جلسه دوم دوره پیشرفته آموزش اکسپرت

تابع onTIMER در جلسه دوم دوره پیشرفته آموزش اکسپرت

در جلسه دوم دوره پیشرفته آموزش اکسپرت نویسی با تابع onTIMER آشنا می شویم. ابتدا یک اکسپرت می سازیم، سپس دوباره اکسپرت جدید می سازیم گزینه onTime رو کلیک می کنیم. داخل اکسپرت جدید تابع onInit یک تفاوتی داره. آن هم کدی هست که اضافه شده و در آخر هم تابع onTimer هم اضافه شده است و در تابع onDeinit هم یک کد اضافه شده است.

کدی که در تابع onInit اضافه شده یک تایمر به وجود می آورد که هر موقع این تایمر صفر شود تابع onTimer خوانده می شود. چیزی که داخل پرانتز می توانیم بنویسیم برحسب ثانیه است. می توانیم کد دیگری بنام Eevensetmilisecond Timer داخل این کد میلی ثانیه بذاریم. اگر 1000 بنویسیم 1 ثانیه به حساب می آید که یعنی هر یک ثانیه تابع onTimer فراخانی می شود.

کد دیگه ای که اضافه شده در تابع onDeinit کد EeventkillTimer است. این کد می آید تایمری که در تابع oninit ساختیم رو از بین می برد باید زمانی که اکسپرت پاک شود از روی چارت این تابع فراخانی شود. این کد داخل اندیکاتور اتوماتیک اتفاق می افتد ولی در اکسپرت باید این کد نوشته شود.

اگر این کد نباشه اتفاقی به وجود نمیاد اما فقط حافظه رو مشغول میکنه بعد از اینکه اکسپرت پاک شود.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4779

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.