نحوه استفاده از میانگین متحرک برای پیدا کردن روند

در این مقاله از آموزش فارکس یک راه شیرین برای نحوه استفاده از میانگین متحرک برای پیدا کردن روند در چارت بروکرهای فارکس می باشد.

ساده ترین راه اینکه فقط یک میانگین متحرک را روی نمودار رسم کنید. هنگامی که اقدام قیمت تمایل دارد بالاتر از میانگین متحرک باقی بماند، نشان می دهد که قیمت در یک روند صعودی عمومی قرار دارد.

اگر عمل قیمت تمایل داشته باشد که زیر میانگین متحرک باقی بماند، نشان دهنده این است که در یک روند نزولی قرار دارد.

از میانگین متحرک برای تشخیص روند استفاده کنید. مشکل این است که خیلی ساده است. بیایید بگوییم که USD / JPY در یک روند نزولی بوده است، اما یک گزارش خبری منتشر می شود که باعث افزایش بیشتر قیمت می شود.

نحوه استفاده از میانگین متحرک برای پیدا کردن روند

می بینید که قیمت اکنون بالاتر از میانگین متحرک است. با خودت فکر میکنی: «هوم… به نظر می رسد این جفت در حال تغییر جهت است. زمان خرید این جفت ارز است!»

پس شما همین کار را بکنید. شما چند لات واحد خریداری می کنید زیرا مطمئن هستید که USD / JPY در حال افزایش است.

نحوه استفاده از میانگین متحرک برای پیدا کردن روند

همانطور که مشخص است، معامله گران فقط به این خبر واکنش نشان دادند اما روند ادامه یافت و قیمت همچنان پایین تر می رود!

کاری که برخی معامله‌گران انجام می‌دهند، و پیشنهاد ما به شما نیز این است که به جای ONE، چند میانگین متحرک را در نمودارهای خود ترسیم می‌کنند.

این به آنها سیگنال واضح تری از روند صعودی یا نزولی جفت ارز به ترتیب میانگین های متحرک می دهد. بگذارید توضیح دهیم.

در یک روند صعودی، میانگین متحرک «سریعتر» باید بالاتر از میانگین متحرک «کندتر» باشد و برای یک روند نزولی، برعکس.

برای مثال، فرض کنید دو MA داریم: MA 10 دوره و MA 20 دوره. در نمودار شما به این شکل است:

نحوه استفاده از میانگین متحرک برای پیدا کردن روند

در طول روند صعودی، SMA 10 بالاتر از SMA 20 است. همانطور که می بینید، می توانید از میانگین های متحرک برای کمک به نشان دادن روند صعودی یا نزولی یک جفت استفاده کنید.

با ترکیب این موضوع با دانش خود در مورد خطوط روند، این می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا جفت ارز را باز بذارید یا معامله کوتاه مدت بکنید.

همچنین می توانید بیش از دو میانگین متحرک را در نمودار خود قرار دهید. تا زمانی که خطوط مرتب باشند (MA سریعتر نسبت به MA کندتر در یک روند صعودی، MA کندتر نسبت به MA سریعتر در یک روند نزولی)، می توانید بگویید که آیا این جفت در یک روند صعودی است یا در یک روند نزولی است.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9369

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید