چگونه با الگوهای نمودار گوه ای معامله کنیم

نحوه معامله با الگوهای نمودار گوه ای

در این مقاله از آموزش فارکس به یک سوال می خواهیم پاسخ دهیم. ( چگونه با الگوهای نمودار گوه ای معامله کنیم ) می پردازیم. در الگوی نمودار گوه ای، دو خط روند همگرا می شوند. این بدان معناست که میزان حرکت قیمت در الگوی Wedge در حال کاهش است.

الگوی نمودار گوه ها نشان دهنده توقف در روند فعلی هستند. وقتی با این شکل‌گیری مواجه می‌شوید، نشان می‌دهد که معامله‌گران فارکس هنوز در حال تصمیم‌گیری هستند که این جفت ارز را کجا ببرند.

یک الگوی نمودار گوه ای سقوط یک الگوی نمودار صعودی است که در یک روند صعودی رخ می دهد و خطوط شیب به پایین دارند.

یک گوه صعودی یک الگوی نمودار نزولی است که در روند نزولی یافت می‌شود و خطوط شیب بالایی دارند. گوه ها می توانند به عنوان الگوهای ادامه یا معکوس عمل کنند.

در حال افزایش الگوی نمودار گوه ای

هنگامی که قیمت بین خطوط حمایت شیب دار و مقاومت به سمت بالا تثبیت می شود، یک گوه افزایشی تشکیل می شود. در اینجا، شیب خط حمایت تندتر از مقاومت است.

این نشان می دهد که پایین ترین سطح های بالاتر سریعتر از اوج های بالاتر شکل می گیرند. این منجر به شکل گیری گوه مانند می شود، که دقیقاً همان جایی است که الگوی نمودار نام خود را از آن گرفته است!

با تثبیت قیمت‌ها، می‌دانیم که غوغایی بزرگ در راه است، بنابراین می‌توانیم انتظار شکست به بالا یا پایین را داشته باشیم.

اگر گوه صعودی پس از یک روند صعودی شکل بگیرد، معمولاً یک الگوی معکوس نزولی است. از سوی دیگر، اگر در طول یک روند نزولی شکل بگیرد، می تواند نشان دهنده ادامه حرکت نزولی باشد.

در هر صورت، نکته مهم این است که وقتی الگوی نمودار معاملات فارکس را مشاهده کردید، برای سفارشات ورودی خود آماده هستید!

در این مثال اول، یک گوه در حال افزایش در پایان یک روند صعودی تشکیل شد. توجه داشته باشید که چگونه اقدام قیمت در حال شکل گیری اوج های جدید است، اما با سرعت بسیار کمتری نسبت به زمانی که قیمت به پایین ترین سطح می رسد.

ببینید چگونه قیمت به سمت نزول شکست؟ این بدان معناست که تعداد معامله گران فارکس بیشتر از کوتاه بودن هستند تا طولانی!

آنها قیمت را پایین آوردند تا خط روند را بشکنند، که نشان می دهد ممکن است یک روند نزولی در کارت باشد. درست مانند سایر الگوهای نمودار معاملات فارکس که قبلاً مورد بحث قرار گرفتیم، حرکت قیمت پس از شکست تقریباً به اندازه ارتفاع شکل گیری است.

حال بیایید نگاهی به نمونه دیگری از تشکیل گوه در حال افزایش بیندازیم. فقط این بار به عنوان یک سیگنال ادامه نزولی عمل می کند.

همانطور که می بینید، قیمت قبل از تثبیت و ترسیم اوج های بالاتر و حتی پایین تر، از یک روند نزولی به دست آمد.

در این صورت قیمت به سمت نزولی شکست و روند نزولی ادامه یافت. به همین دلیل است که به آن سیگنال ادامه دهنده می گویند.

ببینید که چگونه قیمت حرکت خوبی به سمت پایین انجام داد که همان ارتفاع الگوی نمودار گوه ای است؟

تا به حال در مورد این الگوهای نمودار کندل استیک چه آموختیم؟ یک گوه صعودی که پس از یک روند صعودی تشکیل می شود معمولاً منجر به بازگشت (روند نزولی) می شود در حالی که یک گوه صعودی که در طول یک روند نزولی تشکیل می شود معمولاً منجر به ادامه (روند نزولی) می شود.

به بیان ساده، افزایش گوه منجر به یک روند نزولی می شود، به این معنی که یک الگوی نمودار نزولی است!

در حال کاهش الگوی نمودار گوه ای

درست مانند گوه در حال افزایش، الگوی گوه ای در حال کاهش می تواند یک سیگنال معکوس یا ادامه باشد. به عنوان یک سیگنال معکوس، در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود، که نشان می دهد یک روند صعودی بعدی خواهد بود.

به عنوان یک سیگنال ادامه دهنده، در طول یک روند صعودی شکل می‌گیرد، که به این معنی است که روند صعودی قیمت از سر گرفته می‌شود. برخلاف گوه در حال افزایش، گوه نزولی یک الگوی نمودار صعودی است.

در این مثال، گوه در حال سقوط به عنوان یک سیگنال معکوس عمل می کند. پس از یک روند نزولی، قیمت به اوج و پایین‌تر رسید.

توجه کنید که چگونه خط روند نزولی که اوج ها را به هم متصل می کند از خط روندی که سطوح پایین را به هم وصل می کند شیب بیشتری دارد.

پس از شکستن بالای گوه، جفت حرکت خوبی به سمت بالا انجام داد که تقریباً برابر با ارتفاع سازند است. در این مورد، افزایش قیمت چند پیپ بیشتر از آن هدف فراتر رفت!

بیایید نگاهی به مثالی بیندازیم که در آن گوه در حال سقوط به عنوان یک سیگنال ادامه دهنده عمل می کند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، وقتی گوه نزولی در طول یک روند صعودی شکل می‌گیرد، معمولاً نشان می‌دهد که روند بعداً از سر گرفته می‌شود.

در این مورد، پس از یک رالی قوی، قیمت برای اندکی تثبیت شد. این می تواند به این معنی باشد که خریداران به سادگی مکث می کنند تا نفس خود را تازه کنند و احتمالاً افراد بیشتری را برای پیوستن به اردوگاه گاو نر استخدام می کنند.

هوم، به نظر می رسد که این جفت برای یک حرکت قوی در حال افزایش است. به کدام سمت می رفت؟

ببینید چگونه قیمت به سمت بالا شکست و به سمت بالاتر رفت؟ اگر یک سفارش ورودی بالاتر از آن خط روند نزولی قرار می‌دادیم که اوج‌های جفت ارز را به هم متصل می‌کند، می‌توانستیم روند صعودی قوی را طی کنیم و چند پیپ بگیریم! یک هدف صعودی خوب ارتفاع تشکیل گوه خواهد بود.

اگر می‌خواهید به دنبال پیپ‌های بیشتری باشید، می‌توانید با بستن بخشی از موقعیت خود، برخی از سودها را در هدف قفل کنید، سپس اجازه دهید بقیه موقعیت‌های خود حرکت کنند.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11614

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید