نحوه انجام معامله با RSI – تریدر اف ایکس

بررسی اندیکاتور RSI

اهمیت اندیکاتور RSI در آموزش فارکس به علت نحوه انجام با RSI و سود بسیاری بردن از RSI به یک اندیکاتور محبوب بین معامله گران تبدیل شده است.

این اندیکاتور RSI توسط شخصی به نام جی.ولز وایلدر ساخته شده است که به کابران کمک می‌ دهد قدرت بازار فعلی را ارزیابی کنند.

اما اندیکاتور RSI شبیه اندیکاتور استوک استیک می باشد زیرا شرایط خرید و فروش بیش از حد را مشخص می کنه. همچنین این اندیکاتور از 0 تا 100 را مقیاس بندی می کند. RSI نزدیک عدد 30 یا پایین‌تر نشان‌ می دهد که شرایط بازار بیش از حد فروش و احتمال اینکه قیمت بالا رود زیاد است.

عده ای از کاربران اینجوری برداشت می کنند که یک جفت ارز بیش از حد فروش نشان می دهد که روند نزولی احتمال برگشت کند زیاد است، یعنی که فرصتی برای انجام معامله خرید است.

در نزدیک خط 70 یا بالاتر نشان‌دهنده خرید بیش از حد و افزایش احتمال کاهش قیمت می باشد.

بعضی از کاربران اینجوری برداشت می کنند که یک جفت ارز بیش از حد خرید نشان دهنده اینکه روند صعودی برگشت کند، به این معنی که فرصتی برای فروش است.

نحوه انجام معامله با استفاده از RSI

اندیکاتور RSI را کاربران ی توانند شبیه اندیکاتور استوک استیک استفاده کرد.

این اندیکاتور تاثیر مهمی در میزان خرید و فروش بازار دارد و می توانیم از آن برای انتخاب بالا و پایین استفاده کنیم. اندیکاتور RSI در تمام بروکرهای فارکس از جمله بروکر آلپاری و آمارکتس موجود است.

در زیر نمودار 4 ساعته زیر در جفت ارز EUR / USD همانطور که می بینید.

اندیکاتور RSI جفت ارز EUR / USD را در طول هفته کم ارزش می کند و در مدت دو هفته حدود 400 پیپ انرا به پایین می کشاند. در 7 ژوئن، در حال حاضر زیر دسته 1/200 کاربران به انجام معامله می پرداختند.

با تفسیر باز هم اندیکاتور RSI به زیر خط 30 می رود و نشان داد که ممکن که فروشنده دیگری در بازار باقی نماند و این حرکت به پایان برسد. سپس قیمت برگشتی شد و طی چند هفته بعد مجددا دوباره به سمت بالا رفت.

تعیین روند با RSI

اندیکاتور RSI در بین کاربران شهریت زیادی را کسب کرده است. این اندیکاتور RSI شکل گیری روند را تعیین میکند.

اگر روندی در بازار در حال شکل‌گیری است، با استفاده از RSI ببینید که آیا بالای 50 است یا زیر آن قرار دارد.

  1. اگر روندی صعودی باشد مطمئن شوید که RSI بالای 50 باشد.
  2. اگر روندی نزولی باشه، مطمئن شوید که RSI زیر 50 باشد.

در نمودار زیر، می بینید که یک روند نزولی در حال انجام است. برای اینکه مطمعن شوید، می‌توانیم صبر کنید تا RSI از 50 برشد تا روند خود را تأیید کنید.

نحوه انجام معامله با RSI - تریدر اف ایکس

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=3681

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید