نحوه استفاده از باندهای بولینگر

معرفی استفاده از باندهای بولینگر

هر بار که مقالات آموزش فارکس می رسید، همچنان ابزارهای بیشتری را به جعبه ابزار تحلیل تکنیکال معامله گر خود (TA) اضافه می کنید. در این مقاله از آموزش فارکس به نحوه استفاده از باندهای بولینگر رسیدیم.

“جعبه ابزار یک معامله گر چیست؟” نحوه استفاده از باندهای بولینگر

بیایید معامله گری را با ساختن خانه مقایسه کنیم. شما از چکش روی پیچ استفاده نمی کنید، درست است؟ همچنین از اره برای کوبیدن میخ استفاده نمی کنید.

برای هر موقعیتی یک ابزار مناسب وجود دارد. درست مانند معاملات، شاخص‌های تکنیکالی خاص به بهترین وجه برای محیط‌ها یا موقعیت‌های خاص استفاده می‌شوند. بنابراین، هرچه ابزارهای بیشتری داشته باشید، بهتر می‌توانید با محیط در حال تغییر بازار سازگار شوید. یا اگر می‌خواهید بر روی چند محیط تجاری یا ابزار خاص تمرکز کنید، این نیز عالی است.

خوب است هنگام نصب برق یا لوله کشی خود در خانه یک متخصص داشته باشید، درست مثل این که متخصص باندهای بولینگر یا میانگین متحرک باشید. میلیون ها راه مختلف برای گرفتن پیپ وجود دارد!

برای این مقاله، همانطور که در مورد این شاخص ها یاد می گیرید، هر کدام را به عنوان ابزار جدیدی در نظر بگیرید که می توانید به جعبه ابزار خود اضافه کنید.

ممکن است لزوماً از همه این ابزارها استفاده نکنید، اما داشتن گزینه های فراوان همیشه خوب است، درست؟ حتی ممکن است یکی را بیابید که درک کنید و به اندازه کافی راحت به آن تسلط پیدا کنید. در حال حاضر، به اندازه کافی در مورد ابزار در حال حاضر!

بیا شروع کنیم!

باندهای بولینگر

باندهای بولینگر، یک شاخص تکنیکالی توسعه یافته توسط جان بولینگر، برای اندازه گیری نوسانات بازار و شناسایی شرایط «بیش از حد خرید» یا «بیش از حد فروش» استفاده می شود. اساساً این ابزار کوچک به ما می گوید که آیا بازار آرام است یا بازار پر سر و صدا است!

وقتی بازار ساکت است، گروه‌های موسیقی منقبض می‌شوند و وقتی بازار با صدای بلند است، باندها گسترش می‌یابند. به نمودار زیر نگاه کنید. باندهای بولینگر (BB) یک نشانگر پوشش نمودار است به این معنی که روی قیمت نمایش داده می شود.

توجه کنید که وقتی قیمت آرام است، باندها به هم نزدیک هستند. وقتی قیمت بالا می رود، باندها از هم جدا می شوند. باندهای بالا و پایین نوسانات یا درجه تغییرات قیمت ها را در طول زمان اندازه گیری می کنند. از آنجایی که باندهای بولینگر نوسانات را اندازه گیری می کنند، باندها به طور خودکار با شرایط متغیر بازار تنظیم می شوند.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. بله، ما می‌توانیم با بررسی تاریخچه گروه‌های بولینگر، نحوه محاسبه آن، فرمول‌های ریاضی پشت آن، و غیره و غیره، شما را خسته کنیم، اما واقعاً حوصله نداشتیم همه چیز را تایپ کنیم.

بسیار خوب، ما توضیح مختصری می دهیم… .

باندهای بولینگر

باندهای بولینگر چیست؟

باندهای بولینگر معمولاً به صورت سه خط ترسیم می شوند:

  1. یک باند بالایی
  2. یک خط وسط
  3. یک باند پایین تر

خط وسط نشانگر یک میانگین متحرک ساده (SMA) است. اکثر برنامه های نموداری به طور پیش فرض روی یک دوره 20 قرار دارند که برای اکثر معامله گران خوب است، اما می توانید پس از کمی تجربه در استفاده از باندهای بولینگر، طول های میانگین متحرک مختلف را آزمایش کنید.

باندهای بالا و پایین به طور پیش فرض نشان دهنده دو انحراف استاندارد در بالا و پایین خط وسط (میانگین متحرک) هستند. اگر به این دلیل عصبانی هستید که با انحرافات استاندارد آشنا نیستید.

ترس نداشته باش. مفهوم انحراف معیار (SD) فقط معیاری است از میزان پراکندگی اعداد. اگر باندهای بالا و پایین 1 انحراف استاندارد داشته باشند، به این معنی است که حدود 68 درصد از حرکات قیمتی که اخیراً رخ داده است، در این باندها وجود دارد.

