الگوی های کندل استیک چیست؟ – تریدر اف ایکس

معرفی الگوهای کندل استیک

در روزگاری که گودزیلا هنوز یک مارمولک بامزه بود، ژاپنی ها نسخه قدیمی خود را از تحلیل تکنیکال برای تجارت برنج درست کرده بودند. درسته، برنج. معامله گران در آن زمان نیز هوشیار بودند. یک غربی به نام استیو نیسون این تکنیک مخفی به نام “شمعدان ژاپنی” را “کشف” کرد و آن را از یک تاجر ژاپنی یاد گرفت. استیو تحقیق کرد، مطالعه کرد، زندگی کرد، نفس کشید و شروع به نوشتن در مورد آن کرد. به تدریج، این تکنیک مخفی در دهه 90 محبوبیت یافت.

استیو نیسون آقای کندل استیک است.

الگوی های کندل استیک چیست؟

بهترین راه برای توضیح استفاده از تصویر است:

الگوی های کندل استیک را می توان برای هر بازه زمانی استفاده کرد، خواه یک روز، یک ساعت، 30 دقیقه… هر آنچه که می خواهید! آنها برای توصیف قیمت در بازه زمانی معین استفاده می شوند. در این مقاله از آموزش فارکس به بررسی الگوی های کندل استیک می پردازیم.

کندل استیک ها با استفاده از باز شدن قیمت، بالا، پایین و بسته شدن دوره زمانی انتخاب شده شکل می گیرند.

  1. اگر بسته شدن قیمت بالای باز شدن قیمت باشد، یک کندل توخالی (معمولاً به رنگ سفید نمایش داده می شود) کشیده می شود.
  2. اگر بسته شدن قیمت زیر باز باشدن قیمت باشد، یک کندل پر شده (معمولاً به صورت سیاه نشان داده می شود) کشیده می شود.
  3. قسمت توخالی یا پر شده کندل را “بدنه کندل” یا بدن می نامند.

  خطوط نازکی که در بالا و پایین بدنه ایجاد می‌شوند، محدوده بالا / پایین را نشان می‌دهند و سایه نامیده می‌شوند.

الگوی های کندل استیک چیست؟ - تریدر اف ایکس

آناتومی الگوی های کندل استیک

بیایید قسمت های مختلف یک کندل استیک ها کامل توضیح دهیم. برای اینکار در یکی از بروکرهای فارکس در ایران فعالیت می کنند افتتاح حساب کنید مانند آلپاری یا آمارکتس.

درست مانند انسان ها، کندل ها اندازه های بدن متفاوتی دارند. و وقتی نوبت به معاملات فارکس می رسد، هیچ چیز بدتر از بررسی کندل ها نیست!

بدنه های بلند نشان دهنده خرید یا فروش قوی است.

هر چه بدنه بلندتر باشد، فشار خرید یا فروش شدیدتر است. این بدان معناست که یا خریداران یا فروشندگان قوی‌تر بودند و کنترل را به دست گرفتند. بدن های کوتاه به معنای فعالیت بسیار کمی در خرید یا فروش هستند.

کندل های بلند سفید ژاپنی فشار خریداران را قوی نشان می دهد. هر چه کندل سفید بلندتر باشد، قیمت بسته شدن بیشتر از قیمت باز شدن است.

این نشان می دهد که قیمت ها از باز تا بسته به میزان قابل توجهی افزایش یافته و خریداران تهاجمی بوده اند.

کندل های بلند مشکی (توپر) فشار فروش قوی را نشان می دهد.

این نشان می‌دهد که قیمت‌ها از بازار آزاد بسیار کاهش یافت و فروشندگان بیشتر بودند.

سایه های ناشناخته الگوی های کندل استیک

نه، ما در مورد استفاده از سایه چشم دودی تیره صحبت نمی کنیم. سایه های بالا و پایین روی کندل های ژاپنی سرنخ های مهمی در مورد معاملات ارائه می دهند. کندل‌های با سایه‌های بلند نشان می‌دهند که معامله‌گری به خوبی پس از باز شدن و بسته شدن اتفاق افتاده است

کندل‌های با سایه‌های بلند نشان می‌دهند که معامله‌گری به خوبی پس از باز شدن و بسته شدن اتفاق افتاده است.

کندل های ژاپنی با سایه های کوتاه نشان می دهد که بیشتر معاملات در نزدیکی باز و بسته شدن محدود شده است.

اگر یک کندل استیک سایه بالایی بلند و سایه پایینی کوتاه داشته باشد، به این معنی است که خریداران بیشتر از فروشندگان است. اما به هر دلیلی، فروشندگان وارد شدند و قیمت ها را پایین آوردند.

اگر یک کندل استیک سایه پایینی بلند و سایه بالایی کوتاه داشته باشد، به این معنی است که فروشندگان قیمت را به زور پایین آورده اند.

الگوی های کندل استیک چیست؟ - تریدر اف ایکس

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=3310

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید