نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود

در این مقاله از آموزش فارکس به نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود می پردازیم. استفاده بعدی از فیبوناچی استفاده از آنها برای “سود گرفتن” است.

باید همیشه “قوانین بقای زامبی لند شماره 22” را در نظر داشته باشید: وقتی شک دارید، راه خود را بیابید!

بیایید با مثالی از یک روند صعودی شروع کنیم. در یک روند صعودی، ایده کلی کسب سود در یک معامله طولانی در سطح افزایش قیمت فیبوناچی است.

با استفاده از سه کلیک ماوس، سطوح پسوند فیبوناچی را تعیین می کنید. ابتدا روی Swing Low کلیک کنید، سپس مکان نما خود را بکشید و بر روی جدیدترین Swing High کلیک کنید. در نهایت، مکان نما خود را به پایین بکشید و روی هر یک از سطوح اصلاحی کلیک کنید.

این هر یک از سطوح افزایش قیمت را نشان می دهد که هم نسبت و هم سطح قیمت مربوطه را نشان می دهد. خیلی تمیز، ها؟

بیایید با نمودار USD / CHF که در مقالات قبلی به شما نشان دادیم، به آن مثال برگردیم.

نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود

سطح 50% درصد فیبوناچی به عنوان حمایت قوی بود و پس از سه آزمایش، جفت در نهایت روند صعودی خود را از سر گرفت. در نمودار بالا، حتی می توانید افزایش قیمت بالاتر از Swing High قبلی را مشاهده کنید.

بیایید از ابزار توسعه فیبوناچی استفاده کنیم تا ببینیم کجا می‌توانست مکان خوبی برای کسب سود باشد.

نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود

در اینجا خلاصه ای از اتفاقاتی است که پس از وقوع نوسان پایین اصلاحی رخ داد:

  1. قیمت تا سطح 61.8 درصد افزایش یافت، که نزدیک به Swing High قبلی بود.
  2. به سطح 38.2 درصد برگشت، جایی که حمایت پیدا کرد.
  3. سپس قیمت افزایش یافت و در سطح 100 درصد مقاومت پیدا کرد.
  4. چند روز بعد، قیمت قبل از اینکه مقاومتی در سطح 161.8 درصد پیدا کند، دوباره افزایش یافت.

همانطور که از مثال می بینید، سطوح 61.8٪، 100٪ و 161.8٪ همگی مکان های خوبی برای کاهش سود بوده اند. حال، بیایید نگاهی به مثالی از استفاده از سطوح پسوند فیبوناچی در یک روند نزولی بیندازیم.

در یک روند نزولی، ایده کلی کسب سود در یک معامله کوتاه در سطح توسعه فیبوناچی است، زیرا بازار اغلب در این سطوح حمایت می‌کند. بیایید نگاهی دیگر به آن روند نزولی در نمودار 1 ساعته EUR / USD بیندازیم.

نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود

در اینجا، ما یک فرم doji را دقیقاً زیر سطح 61.8٪ Fib دیدیم. سپس با بازگشت فروشندگان به داخل، قیمت معکوس شد و قیمت را به پایین‌ترین سطح Swing Low رساند.

بیایید ابزار Fib Extension را قرار دهیم تا ببینیم اگر در سطح اصلاحی 61.8 درصد کوتاه می‌شدیم، مکان‌های خوبی برای کسب سود کجا است.

نحوه استفاده از فیبوناچی برای فهمیدن زمان کسب سود

در اینجا چیزی است که پس از معکوس شدن قیمت از سطح اصلاح فیبوناچی اتفاق افتاد:

  1. قیمت در سطح 38.2 درصد پشتیبانی پیدا کرد.
  2. سطح 50.0% به عنوان حمایت اولیه حفظ شد، سپس به منطقه مورد علاقه تبدیل شد.
  3. سطح 61.8% نیز به منطقه مورد علاقه تبدیل شد، قبل از اینکه قیمت برای آزمایش Swing Low قبلی کاهش یابد.
  4. اگر به آینده نگاه کنید، متوجه خواهید شد که سطح توسعه 100٪ نیز به عنوان پشتیبانی عمل می کند.

ما می‌توانستیم سود را در سطوح 38.2، 50.0 درصد یا 61.8 درصد کاهش دهیم. همه این سطوح به عنوان حمایت عمل می کردند، احتمالاً به این دلیل که معامله گران دیگر نیز برای کسب سود، مراقب این سطوح بودند.

مثال‌ها نشان می‌دهند که قیمت حداقل مقداری حمایت یا مقاومت موقتی در سطوح توسعه فیبوناچی پیدا می‌کند – نه همیشه، اما اغلب به اندازه‌ای است که موقعیت خود را به درستی تنظیم کنید تا سود ببرید و ریسک خود را مدیریت کنید.

البته در اینجا مشکلاتی نیز وجود دارد. اول، هیچ راهی برای دانستن اینکه کدام سطح گسترش فیبوناچی دقیقاً مقاومت ایجاد می کند وجود ندارد. هر یک از این سطوح ممکن است به عنوان حمایت یا مقاومت عمل کند یا نباشد.

مشکل دیگر این است که در ایجاد سطوح پسوند فیبوناچی، تعیین کنیم که از کدام Swing Low شروع کنیم. یک راه از آخرین Swing Low است که در مثال ها انجام دادیم. دیگری از پایین ترین Swing Low در 30 میله گذشته است.

باز هم، نکته این است که هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد، اما با تمرین زیاد، تصمیمات بهتری برای انتخاب نقاط Swing خواهید گرفت.

در استفاده از ابزار افزونه فیبوناچی باید از صلاحدید خود استفاده کنید. شما باید قضاوت کنید که این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در ادامه روش هایی را به شما آموزش می دهیم که به شما در تعیین قدرت یک روند کمک می کند.

در حال حاضر، بیایید برای متوقف کردن قرار دادن ضرر حرکت کنیم!

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9049

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید