم پیروز می شوند، همانطور که یک معامله گر معاملات با سود و هم ضرر را تجربه می کنه. اما در پایان روز، آنها میدونند که یک بازی آنها را مشخص نمی کنه و میتونند ادامه بدن. آنها از یک معامله بد به عنوان یک تجربه یادگیری برای عملکرد بهتر دفعه بعد استفاده می کنند و اجازه نمیدن شکست گذشته (یا شاید حتی موفقیت) بر عملکرد آنها در آینده تأثیر منفی بذاره.

5 ویژگی مشترک معامله گران فارکس با ورزشکاران - تریدر اف ایکس

هدف محکمی دارند

قبل از اینکه شروع به فعالیت کنید، ورزشکاران حرفه ای و معامله گران موفق مطمئن می شوند که ‘هدف محکمی’  دارند. به همین علت که بسکتبالیست‌های حرفه‌ای ساعت‌ها صرف تمرینات سخت می‌کنند. آن‌ها قبل از اینکه حتی حرکات سخت تری مانند تکنیک های سخت در ورزش را انجام دهند، روی حرکات دراز و نشت کار می‌کنند.

حتی استفن کوری هنوز هم تیراندازی پرتاب آزاد را تمرین می‌کنه، و در حین گرم کردن شوت‌های زیادی رو می‌گیره تا خاطرش جمع بشه که می تواند ضربه را در زمان های مهم بگیره. شبیه، معامله‌گران موفق در بازار فارکس مطمئن می شوند که پایه محکمی در مبانی معاملاتی خود دارند.

به ندرت می توانید یک معامله گر موفق را پیدا کنید که درک خوبی از خطوط حمایت و مقاومت نداشته باشد و نمودار اصلی و نمودار الگوهای کندل استیک را به خوبی نشناخته باشه.

ذهن قوی دارند

باور دارید که اگر راجر فدرر هر بار که خود را در فینال یک تورنمنت بزرگ می دید، تحت فشار تسلیم می شد، چه اتفاقی می افتاد؟ او احتمالا هرگز نمیتونست رکورد پیت سامپراس برای عناوین گرند اسلم را بشکند! بهترین ورزشکاران و معامله گران موفق اجازه نمی دهند احساسات، تصمیمات شونو تحت تاثیر قرار بده و آنها را متلاطم کند. بااینکه استرس و فشاری که در کارشان وجود دارد، آنها می توانند تمرکز خود را حفظ کنند و ادامه بازی خود را اجرا کنند و رکورد بزنند.

دائم در تلاش هستند

آنهایی که در هر زمینه ای بهترین هستند، دائماً تلاش می کنند خود را رشد می دهند. ورزشکاران حرفه ای میدانند که برای جلوتر ماندن از رقابت، نمی توانند فقط روی موفقیت های خود استراحت کنند. من نمیتونم به اندازه کافی شما رو متقاعد کنم که این طرز اندیشه و نیت در انجام معامله چقدر مهم است.

بازارها در فارکس پویا هستند. کاربران موفق در معاملات ارزش سخت تمرین کردن را می‌دانند، از گذشته خود در معاملات و ضررها در حساب آزمایشی از اشتباهات خود درس می‌گیرند و همچنین استراتژی‌های معاملاتی جدیدی به ذهن خود می سپارند و امتحان می‌کنند.

البته، این به این معنی نیست که شما باید یک ورزشکار باشید تا یک معامله گر موفق در فارکس شوید. و من هم به این موضوع اشاره نمی کنم که فقط به این دلیل که شما یک ورزشکار خوب هستید، یک معامله گر موفق خواهید بود. نکته اصلی اینکه شما باید با معامله گری رفتار کنید که یک ورزشکار نخبه با ورزش خود رفتار می کند. این مهارتی است که باید به آن ادامه دهید. در اصل، شما یک ورزشکار هستید و بازارها صرفاً زمین بازی شما هستند. البته میتوان برای پر قدرت شدن معاملات از آموزش فارکس سایت تریدر اف ایکس استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید