هدف گذاری خلاق ( قسمت اول : ویژگی های یک هدف هوشمند)

در این مقاله از معامله گر سه بعدی با هدف گذاری خلاق ( قسمت اول : ویژگی های یک هدف هوشمند) آشنا می شویم. یکی از مهمترین اصول رسیدن به موفقیت در هر کاری داشتن هدف است برایان تریسی یکی ازبرترین نویسندگان حوزه روانشناسی کسب و کار و موفقیت میگوید : همه مردان و زنان موفق رویاپرداز هستند.

آنها ابتدا آینده ایدهآلی در همه زمینه ها برای خودشان ترسیم و سپس برای رسیدنبه آن هر روز تلاش میکنند. یک معامله گر هم زمانی میتواند موفق باشد که قبل از شروع هرمعامله ای اهدافش را به صورت کاملا مشخص در ذهنش تجسم کند تا به وسیله آنها به فعالیتهای ذهنی اش جهت بدهد.

در واقع با ترسیم اهداف در ذهن ضمیر ناخودآگاهتان شروع به فعالیت کرده و تمام تلاشش را می کند تا به وسیله مکانیزم خودکار شما را در مسیر مورد نظر قرار بدهد تا با اراده قدرتمند تان شما را به اهداف مورد نظرتان برساند. یکی از بهترین روشهای تجسم کردن این است که ریزترین مسائل را با دقیق ترین جزئیات برای خودتان تصویر سازی کنید.

برای شروع چشم هایتان را ببندید و تصور کنید صبح است و می خواهید با ماشینی که آرزویش را دارید به محل کارتان بروید تمام جزئیات ماشین مثل رنگ ماشین، طرح صندلی و خلاصه همه چیز را به گونه دلخواه تان تجسم کنید و لوگوی ماشین را از روی فرمانش لمس کنید.

کمربند ایمنی را ببندید و با استارت زدن به طرف محل کارتان که در یکی از لوکس ترین برج هاست حرکت کنید. آنجا را از لحاظ متراژ ، طراحی و دکوراسیون همانطوری که مورد نظرتان است تجسم کنید. وارد دفترتان بشوید و به همین صورت کوچکترین خواستههایتان را تجسم کنید و حواستان باشد که تمامی تفکرات و تصویر سازی ها باید از درون تان باشد و اجازه ندهید که تصورات دیگران وارد ذهنتان شود.

از طرف دیگر برای اینکه این اهداف اثربخش تر و جذاب تر باشد و انگیزه شما را بیشترکند حتما تمامی آنها را با جزئیات کامل روی یک کاغذ یادداشت کنید و هر روز بعد از بیدار شدنو شبها قبل از خواب آنها را با صدای بلند برای خودتان مرور کنید. حالا ببینید اهداف ایده آل شما باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا بتوانند به مرحله اجرایی برسند.

ویژگیهای اهدافجرج دوران ( )George Doranیکی از نویسندگان حوزه کسب و کار و مدیریت برای اولین بارروشی را ابداع کرد که می گوید اهدافی که شما برای خودتان تجسم و برای رسیدن بهش تلاش می کنید باید هوشمند باشد یعنی باید چهار ویژگی اساسی داشته باشند.

1-کاملا مشخص باشند. اهداف کاملاً باید با جملات واضح بیان بشوند و با مهارت ها، فعالیت ها،توانایی ها، دانش و جوانب دیگر معامله گری مرتبط باشند.

در واقع شما باید به طور شفاف بدانید که در معامله گری چه خواسته هایی دارید و با چه روش هایی می خواهید به آنها برسید.

2-قابل اندازه گیری باشد. همه شما دوست دارید ثروتمند شوید ولی اینکه بگویید میخواهمثروتمند شوم هدف قابل اندازه گیریی نیست. شما باید دقیقا تعیین کنید که به چه چیز هایی قراراست برسید. چه ماشینی با چه مدلی و با چه قیمتی می خواهید؟ خانه تان قرار است کجا و چند مترباشد؟ قابل اندازه گیری بودن هدف برای این است که اگر از آن دور شدید یا در مسیر رسیدنبهش قرار نداشتید متوجه بشوید و با تغییر مسیر دادن دوباره در جهت اصلی قرار بگیرید.

3-قابل دسترسی باشد. اهداف نباید دور از دسترس و غیر معقول باشند یعنی اگر هدف بزرگیبرای خودتان در نظر گرفته اید باید آن را به هدف های کوچکتری تقسیم کنید که قابل دسترس باشد و بتوانید به آن برسید و بعد با رسیدن به این اهداف در نهایت به هدف بزرگ و اصلی تان برسید. مثلا اگر هدف تان این است که سرمایه تان را افزایش دهید و صد برابر کنید و معاملات بزرگتری را انجام دهید و سودهای بزرگتری را نیز به دست آورید باید این هدف صد برابری راتا میتوانید کوچک کنید. مثلا برای خودتان در نظر بگیرید که قرار است هر ماه فقط ۵درصدسرمایه تان را افزایش دهید و بعد کافی است این هدف را دنبال کنید تا با مکانیزم بهره مرکبمعجزه اتفاق بیفتد.

4-در محدوده زمانی مشخص انجام شود. همان طور که قبلاً گفتم برای انجام کارهایتان زمانمحدود و مشخصی در نظر بگیرید و تمام تلاشتان را بکنید که در این زمان مشخص شده اهداف کوچکتر را به پایان برسانید تا به هدف های بزرگ تر و اصلی تان برسید.حالا ببینیم بعد از شناخت ویژگی اهداف باید چه کار کنیم ؟

تفاوت شخصی که به اهداف، رویاهاو خواسته هایش می رسد با کسی که فقط خیالبافی و رویا پردازی میکند این است که این شخص برای تحقق اهدافش برنامه ریزی کرده و در چارچوب زمانی مشخص و با برنامه مناسب آنها رامرحله به مرحله اجرا میکند و پیش می برد. یک معامله گر بعد از شناخت ویژگیهای اهداف بایدآنها را تجسم کند و طبق یک برنامه مشخص و طراحی یک استراتژی دقیق و همچنین با استفاده ازقوانین محکم مدیریت سرمایه معاملاتش را شروع کند تا در مسیر رسیدن به اهدافش قرار گیرد.

مثلاً شما باید برای خودتان تعیین کنید دوست دارید هر ماه چقدر به سرمایه تان اضافه شود دو درصد؟ پنج درصد؟ ده درصد؟ چند درصد؟! مهم نیست این عدد چه مقداری باشد مهم این است که بدون هدف نباشید و حواستان باشد که هدفتان حتما ویژگیهای گفته شده را داشته باشد. اینکه آیا به هدف دلخواه تان می رسید یا نه مربوط به این قسمت نمی شود. هدف من این است که بدانیدبدون داشتن هدف رسیدن به موفقیت دشوار و یا غیر ممکن است ولی با داشتن هدف کم کم نحوه مواجهه با مشکلات و حل آنها را یاد خواهید گرفت.

هدف گذاری خلاق ( قسمت اول : ویژگی های یک هدف هوشمند)

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11757

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.