اگر باندهای بالا و پایین 2 انحراف استاندارد داشته باشند، به این معنی است که حدود 95٪ از حرکت های قیمتی که اخیراً رخ داده است در این باندها وجود دارد.

همانطور که می بینید، هر چه مقدار SD که برای باندها استفاده می کنید بیشتر باشد، باندها قیمت های بیشتری را «گرفتن» می کنند.

هنگامی که با نحوه کار گروه ها آشنا شدید، می توانید انحرافات استاندارد متفاوتی را برای گروه ها امتحان کنید.

صادقانه بگویم، برای شروع، نیازی نیست بیشتر این موارد را بدانید. ما فکر می‌کنیم مهم‌تر است که راه‌هایی را به شما نشان دهیم که می‌توانید باندهای بولینگر را در معاملات خود اعمال کنید.

توجه: اگر واقعاً می‌خواهید درباره محاسبات باندهای بولینگر بیاموزید، کتاب جان، بولینگر در باندهای بولینگر، یا صفحه دوست‌داشتنی Forexpedia ما را در باندهای بولینگر بررسی کنید.

باندهای بولینگر چیست؟

پرش باندهای بولینگر

چیزی که باید در مورد باندهای بولینگر بدانید اینکه قیمت تمایل دارد به وسط باندها بازگردد. این کل ایده پشت “Bollinger Bounce” است. با نگاهی به نمودار زیر، می‌توانید به ما بگویید که قیمت بعدی به کجا می‌رود؟

اگه گفتی درست میگی! همانطور که می بینید، قیمت به سمت قسمت میانی باندها کاهش یافت.

چیزی که شما الان دیدید یک باندهای بولینگر کلاسیک بود. دلیل رخ دادن این پرش ها این است که باندهای بولینگر مانند سطوح حمایت و مقاومت پویا عمل می کنند.

هرچه بازه زمانی شما طولانی تر باشد، این گروه ها قوی تر می شوند. بسیاری از معامله‌گران سیستم‌هایی را توسعه داده‌اند که در این جهش‌ها رشد می‌کنند و این استراتژی زمانی بهترین استفاده را دارد که بازار در نوسان است و روند مشخصی وجود ندارد.

شما فقط می خواهید این رویکرد را زمانی معامله کنید که قیمت ها بدون روند باشند. پس حواستان به WIDTH باندها باشد. هنگامی که باندها در حال گسترش هستند، از معامله Bollinger Bounce خودداری کنید، زیرا این معمولاً به این معنی است که قیمت در یک محدوده حرکت نمی کند، بلکه در یک روند حرکتی است!

در عوض، زمانی که باندها پایدار هستند یا حتی منقبض می شوند، به دنبال این شرایط باشید. اکنون بیایید به روشی برای استفاده از باندهای بولینگر در زمانی که بازار رو به رشد است نگاه کنیم… .

باندهای بولینگر چیست؟

بولینگر فشار

“فشار بولینگر” کاملاً توضیحی است. وقتی باندها به هم فشرده می شوند، معمولاً به این معنی است که یک شکست در حال آماده شدن برای وقوع است. اگر شمع ها در بالای باند TOP شروع به شکستن کنند، معمولاً حرکت به سمت بالا ادامه می یابد.

اگر شمع ها در زیر باند BOTTOM شروع به شکستن کنند، قیمت معمولاً پایین می آید.

با نگاهی به نمودار بالا، می توانید باندها را در حال فشرده شدن به هم ببینید. قیمت به تازگی شروع به خارج شدن از باند بالا کرده است. با توجه به این اطلاعات، به نظر شما قیمت به کجا خواهد رسید؟

اگه گفتی بازم درست میگی! این است که چگونه یک بولینگر Squeeze معمولی کار می کند. این استراتژی برای شما طراحی شده است تا هر چه زودتر حرکتی را انجام دهید.

تنظیماتی مانند این هر روز اتفاق نمی‌افتد، اما اگر به نمودار 15 دقیقه‌ای نگاه می‌کنید، احتمالاً می‌توانید چند بار در هفته آن‌ها را ببینید. بسیاری از کارهای دیگر وجود دارد که می توانید با Bollinger Bands انجام دهید، اما این دو استراتژی رایج در ارتباط با آنها هستند.

ادامه دهید و اندیکاتور را به نمودارهای خود اضافه کنید و ببینید که چگونه قیمت ها نسبت به سه باند حرکت می کنند. هنگامی که آن را به دست آوردید، سعی کنید برخی از پارامترهای نشانگر را تغییر دهید. وقت آن است که قبل از اینکه به اندیکاتور بعدی برویم، این را در جعبه ابزار معامله گر خود قرار دهید.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8909

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید