نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند

فیبوناچی با خطوط روند

در این مقاله از آموزش فارکس به نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند می پردازیم. یکی دیگر از ابزارهای محبوب برای ترکیب با ابزار اصلاح فیبوناچی، خط روند است. به هر حال، سطوح اصلاح فیبوناچی زمانی که بازار روند رو به رشدی دارد بهترین کار را دارد، این بسیار منطقی است!

به یاد داشته باشید که هر زمان که یک جفت ارز در یک روند نزولی یا صعودی باشه، معامله گران از سطوح اصلاحی فیبوناچی به عنوان راهی برای ورود به روند استفاده می کنند.

پس چرا به دنبال سطوحی نباشید که سطوح فیبوناچی با روند مطابقت داشته باشه؟  در اینجا نمودار 1 ساعته AUD / JPY آمده است. همانطور که می بینید، قیمت طی چند روز گذشته به یک خط روند صعودی کوتاه مدت واکنش نشون داده. خط روند صعودی در نمودار 1 ساعته یو اس دی ین می باشد.

نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند

با خود فکر می کنید، “هوم، این یک روند صعودی است. من می خواهم AUD / JPY بخرم، حتی اگر فقط برای یک معامله کوتاه مدت باشد. فکر می کنم زمانی که جفت دوباره به خط روند رسید، خرید خواهم کرد.»

با این حال، قبل از انجام این کار، چرا به جعبه ابزار فارکس خود دست پیدا نمی کنید و ابزار اصلاح فیبوناچی را بیرون نمی آورید؟ بیایید ببینیم آیا می‌توانیم قیمت ورودی دقیق‌تری دریافت کنیم.

نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند

در اینجا ما سطوح اصلاح فیبوناچی را با استفاده از Swing low در 82.61 و Swing High در 83.84 ترسیم کردیم. توجه کنید که چگونه سطوح 50.0٪ و 61.8٪ Fib توسط خط روند افزایشی قطع می شوند. آیا این سطوح می توانند به عنوان سطوح پشتیبانی بالقوه عمل کنند؟ فقط یک راه برای فهمیدن وجود دارد!

حدس بزن چی شده؟ سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% حفظ شد، زیرا قیمت قبل از بازگشت دوباره به سمت بالا برگشت. اگر چند دستور را در آن سطح تنظیم کرده بودید، یک ورودی عالی داشتید!

چند ساعت پس از لمس خط روند، قیمت مانند Astro Boy که از Swing High می‌گذرد، بزرگتر شد. آیا خوشحال نیستید که اکنون این را در جعبه ابزار معاملاتی خود دارید؟

نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند

همانطور که می بینید، استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی، حتی اگر قصد دارید در یک آزمون مجدد خط روند وارد شوید، مفید است.

ترکیب هر دو سطح حمایت یا مقاومت مورب و افقی می تواند به این معنی باشد که معامله گران دیگر نیز به این سطوح توجه دارند.

البته توجه داشته باشید، مانند سایر ابزارهای طراحی، ترسیم خطوط روند نیز می تواند بسیار ذهنی باشد.

شما دقیقا نمی دانید که معامله گران دیگر چگونه آنها را ترسیم می کنند، اما می توانید روی یک چیز حساب کنید – اینکه یک روند وجود دارد!

اگر می بینید که یک روند صعودی در حال توسعه است، باید به دنبال راه های طولانی باشید تا شانس بیشتری برای تجارت سودآور به شما بدهد. می‌توانید از ابزار اصلاح فیبوناچی برای کمک به یافتن نقاط ورودی بالقوه استفاده کنید. در این به نحوه استفاده از فیبوناچی با خطوط روند پرداختیم، برای اینکه بیشتر با کاربردهای فیبوناچی آشنا شوید مقالات بعدی رو مطالعه کنید.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8671

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید