چگونه با خطوط حمایت و مقاومت معامله کنیم – تریدر اف ایکس

نحوه معامله با خطوط حمایت و مقاومت

اکنون که اصول اولیه نحوه معامله حمایت و مقاومت را می دانید و به یک سطح از آموزش فارکس رسیده اید، زمان آن رسیده است که این ابزارهای تکنیکالی اساسی اما بسیار مفید را در معاملات خود به کار ببرید. قبل از انجام فعالیت ابتدا در یکی از بروکرهای فارکس مثل آلپاری یا آمارکتس افتتاح حساب کنید که قدم به قدم باهم پیش برویم.

همانطور که از نام آن پیداست، یکی از روش‌های معاملاتی سطوح حمایت و مقاومت درست بعد از پرش است. بسیاری از معامله گران فارکس این اشتباه را مرتکب می شوند که معاملات خودشونو را مستقیماً در سطوح حمایت و مقاومت تنظیم می کنند و سپس فقط منتظر تحقق معامله خود هستند.

مطمئناً، این ممکن است گاهی اوقات کارساز باشد، اما این نوع روش معاملاتی فرض می‌کند که سطح حمایت یا مقاومت بدون اینکه قیمت هنوز به آنجا برسد، حفظ می‌شود. ممکن است فکر کنید، “چرا من فقط یک دستور ورود را درست در خط تنظیم نمی کنم؟ به این ترتیب، من از بهترین قیمت ممکن اطمینان دارم.» هنگام بازی باونس، می‌خواهیم شانس را به نفع خود تغییر دهیم و به نوعی تأیید کنیم که حمایت یا مقاومت حفظ خواهد شد.

اگر به دنبال کوتاه آمدن هستید، می‌خواهید قبل از ورود منتظر بمانید تا از مقاومت خارج شود. با انجام این کار، از لحظاتی که قیمت به سرعت حرکت می کند و از سطوح حمایت و مقاومت عبور می کند، اجتناب می کنید.

شکستن

در دنیای معاملات فارکس عالی، ما می‌توانیم هر زمان که قیمت به سطوح حمایت و مقاومت اصلی رسید، به داخل و خارج بپریم و پول زیادی به دست آوریم. واقعیت اینکه این سطوح .. اغلب شکسته می شوند. بنابراین، فقط بازی باونس کافی نیست. همچنین باید بدانید هر زمان که سطوح حمایت و مقاومت جای خود را گرفت، چه کاری انجام دهید! دو راه برای استراحت در معاملات وجود دارد: روش تهاجمی یا روش محافظه کارانه.

راه تهاجمی

ساده‌ترین راه برای بازی کردن شکست‌ها، خرید یا فروش هر زمان که قیمت به طور متقاعدکننده‌ای از ناحیه حمایت یا مقاومت عبور کرد، است. کلمه کلیدی در اینجا قانع کننده است زیرا ما فقط زمانی می خواهیم وارد شویم که قیمت به راحتی از سطح حمایت یا مقاومت قابل توجهی عبور کند. ما می‌خواهیم ناحیه حمایت یا مقاومت طوری عمل کند که گویی به تازگی یک قطعه کاراته چاک نوریس دریافت کرده است: می‌خواهیم وقتی قیمت درست از بین می‌رود، از درد پژمرده شود.

روش محافظه کارانه

این وضعیت فرضی را تصور کنید: شما تصمیم گرفتید به مدت طولانی معامله یورو / دلار آمریکا را باز نگه دارید به این امید که پس از جهش از سطح حمایت گذر کند. به زودی پس از آن، پشتیبانی قطع می شود و شما اکنون در موقعیت بازنده هستید و موجودی حساب شما به آرامی کاهش می یابد.

آیا تو…

شکست را می بپذیرید؟

معامله خود را نگه می دارید و امیدوار هستید که قیمت دوباره افزایش یابد؟

اگر انتخاب شما مورد دوم باشد، به راحتی این نوع روش معاملاتی را درک خواهید کرد.

به یاد داشته باشید، هر زمان که یک موقعیت را ببندید، طرف مقابل معامله را انتخاب می کنید.

بستن معامله طولانی EUR / USD در نقطه سر به سر یا نزدیک به آن به این معنی است که شما مجبور خواهید بود EUR / USD را به همان میزان ببندید. حال، اگر فروش و انحلال موقعیت های زیانده به اندازه کافی در سطح حمایت شکسته اتفاق بیفتد، قیمت معکوس خواهد شد و دوباره شروع به کاهش می کند. این پدیده دلیل اصلی این است که سطح حمایت شکسته هر زمان که شکسته شود به سطح مقاومت تبدیل می شود. همانطور که حدس می‌زنید، استفاده از این پدیده به معنای صبور بودن است. به‌جای ورود درست در شکست، منتظر بمانید تا قیمت به سطح حمایت یا مقاومت شکسته «بازگشت» انجام دهد و پس از جهش قیمت وارد شوید.

چند کلمه احتیاط .. در فارکس، این همیشه اتفاق نمی افتد. “آزمایش مجدد” سطوح شکسته حمایت و مقاومت همیشه اتفاق نمی افتد. مواقعی وجود خواهد داشت که قیمت فقط در یک جهت حرکت می کند و شما را پشت سر می گذارد. به همین دلیل، همیشه از دستورات توقف ضرر استفاده کنید و هرگز فقط به خاطر امید به تجارت نمانید.

دیدگاهتان را بنویسید