نحوه استفاده فیبوناچی با کندل استیک ها

معرفی فیبوناچی با کندل استیک ها

اگر در تا حالا با ما در آموزش فارکس بودید، تا به حال می دانید که می توانید ابزار اصلاح فیبوناچی را با سطوح حمایت و مقاومت و خطوط روند ترکیب کنید تا یک استراتژی معاملاتی ساده اما فوق العاده عالی ایجاد کنید.

اما ما هنوز تمام نشده ایم!

در این مقاله، به شما نحوه استفاده فیبوناچی با کندل استیک ها آموزش می‌دهیم که چگونه ابزار اصلاح فیبوناچی را با دانش خود در مورد الگوهای کندل استیک ها که در مقالات گذشته یاد گرفته‌اید، ترکیب کنید.

هنگامی که ابزار اصلاح فیبوناچی را با الگوهای کندل استیک ترکیب می کنیم، در واقع به دنبال کندل های جامع هستیم. اگر بتوانید بفهمید که چه زمانی فشار خریداران یا فروشندگان تمام شده است، می‌تواند به شما سرنخی از زمان ادامه روند روند قیمت بدهد.

ما اینجا در تریدر اف ایکس دوست داریم آنها را “کندل های فیبوناچی” یا به اختصار “چوب های فیبونچی” بنامیم. خیلی جذابه، نه؟ بیایید به یک مثال نگاه کنیم تا این موضوع واضح تر شود. در زیر نمودار 1 ساعته EUR / USD مشاهده می شود.

نحوه استفاده فیبوناچی با کندل استیک ها

به نظر می رسد این جفت در هفته گذشته روند نزولی داشته است، اما به نظر می رسد این حرکت برای مدتی متوقف شده است.

آیا فرصتی برای ورود به این روند نزولی وجود خواهد داشت؟ میدونی این چه معنی داره. وقت آن است که ابزار اصلاح فیبوناچی را در نظر بگیرید و دست به کار شوید! وقت آن رسیده که نحوه استفاده فیبوناچی با کندل استیک ها

همانطور که از نمودار می بینید، ما Swing High خود را در 1.3364 در 3 مارس، با Swing Low در 1.2523 در 6 مارس تعیین کرده ایم.

از آنجایی که روز جمعه است، تصمیم گرفتید استراحت کنید، یک روز زودتر مرخصی بگیرید و پس از دیدن نمودارها بعد از آخر هفته تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید وارد شوید.

معرفی فیبوناچی با کندل استیک ها

وای زمانی که نمودارهای خود را باز کردید، می بینید که EUR / USD نسبت به قیمت بسته شدن جمعه خود کمی افزایش یافته است. در حالی که سطح 50.0 درصد فیب برای مدتی باقی ماند، خریداران در نهایت این جفت را بالاتر بردند. شما تصمیم می گیرید منتظر بمانید و ببینید که آیا سطح فیب 61.8 درصد برقرار است یا خیر. از این گذشته ، آخرین کندل بسیار صعودی بود! چه کسی می داند، قیمت فقط ممکن است به بالا رفتن ادامه دهد.

معرفی فیبوناچی با کندل استیک ها

خوب، به آن نگاه می کنید؟ یک دوجی پا دراز در سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8 درصد به نظر می رسد. آیا فشار خرید کاهش یافته است؟ آیا مقاومت در سطح فیبوناچی اصلاحی نگه داشته می شود؟

ممکن است. سایر معامله گران احتمالاً به آن سطح Fib نیز توجه داشتند. آیا زمان کوتاه کردن است؟ شما هرگز نمی توانید با اطمینان بدانید (به همین دلیل است که مدیریت ریسک بسیار مهم است)، اما احتمال برگشت بسیار خوب به نظر می رسد!

نحوه استفاده فیبوناچی با کندل استیک ها

اگر بلافاصله پس از تشکیل دوجی کوتاه می‌آمدید، می‌توانستید به سودهای جدی برسید. درست بعد از doji، قیمت قبل از اینکه مستقیماً به سمت پایین حرکت کند، کمی متوقف شد. نگاهی به آن همه کندل های قرمز بیندازید!

به نظر می رسد که خریداران واقعاً خسته شده بودند، که به فروشندگان اجازه داد دوباره وارد شوند و کنترل را در دست بگیرند. در نهایت، قیمت تمام شده به پایین Swing پایین رفت. این حرکت حدود 500 پیپ بود! این می توانست تجارت سال شما باشد!

جستجو برای “Fib Sticks” می تواند واقعا مفید باشد، زیرا آنها می توانند نشان دهند که آیا سطح اصلاح فیبوناچی برقرار است یا خیر.

اگر به نظر می رسد که قیمت در سطح فیب متوقف شده است، احتمال دارد که معامله گران دیگر برخی از سفارشات را در آن سطوح انجام داده باشند.

این به منزله تاییدی بیشتر بر این است که واقعاً مقاومت یا حمایتی در آن قیمت وجود دارد. یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد Fib Sticks این است که شما نیازی به سفارش محدود در سطوح Fib ندارید.

از آنجایی که ما به یک “منطقه” نگاه می کنیم و نه لزوماً سطوح خاصی، ممکن است نگرانی هایی در مورد اینکه آیا حمایت یا مقاومت باقی خواهد ماند. این جایی است که می توانید از دانش خود در مورد ساختارهای کندل استفاده کنید.

می‌توانید منتظر بمانید تا یک Fib Stick درست در زیر یا بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی تشکیل شود تا تأیید بیشتری در مورد اینکه آیا باید سفارش دهید یا خیر.

اگر یک Fib Stick تشکیل شد، می‌توانید فقط یک معامله را با قیمت بازار وارد کنید، زیرا اکنون تأیید بیشتری دارید که سطح ممکن است وجود داشته باشد.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8656

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید