چگونه یک معامله گر باید باورهای جدید بسازد؟

در این مقاله از معامله گر سه بعدی به چگونه یک معامله گر باید باورهای جدید بسازد؟ می پردازیم. شما به عنوان یک معامله گر با بررسی موفقیت ها و شکست های قبلی خودتان باید تجربیاتی به دست بیاورید و در ادامه از آن ها استفاده کنید. معمولا موفقیت ها درس های زیادی برای شماندارند ولی شکست ها درس های بزرگی با خودشان به همراه دارند.

اولین قدم برای ایجاد تغییربزرگ در باورها پذیرفتن اشتباهات است. یک معامله گر پس از شکست در هر معامله باید نقاطضعف خودش را پیدا کند و بعدا آنها را بلافاصله اصلاح کند. این نقاط ضعف هر چیزی می تواندباشد از اجرای نادرست استراتژی معامله گر بگیرید تا ضعف در مدیریت سرمایه یا حتی ضعف مسائل روان شناختی و کنترل های روحی معامله گر. محیط بیرون همیشه در حال درس دادن به ماست.

حالا یا به درستی از آن استفاده میکنیم یا با عدم توجه به آنها شکست می خوریم. در واقعتا وقتی که از تجربه های نادرست مان درس نگیریم آن وقت این تجربه ها تکرار میشوند تا به وجود آنها پی ببریم و اصلاح شان کنیم. بهترین روش برای بررسی شکستها نوشتن آنهاست.با نوشتن خاطرات تلخ و شکست های ناراحت کننده متوجه تفکرات اشتباهی که دلیل آن خطاهایناگوار بودند میشویم.

برای این کار اول باید شکست های ناراحت کننده تان را یادداشت کنید وبعد دلیل هر کدام را نیز بنویسید. شما نباید دیگران را مقصر بدانید یا اینکه که خودتان را به خاطرانجام اشتباهات سرزنش و تنبیه کنید بلکه باید مسئولیت آنها را بپذیرید. به ریشه آن اشتباهات پی ببرید تا بتوانید با تغییر باورهایتان آنها را اصلاح کنید. شما با پذیرش شکست و بخشش خودتان جلوی ذهن تان را می گیرید تا شما را مدام در مسیر تکرار این اشتباهات قرار ندهد.

برای ایجاد باور های جدید در ذهنتان به دو نوع انرژی نیاز دارید. انرژی فیزیکی و انرژی روانی.انرژی فیزیکی از طریق تغذیه و ورزش برای شما تامین میشود ولی برای کسب انرژی روانی نیازبه علاقه، شوق و انگیزه دارید. تغییر در ابتدا بر اثر علاقه و خواست قلبی ایجاد میشود. در حقیقتاگر واقعا چیزی را بخواهید. انگیزه ای در شما ایجاد می کند که باعث میشود راهی برای به دست آوردنش پیدا کنید.

شما برای رسیدن به علایق تان نیاز به تغییر دارید پس در حال حاضر تغییر کردن هدف شماست. البته در قسمت های بعد یاد میگیرید که این هدف باید کاملاً مشخص، واقعی، در دسترس و قابل اندازه گیری باشد و از طرف دیگر احساس خوشایند رسیدن به آن نیز کاملا شفاف و قابل لمس باشد.

مثلا معامله گری که هدفش کسب سود است باید پس از رسیدن به سودی که برای خودش تعیین کرده است احساس شعف را در خودش حس کند یا در صورت ضرر کردن وایجاد احساس ناخوشایند دلیل بوجود امدن این حس را بررسی کند و باور داشته باشد ضرر کردنجز جدایی ناپذیر معامله گری است. اگر ندانید که به کجا می خواهید بروید و هدفتان مشخص نباشد به هر سمتی کشیده می شوید و ممکن است باورهای نادرستی در ذهن شما ایجاد شود.

درست مثل مسافری که در فرودگاه توکیو که هر بیست ثانیه یک هواپیما بلند می شود و هواپیمای دیگری می نشیند به مسئول بلیت فروشی می گوید یک بلیت به من بدهید و می خواهد برود درحالی که هیچ مقصدی تعیین نکرده است. در طی رسیدن به هدف باید با خودتان صادق باشید و واقعیت های موجود را بپذیرید. مثلا اگر بر اساس طمع معامله ای کرده اید و دچار ضرر شده اید اشتباه تان را بپذیرید و آن را جبران کنید.

اگر قوانین تان در معامله ای را زیر پا گذاشته اید سریعاجلوی این رفتار نادرست را بگیرید و دیگر تکرار نکنید. یا اگر دچار ترس و وحشت شدید دلایلتان را بررسی کنید تا شما را در آینده دچار اشتباهات جبران ناپذیر نکند. معامله گری را در نظر بگیرید که در ابتدا معتقد است معامله گری شغل بسیار ساده ای است و خیلی راحت میتواند با یادگیری تحلیل تکنیکال مقدماتی وارد بازار شود.

در قیمت های پایین تر بخرد و خیلی راحت آنرا در قیمتهای بالا بفروشد و به همین راحتی سود کند. همین تفکر ، باور نادرستی ایجاد می کندکه بر اساس آن تصمیم می گیرد ده میلیون تومان وارد بازار کند و صد میلیون به راحتی سود کسب کند. ولی وقتی که وارد بازار می شود و خودش را مشغول معامله گری می کند میبیند که نه تنهابه این آسانی ها نیست بلکه جزو یکی از سخت ترین شغل های دنیاست.

با این دید متفاوت نسبتبه معامله گری باور جدیدی در ذهنش ایجاد می شود و حالا اگر علاقه لازم را به این شغل داشتباشد هدف جدیدش را مشخص می کند و باور های جدیدی را در ذهن خودش ثبت می کند و به دنبال مسیری می گردد تا به این اهداف برسد. شما با ایجاد کردن این باور ها در خودتان به یک معامله گر منضبط تبدیل می شوید که اولین و مهمترین خصوصیت یک معامله گر موفق است.

درواقع این نظم ابتدا در تفکر و ذهن شما شکل میگیرد و بعد با انرژی لازم تبدیل به یک رفتار و عادت در شما می شود. خوب است بدانید که حدود 21تا 40روز طول میکشد تا یک باور جدید در ذهن شما ثبت شود. پس باید در این مسیر صبور باشید و به ذهن تان کمک کنید تا این باورها را در خودش ثبت کند. که شما را به طور ناخودآگاه در مسیر موفقیت قرار بدهد.

در قسمت های بعد به وسیله مدیتیشن و جملات الهام بخش به تان کمک میکنم تا ضمیر ناخودآگاهتان را به درستی برنامه ریزی کنید تا باورهای درست و مناسب را در ذهن تان ایجاد کنید و به وسیله آن ها چه در زندگی و چه در معامله گری به موفقیت های درخشانی برسید.

چگونه یک معامله گر باید باورهای جدید بسازد؟

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11752

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.