جلسه شش آموزش اکسپرت نویسی

تابع در mql

به جلسه شش آموزش اکسپرت نویسی از آموزش اکسپرت نویسی از دوره مقدماتی رسیدیم. دوره مقدماتی در این جلسه به پایان میرسه. در جلسه شش آموزش اکسپرت نویسی به توابع می رسیم. توابع در حقیقت یک مجموعه عملیات است. متغییرها بخشی از حافظه است که ما یک مقدار را بهش اختصاص می دادیم. از زمانی که فراخانش می دهیم می توانیم ازش استفاده کنیم. اما توابع یک مجموعه عملیات هستند که زمانی فراخانی می شوند یک سری عملیات هستند که زمانی فراخانی ی شوند یک سری عملیات انجام می دهند. بستگی داره به نوع تابع و چه کاری رو باید انجام بدهد.

دو نوع تابع داریم: 1- تابع هایی هستند که از قبل نوشته شده اند و توسط خوده mql یا ++c که این تابع ها باید آشنا بشیم و نحوه کار کرد و نحوه فراخانی شون رو پارامترهای که می گیرند که ما اینها رو در بخش متوسط آشنا می شویم.

2- یک نوع توابع هستند که ما خودمان می نویسیم. داخل کدنویسی مجبوریم از یک سری از عملیات ها استفاده کنیم که هی تکرار می شوند که در طول برنامه در خط 10 ام یا 20 ام یا … . ما می آییم از تابع استفاده می کنیم. یعنی عملیات رو می نویسیم یک بخشی در یک جایی و هر موقع می خواهیم اون عملیات رو فراخانی می کنیم.

Void onstart یک تابع اصلی است. برای نوشتن یک تابع معمولا می آید پایین تابع می نویسن یک قانون نانوشته بین برنامه نویسی ها است که پایین تابع اصلی در scrip که در void onstrat است توابع رو می نویسن بعدش متغییر ها رو می نویسند.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=3966

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.