شایستگی کسب درآمدهای نجومی

در این مقاله از معامله گر سه بعدی شایستگی کسب درآمدهای نجومی را می پردازیم. متاسفانه از کودکی باوری نادرست در ذهن برخی افراد ایجاد شده است که میتواند در معامله گری مشکلات جبران ناپذیری به وجود بیاورد.

طرز فکری که میگوید برای بدست آوردن پولحتماً باید مدت زمانی نسبتا طولانی کار کرد مثلاً برای ۳میلیون تومان یک کارمند باید به اندازهیک ماه کار کند تا حقوقی به این اندازه به حسابش واریز شود و یا یک مغازه دار باید بعد از یکماه فروش ، دخل و خرج خودش را حساب کند تا ببیند چقدر سود کرده است.

ولی این باور دربازارهای مالی به هیچ عنوان معنایی ندارد چون در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه میشود سودهایبسیار زیادی به دست آورد یا قسمت زیادی از سرمایه و یا کل آن را از دست داد. در واقع این طرز تفکر که حتماً باید از اول صبح شروع به کار بکنید و در تمام ساعت ها در بازار باشید و به معامله گری بپردازید نه تنها دیدگاه اشتباهی است بلکه ممکن است بعد از مدتی باعث ضعیف شدن عملکردتان در انجام معاملات بشود.

اصلا گاهی اوقات لازم است وارد بازار نشوید و یک روز، دوروز و حتی یک هفته فقط نظاره گر باشید و منتظر فرصتی باشید تا با ورودی های مناسب بهترین خروجی ها را از یک یا چند معامله داشته باشه باشید. معاملهگری کارمندی نیست بلکه یک محیطیاست که باید با فکر و استراتژی مناسب برای کسب درآمد از آن استفاده کنید.

شخصی که وارداین بازار میشود باید این باور اشتباه را از ذهنش پاک کند و اینطور فکر کند که در این شغل و دراین بازار مسئله کسب درآمد و زمان هیچ ارتباطی با هم ندارند. یعنی ممکن است با گذشت زمان کمی، پول زیادی را به دست آورد یا از دست داد و یا بالعکس. این فرایند ممکن است حتی هفتهها یا ماه ها طول بکشد این موضوع بستگی به تفکر معامله گر دارد که در چه تایم فریم یا غالب زمانی معامله میکند.

اما چرا باید این باور اشتباه را تغییر داد ؟! این باور دو مشکل اساسی دارد. مشکل یک : اعتقادنداشتن به شایستگی کسب درآمد در مدت زمان کوتاه باعث میشود ضمیر ناخودآگاه شما را وادار کند که اگر در مدت زمان کوتاهی پولی به دست آوردید به بازار برگردانید و در واقع با این کار سعی در عمل کردن باور شما دارد.

برای مثال شخصی را در نظر بگیریم که در یک مسابقه لاتاری شرکت میکند و یک بلیت بختآزمایی به ارزش ۲۰۰هزار دلار برنده میشود. از آنجایی که پول قابل توجهی به این شخص رسیده است و تصور اطرافیانش این است که حتما زندگی اش دچارتغییر و تحول بزرگی میشود ولی وقتی به زندگی اینگونه اشخاص نگاه کنید میبینید که نه تنها پیشرفتی نکردند بلکه با همان سبک معمولی خودشان دارند زندگی میکنند و آن پول را فقطصرف برآورده کردن آرزوهایی که از قبل داشتند، کرده اند.

این افراد چون از لحاظ روانی خودشانرا شایسته دریافت چنین پول زیادی نمی بینند ضمیر ناخودآگاه شان نیز آنها را به سمتی هدایت میکند که تمام پول را مصرف کنند و از دستش بدهند. افراد وقتی با حجم زیادی از پول یا سرمایهمواجه میشوند از لحاظ رفتاری به دو دسته سرمایه گذار ها و آرزو طلب ها تقسیم می شوند.

سرمایه گذارها چون از لحاظ روانی خودشان را شایسته پول زیادی میدانند وقتی سرمایه به دستمیآورند یا پاداشی دریافت میکنند برنامه هایی برای سرمایهگذاری برای آن پول دارند. با هدفپیش می روند و با تحقیقاتی که انجام میدهند سعی میکنند بهترین سرمایه گذاری را انجام بدهندتا ارزش پول را در ابتدا حفظ و بعد بتوانند بیشترش بکنند.

اما افراد آرزو طلب این شایستگی را در خودشان حس نمیکنند و وقتی پول زیادی به دست میآورند فقط میخواهند به رویا هایی که از قبل در ذهن خودشان ساخته اند برسند و بعد از مدتی تمام آن پول را خرج و نابود میکنند. مثلاکارمندی را در نظر بگیرید که از مدیرش پاداش دریافت می کند و به جای اینکه ارزش آن را بداندبا رفتاری کاملاً هیجانی از روی علاقه و آرزویی که در ذهنش دارد سریعا یک تلفن همراه شبیه تلفن همراه مدیرش می خرد.

در واقع این فرد بجای اینکه آن پول را ذخیره کند و روی آن سرمایهگذاری کند فقط به فکر برآورده کردن آرزوهایش است.

اما بریم سراغ مشکل دوم : افراد سعی می کنند مدت زمان طولانی تری در بازار بمانند تا درآمدکسب کنند. فرض کنید معامله گری با گذشت زمان کمی از معامله اش به سود خوبی رسیده و به خاطر این باور اشتباه تصور می کنند که اگر مدت زمان بیشتری در معامله باقی بمانند به سود بیشتریمی رسد و با این کار یعنی طولانی تر کردن زمان معامله اش نه تنها ممکن است سودی را که به دست آورده از دست بدهد بلکه ممکن است تمام یا قسمتی از سرمایه اش را از دست بدهد.

لری نوین در کتاب رازهایی از معامله گری غیر احساسی میگوید : اگر بازاری در عرض دو دقیقههزار دلار به شما سود رسانده دلیلی ندارد که همیشه به این روند ادامه بدهد و ممکن است عکساین قضیه نیز برای شما اتفاق بیفتد یعنی در عرض چند دقیقه تمام یا بخشی از سرمایه خود را ازدست بدهید.

برای مقابله با این باور باید ذهن خودتان را آماده کنید و بپذیرید که برای کسب سودهای نجومی اصلا نیازی نیست که حتما مدت زمان زیادی را در بازار کسب کنید یا ماه ها منتظر کسب سود باشید. مطمئنا فرصت هایی در بازار اتفاق میافتد که می توانید در مدت زمان کمی مثلاً چند دقیقه یا چند روز به سود های عجیب و غریبی برسید.

شایستگی کسب درآمدهای نجومی
شایستگی کسب درآمدهای نجومی

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11810

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.