نحوه استفاده فیبوناچی برای حد ضرر

در این مقاله از آموزش فارکس به نحوه استفاده فیبوناچی برای حد ضرر در معاملات بازار فارکس می باشد. احتمالاً به همان اندازه مهم که بدانید کجا باید سود را ببندید، دونستن اینکه در کجا باید ضرر خود را قرار دهید مهم می باشد.

شما نمی توانید فقط بر اساس سطوح فیبوناچی وارد معامله شوید بدون اینکه سرنخی دیگه ی ببینید. حساب شما نزدیک صفر شدن می رود و برای همیشه فیبوناچی متنفر خواهید شد و نام او را به زبان ایتالیایی نفرین می کنید.

در این مقاله، چند تکنیک را یاد خواهید گرفت تا نحوه استفاده فیبوناچی برای حد ضرر بدستون بیاد. اینها راه های ساده ای برای تعیین حد ضرر و منطق پشت هر روش هستند.

روش شماره 1: حد ضرر را فقط از فیبوناچی بعدی بگذرانید

روش اول این است که حدضرر خود را درست از سطح فیبوناچی بعدی بگذرانید. اگر قصد داشتید در سطح 38.2٪ فیبوناچی وارد شوید، حد ضرر خود را فراتر از سطح 50.0٪ قرار می دهید.

اگر احساس می‌کردید که سطح 50.0 درصد باقی می‌ماند، باید حدضرر خود را از سطح 61.8 درصد عبور دهید و غیره و غیره. ساده است، درست است؟ بیایید نگاهی دیگر به نمودار 4 ساعته EUR / USD بیندازیم که در درس اصلاح فیبوناچی به شما نشان دادیم.

نحوه استفاده فیبوناچی برای حد ضرر

اگر در 50.0% کوتاه شده بودید، می توانستید سفارش توقف ضرر خود را فقط از سطح 61.8% Fib بگذرانید. دلیل پشت این روش تنظیم استاپ ها اینکه شما معتقد بودید که سطح 50.0% به عنوان یک نقطه مقاومت باقی می ماند. بنابراین، اگر قیمت بالاتر از این نقطه افزایش یابد، استراتژی معاملاتی شما از بین می رود.

مشکل این روش تنظیم حدضرر اینکه کاملاً به داشتن یک ورودی عالی بستگی دارد. تنظیم حد ضرر درست پس از سطح اصلاح فیبوناچی بعدی فرض می کند که شما واقعاً مطمئن هستید که ناحیه حمایت یا مقاومت حفظ خواهد شد. و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، استفاده از ابزارهای ترسیم علمی دقیقی نیست.

ممکن است بازار بالا بیاید، حد ضرر شما را بزند و در نهایت به سمت صفر شدن حساب پیش رود. این معمولا زمانی است که به گوشه ای می رویم و شروع می کنیم به ضربه زدن به دیوار.

ما فقط به شما هشدار می دهیم که این ممکن است گاهی اوقات چند بار متوالی اتفاق بیفتد، بنابراین مطمئن شوید که ضررهای خود را به سرعت محدود کرده اید و اجازه دهید برندگان شما مطابق با روند حرکت کنند. شاید بهتر باشد که از این نوع روش استاپ برای معاملات کوتاه مدت و درون روز استفاده کنید.

روش شماره 2: محل حد ضرر در گذشته نوسان اخیر

حال، اگر می‌خواهید کمی ایمن‌تر باشید، راه دیگری برای تنظیم حد ضرر اینکه آن‌ها را از Swing High یا Swing Low عبور کنید.

به عنوان مثال، زمانی که قیمت یک روند صعودی است و شما در موقعیت خرید هستید، می توانید یک استاپ ضرر را درست زیر آخرین Swing Low که به عنوان یک سطح حمایت بالقوه عمل می کند، قرار دهید.

هنگامی که قیمت در یک روند نزولی قرار دارد و شما در موقعیت کوتاه هستید، می توانید یک استاپ ضرر را درست بالای Swing High قرار دهید که به عنوان یک سطح مقاومت بالقوه عمل می کند.

این نوع استاپ ضرر به معامله شما فضای بیشتری برای تنفس می دهد و به شما فرصت بیشتری برای حرکت بازار به نفع معامله شما می دهد.

اگر قیمت بازار از Swing High یا Swing Low پیشی بگیرد، ممکن است نشان دهنده این باشد که روند معکوس در حال حاضر وجود دارد.

این بدان معناست که استراتژی معاملاتی شما از قبل باطل شده است و برای ورود به آن خیلی دیر شده‌اید. تنظیم حد ضرر بزرگتر احتمالاً برای معاملات بلندمدت از نوع نوسانی بهتر است استفاده شود، و همچنین می توانید این را در یک روش “مقیاس سازی در” بگنجانید.

البته، با یک حد ضرر بزرگتر، باید به یاد داشته باشید که به اندازه حساب خود تنظیم کنید. اگر تمایل به معامله با همان اندازه موقعیت دارید، ممکن است ضررهای زیادی متحمل شوید، به خصوص اگر در یکی از سطوح Fib قبلی وارد شوید.

این همچنین می‌تواند منجر به نسبت‌های نامطلوب سود به ضرر شود، زیرا ممکن است حد ضرر زیادی داشته باشید که با سود بالقوه شما متناسب نباشد.

پس کدام راه بهتر است؟

حقیقت این است که درست مانند ترکیب ابزار اصلاح فیبوناچی با پشتیبانی و مقاومت، خطوط روند و کندل‌ها برای یافتن ورودی بهتر، بهتر است از دانش خود در مورد این ابزارها برای تجزیه و تحلیل محیط فعلی استفاده کنید تا به شما در انتخاب یک گزینه خوب کمک کند.

تا آنجا که ممکن است، نباید تنها به سطوح فیبوناچی به عنوان نقاط حمایت و مقاومت به عنوان پایه ای برای استاپ ضرر تکیه کنید.

به یاد داشته باشید، قرار دادن استاپ ضرر چیز مطمئنی نیست. اما اگر بتوانید با ترکیب چندین ابزار شانس را به نفع خود تغییر دهید، می تواند به شما یک نقطه خروج بهتر، فضای بیشتری برای تنفس معامله و احتمالاً معامله نسبت پاداش به ریسک بهتری به شما بدهد.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9162

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید