هوش هیجانی (قسمت چهارم)

در این مقاله از آمورش معامله گر سه بعدی به هوش هیجانی (قسمت چهارم) می رسیم. یکی از اصلی ترین روش ها برای بالا بردن هوش هیجانی استفاده از تکنیکی به نام معاشرت است که اتفاقاً در بسیاری از منابع به عنوان اولین و ساده ترین تکنیک نیز شناخته شده است.

ما باید آدمهایی را که هوش هیجانی قدرتمندی دارند بشناسیم و بدانیم که رفتارشان دارای چه ویژگی هایی است و بعد در معاشرت با این افراد این ویژگیها را زیر ذرهبین قرار دهیم ابتدا تقلید و الگوبرداری کنیم بعد سعی کنیم دقیقا آن رفتارها را در خودمان بازسازی کنید تا با تکرار و تکرار به یک عادت تبدیل شود.

حالا برای اینکه تشخیص دهید کدام یک از دوستان شما هوش هیجانی بالایی دارد تا آنها را برای معاشرت انتخاب کنید کافیست به ادامه این مطلب توجه کنید. 9 ویژگی رفتاری در افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند.

1-مثبت اندیش هستند : یعنی با افکار مثبت همیشه برای رسیدن به موفقیت انگیزه دارند. این افرادفقط جنبه های مثبت اتفاقات را میبینند. حتی وقتی شکست می خورند باز هم نگاهشان به جنبههای مثبت شکست شان است. معاشرت با این افراد باعث میشود که منطقی تر فکر کنید و با انگیزهبیشتری برای رسیدن به موفقیت هایتان قدم بردارید.

2-روابط سالمی دارند : یادتان باشد افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند هر کسی را برایبرقراری رابطه انتخاب نمی کنند و با افرادی در ارتباط هستند که آنها نیز هوش هیجانی وقدرتمندی دارند. Jim Rohnمیگوید : شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین وقتتان را باآنها می گذرانید. پس معاشرت با افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند باعث میشود که شما هم مثل آنها بشوید.

3-شنونده خوبی هستند : کسی که شنونده خوبی است حس همدلی بالایی دارد و اگر یادتان باشد حس همدلی جزو مؤلفه ها و مهارت های مهم هوش هیجانی بود. در واقع وقتی که با اینافراد صحبت میکنید تمام حواس شان پیش شماست و سعی می کنند به بهترین شکل درک تا نکنند. شما هم باید یاد بگیرید شنونده خوبی باشید تا ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید.

4-آرامش دارند : این افراد هیچ وقت در مسیر رسیدن به خواسته ها و موفقیت هایشان مضطرب ونگران نمی شوند. به موارد بی اهمیت و بی ارزش توجهی ندارند و فقط با آرامش کامل برایاهداف شان تصمیم میگیرند. معاشرت با این افراد شما را هم آرام می کند و حس لذت بخش آرامش را در شما به وجود می آورد.

5-مدیر خوبی هستند : مدیریت بدون هوش هیجانی بالا تقریبا امکان پذیر نیست. یک مدیر خوبحواسش به همه چیز هست و سعی میکند به بهترین شکل ممکن حس همدلی را در تمام نیروهاایجاد کند و الگوی خوبی برایشان باشد. آنتونی رابینز در کتاب قدرت نامحدود می گوید : تمرین کنید تا مدیر خوبی باشید. مدیریت عالی در هر کاری باعث رشد و موفقیت شما می شود چه در درون شرکتها و چه در روابط بین افراد.

6-صبور هستند : صبر یکی از کلیدهای مهم برای رسیدن به هر هدفی است. این افراد برای رسیدن به موفقیت هیچ عجله ای ندارند و با هر شکستی ناامید نمی شوند بلکه پیوسته و صبورانه می جنگند تابه موفقیت برسند. بقول ناپلئون هیل صبر، استقامت و سخت کوشی ترکیبی بی نظیر برای موفقیت است. پس یادتان باشد که برای رسیدن به موفقیت عجله نکنید و همیشه صبور باشید.

7-اجتماعی هستند : این افراد با دیگران رابطه بسیار خوبی دارند.

8-ثبات رفتاری دارند : این افراد دمدمی مزاج نیستند و ثبات رفتاری دارند یعنی در انجامکارهایشان متمرکز هستند و از این شاخه به آن شاخه نمیپرند و برای هر مرحله از زندگی هدف و برنامه ای دارند و فقط در مسیر رسیدن به این هدف ها قدم برمیدارند.

9-توانایی تغییر دادن حال عمومی جمع را دارند : این افراد توانایی این را دارند که در هرلحظه متناسب با حال عمومی جمع رفتار کنند. به موقع شوخی می کنند، به موقع همدلی میکنند وخلاصه تمام رفتارهای آنها در یک جمع کاملا حساب شده و دقیق است. به همین دلیل میتواننددر جمع اثرگذار باشند و حال عمومی هر جمعی را تغییر دهند. فراموش نکنید که معامله گر های حرفه ای هوش هیجانی بسیار بالایی دارند و شما هم باید به همین نقطه برسید و این امکان پذیرنیست مگر با تمرین مطالبی که تا الان یاد گرفته اید.

هوش هیجانی (قسمت چهارم)

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11708

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.