کانال های خط روند در فارکس – تریدر اف ایکس

آنچه که در این مقاله مطالعه می کنید

  1. معرفی کانال های خط روند
  2. انواع کانال های خط روند
  3. نکات مهمی در رسم کانال های خط روند

معرفی کانال های خط روند

اگر طبق کانال های خط روند در فارکس در این مقاله از آموزش فارکس پیش برویم و یک خط موازی در همان زاویه روند صعودی یا نزولی رسم کنیم، یک “کانال” درست کرده ایم.

کانال های خط روند صرفا ابزار برای تحلیل تکنیکال هستند که می توانند برای تعیین موقعیت های برای معامله استفاده شوند. خط روند درشکل زیر نشان دهنده مقاومت و خط روند پایین نشانگر حمایت است. درنتیجه هر دو خط بالا و پایین کانال ها مناطق بالقوه حمایت یا مقاومت را به ما نشان می دهند. با احراز هویت در یکی از بروکرهای معتبر فارکس از جمله آلپاری یا آمارکتس می توانید هم پا با این مقاله به رسم کانال های روند بپردازید.

کانال های روند با خط نزولی و کانال های با خط صعودی نامیده می شوند. برای ایجاد یک کانال رو به بالا (صعودی)، به سادگی یک خط موازی با همان زاویه یک خط روند صعودی رسم کنید و سپس آن خط را به موقعیتی ببرید که آخرین نقطه را لمس کند. این باید همزمان با ایجاد خط روند انجام شود.

سپس برای ایجاد یک کانال نزولی، به سادگی یک خط موازی در همان زاویه با خط روند نزولی بکشید و سپس آن خط را به موقعیتی ببرید که آخرین دره را لمس کند. این باید همزمان با ایجاد خط روند انجام شود. هنگامی که قیمت ها به خط روند پایین تر می رسد، ممکن است به عنوان منطقه خرید استفاده شود. هنگامی که قیمت ها به خط روند UPPER رسید، این ممکن است به عنوان منطقه فروش استفاده شود.

کانال های خط روند در فارکس - تریدر اف ایکس

انواع کانال های خط روند

سه نوع کانال خط روند وجود دارد:

  • کانال صعودی (بالاترین و پایین ترین سطح)
  • کانال نزولی (بالاهای پایین و پایین تر)
  • کانال افقی (محدوده)
کانال های خط روند در فارکس - تریدر اف ایکس

نکات مهم در رسم کانال های روند

هنگام طراحی یک کانال، هر دو خط روند باید موازی یکدیگر باشند.

به طور کلی، پایین کانال خط روند به عنوان “سطح خرید” در نظر گرفته می شود در حالی که بالای کانال روند به عنوان “سطح فروش” در نظر گرفته می شود. مانند ترسیم خطوط روند، هرگز قیمت را به کانال هایی که ترسیم می کنید مجبور نکنید! مرز کانالی که در یک زاویه شیب دارد در حالی که مرز کانال مربوطه در زاویه دیگری شیب دارد صحیح نیست و می تواند منجر به معاملات بد شود. وقتی این اتفاق می افتد، این الگوی نمودار دیگر یک کانال روند نیست، بلکه یک مثلث است. (که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد).

برخی تحلیل گران تکنیکالی می گویند کانال های روند نباید کاملاً موازی باشند. همچنین نباید 100% قیمت در کانال قرار گیرد. اشتباه رایج بسیاری از معامله گران اینکه فقط به دنبال الگوهای قیمتی 100 درصدی هستند. آنها

به تصویر بالا توجه کنید

به نظر شما آنها کامل هستند؟ 👀

اینکه شما منتظر باشید مانند کتب درسی تصیر کاملی به شما بدهد اشتباه بزرگی است، زیرا دیدن عملکرد قیمتی که کاملاً در دو خط روند کاملاً موازی قرار می‌گیرد بسیار نادر است. این مانند تلاش برای یافتن مرد یا زن کامل در دنیای واقعی است.

دیدگاهتان را بنویسید