نحوه استفاده از فیبوناچی Retracement

بیایید در این مقاله از آموزش فارکس در مورد نحوه استفاده از فیبوناچی Retracement صحبت کنیم.

سطوح اصلاحی فیبوناچی خطوط افقی هستند که سطوح حمایت و مقاومت احتمالی را نشان می‌دهند که قیمت به طور بالقوه می‌تواند جهت را معکوس کند. اولین چیزی که باید در مورد ابزار فیبوناچی بدانید این است که زمانی که بازار روند رو پیش دارد، بهترین عملکرد را دارد.

ایده اینکه زمانی که بازار روند صعودی را طی می کند، روی یک اصلاحی در سطح حمایت فیبوناچی خرید کنید. و در زمانی که بازار روند نزولی دارد، روی یک اصلاحی در سطح مقاومت فیبوناچی بفروشید.

سطوح اصلاح فیبوناچی به عنوان یک شاخص فنی پیش بینی کننده در نظر گرفته می شود زیرا آنها تلاش می کنند تا مشخص کنند قیمت ممکن است در آینده کجا باشد. تئوری این است که پس از اینکه قیمت یک جهت روند جدید را آغاز کرد، قیمت قبل از از سرگیری در جهت روند خود، مجدداً دنبال می‌شود یا تا حدودی به سطح قیمت قبلی باز می‌گردد.

یافتن سطوح برگشتی فیبوناچی Retracement

برای یافتن این سطوح اصلاحی فیبوناچی Retracements، باید نقاط اوج و نقاط پایین گذشته نزدیک را پیدا کنید. سپس، برای روند نزولی، روی Swing High کلیک کنید و مکان نما را به آخرین Swing Low بکشید.

برای روند صعودی، برعکس عمل کنید. روی Swing Low کلیک کنید و مکان نما را به جدیدترین Swing High بکشید.

حال، بیایید به چند نمونه از نحوه اعمال سطوح اصلاح فیبوناچی در بازارهای ارز نگاهی بیندازیم.

روند صعودی

این نمودار روزانه AUD / USD است.

یافتن سطوح برگشتی فیبوناچی Retracements

در اینجا ما سطوح اصلاح فیبوناچی را با کلیک بر روی Swing Low در 0.6955 در 20 آوریل و کشیدن مکان نما به سمت Swing High در 0.8264 در 3 ژوئن ترسیم کردیم.

نرم افزار نمودار به طور خودکار سطوح اصلاح را محاسبه و به شما نشان می دهد.

همانطور که از نمودار می بینید، سطوح اصلاح فیبوناچی 0.7955 (23.6%)، 0.7764 (38.2%)، 0.7609 (50.0%*)، .7454 (61.8%) و 0.7263 (76.4%) بودند.

اکنون، انتظار این است که اگر AUD / USD از بالاترین سطح اخیر عقب نشینی کند، در یکی از سطوح اصلاح فیبوناچی پشتیبانی خواهد شد زیرا معامله گران با کاهش قیمت، در این سطوح سفارش خرید می دهند.

نسبت 50.0% به طور رسمی یک نسبت فیبوناچی نیست، اما توانست مخفیانه وارد گروه شود و هرگز آن را ترک نکرده است. حال، بیایید به آنچه پس از وقوع Swing High رخ داد نگاه کنیم.

یافتن سطوح برگشتی فیبوناچی Retracements

قیمت مستقیماً از سطح 23.6 درصد عقب نشینی کرد و طی دو هفته آینده به کاهش خود ادامه داد. حتی سطح 38.2 درصد را آزمایش کرد اما نتوانست زیر آن بسته شود. بعداً، در حدود 14 جولای، بازار حرکت صعودی خود را از سر گرفت و در نهایت از نوسان اوج خود عبور کرد. بدیهی است که خرید در سطح فیبوناچی 38.2 درصد یک معامله بلندمدت سودآور خواهد بود اما باز هم در حساب های دمو چندین بار تست کنید.

روند نزولی

حال، بیایید ببینیم چگونه از ابزار اصلاح فیبوناچی در طول یک روند نزولی استفاده می کنیم. در زیر نمودار 4 ساعته EUR / USD مشاهده می شود.

یافتن سطوح برگشتی فیبوناچی Retracements

همانطور که می بینید، ما Swing High خود را در 1.4195 در 25 ژانویه و Swing Low خود را در 1.3854 چند روز بعد در 1 فوریه یافتیم.

سطوح اصلاحی 1.3933 (23.6%)، 1.3983 (38.2%)، 1.4023 (50.0%)، 1.4064 (61.8%) و 1.4114 (76.4%) هستند.

انتظار برای یک روند نزولی این است که اگر قیمت از این پایین بازگردد، احتمالاً ممکن است با مقاومت در یکی از سطوح فیبوناچی مواجه شود زیرا معامله‌گرانی که می‌خواهند روند نزولی را با قیمت‌های بهتر بازی کنند، ممکن است آماده سفارش‌های فروش در آنجا باشند.

بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه در ادامه رخ داد.

یافتن سطوح برگشتی فیبوناچی Retracements

بازار سعی کرد صعود کند، و قبل از آزمایش سطح 50.0 درصد، برای مدتی زیر سطح 38.2 درصد متوقف شد. اگر سفارش‌هایی در سطح 38.2% یا 50.0% داشتید، در آن معامله پیپ‌های زیادی به دست می‌آورید.

در این دو مثال، می بینیم که نقاط حمایت یا مقاومت موقت فارکس در سطوح اصلاحی فیبوناچی پیدا کرد. از آنجا که تمام افرادی که از ابزار فیبوناچی استفاده می کنند، این سطوح به سطوح حمایت و مقاومت خودشکوفایی تبدیل می شوند.

اگر تعداد کافی از فعالان بازار بر این باورند که یک اصلاح در نزدیکی یک سطح اصلاحی فیبوناچی رخ می دهد و منتظر باز شدن یک موقعیت زمانی هستند که قیمت به آن سطح برسد، آنگاه همه آن سفارشات معلق می توانند بر قیمت بازار تأثیر بگذارند.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت همیشه از این سطوح بالا نمی رود. باید به آنها به عنوان حوزه های مورد علاقه نگاه کرد،

در حال حاضر، چیزی وجود دارد که همیشه باید در مورد استفاده از ابزار فیبوناچی به خاطر بسپارید و آن این است که استفاده از آنها همیشه ساده نیست!

اگر آنها به این سادگی بودند، معامله گران همیشه سفارشات خود را در سطوح اصلاحی فیبوناچی قرار می دادند و بازارها برای همیشه روند خواهند داشت.

در مقالات بعد، به شما نشان خواهیم داد که چه اتفاقی می‌تواند بیفتد که فیبوناچی اصلاح سطح FAIL شود.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8164

 تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید