اشتباهات رایج معامله گران با کندل استیک ها

در این از سری آموزش فارکس میرسیم به اشتباهات رایجی که معامله گران جدید با کندل استیک ها انجام می دهند.

  1. شما سعی می کنید در هر کندلی که در نمودار ظاهر می شود معنی پیدا کنید

اغلب اوقات، بازارها “پر سر و صدا” هستند. وقتی به تغییرات قیمت در آینده فکر می کنید، هر کندلی مفید نیست. به جای نگاه کردن به هر کندل، روی آنهایی تمرکز کنید که در حال حاضر قیمت در نزدیکی سطوح حمایت و مقاومت مهم معامله می شود. بنابراین ابتدا مشخص کنید که فکر می کنید این سطوح کجا هستند و سپس به دنبال الگوهای کندل استیک باشید.

اشتباهات رایج معامله گران با کندل استیک ها
  • تخیل شما خیلی قوی است

یکی دیگه از اشتباهات رایج معامله گران با کندل استیک ها باور اینکه با 500% زوم به نمودار کندل استیک ها نشانه های جدیدی می بینید اما احتمالاً چیزی در آنجا وجود ندارد. لازم نیست سعی کنید یک برچسب کتاب درسی از شکل های کندل استیک ها که می بینید اختصاص دهید.

هنگامی که انتظار خرید دارید، روی یافتن شواهدی مبنی بر فشار خرید قوی و زمانی که انتظار فروش دارید، روی شواهدی از فشار قوی فروش تمرکز کنید.

  • تخیل شما خیلی ضعیف است

الگوهای کندل استیک که قرار است پس از سه کندل بر اساس نمونه های کتاب درسی شکل بگیرند، ممکن که در نهایت بیش از پنج کندل شکل بگیرند. فقط به این دلیل که یک الگوی سه کندلی برای تشکیل چهار کندل نیاز دارد، این الگو را باطل نمی کند. معنی همچنان همان است. درک عملکرد قیمت پشت الگوی کندل استیک بسیار مهمتر از حفظ کردن فرم استاندارد آن است.

  • جنگل را از درختان فراموش می کنید

اگر دائماً بر روی بازه‌های زمانی کوتاه‌تر مانند نمودارهای 5 دقیقه‌ای تمرکز کنید، بدون اینکه عقب‌نشینی کنید و سعی کنید به «تصویر بزرگ‌تر» نگاه کنید، معاملات شما به سمت صفر شدن می‌رود. سعی کنید تمرکز خود را خیلی محدود نکنید.

  • منتظر تایید نیستید

و آخرین اشتباهات رایج معامله گران با کندل استیک ها در این مقاله اینکه برخی از الگوهای کندل استیک وجود دارند که “خود تایید کننده” در نظر گرفته می شوند، اما بسیاری از آنها اینطور نیستند. قبل از اینکه روی یک الگو عمل کنید، حتما صبر کنید تا کندل بسته شود و کاملاً شکل بگیرد. همیشه منتظر تایید صحیح باشید مبنی بر اینکه قیمت در جهتی که شما انتظار دارید حرکت می کند. به عنوان مثال، اگر پایین Tweezer می بینید، عاقلانه تر است که منتظر بمانید و مطمئن شوید که کندل پس از الگوی دوگانه، قبل از رفتن طولانی، بالاتر بسته می شود.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=7660

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید