5 درصد معامله گرها فقط ، قوی سیاه را جدی می‌گیرند.

در این مقاله از معامله گر سه بعدی به بررسی 5 درصد معامله گرها فقط ، قوی سیاه را جدی می‌گیرند می پردازیم.

دکتر نسیم نیکولاس طالب نویسنده کتاب قوی سیاه است این کتاب بر اساس ارزیابی روزنامه انگلیسی sunday timesدر سال ۲۰۰۷به عنوان یکی از ۱۲کتاب اثرگذار بعد از جنگ جهانی دوم توصیف شده است. اما واقعا داستان قوی سیاه چیست و چرا انقدر سر و صدا به پا انداخته است؟
قبل از کشف استرالیا مردم جهان بر این باور بودند که تمام قو ها سفید هستند. باوری قاطع و بی چون و چرا که از قرار معلوم ، همه شواهد تجربی نیز آن را تایید می کردند. اما بعد از دیدن اولین قویسیاه همه باورها بهم ریخت. بعله، مشاهده فقط یک قویسیاه یک باور هزاران ساله را بی اعتبارکرد.

در دنیای معامله گری نیز به همین شکل است. به نمودار بیت کوین/تتر در صرافی بایننس در تاریخ ۱۲مارس ۲۰۲۰ساعت ۳و ۳۰دقیقه به وقت تهران دقت کنید قیمت openکندل یک ساعته 7354دلار است و اکثر تحلیلگران بر این باورند که قیمت در یک محدوده حمایتی قوی قرار دارد و در حد چندین دلار نوسان داریم قیمت بعد از کمی رنج زدن به سمت بالا حرکت میکند چند دقیقه می گذارد و قیمت تمایلی برای افزایش ندارد در عرض یک ساعت تقریباً ۲۵ درصد ارزش خود را از دست می دهد و به قیمت 5550دلار می رسد یعنی حدود حدود ۱۸۰۰ دلار ریزش. این مقدار ریزش قیمت در طی یک ساعت بیسابقه است این ریزش در طی چند ساعت متوقف می شود اما دوباره به سمت پایین حرکت می کند این بار هدف قیمت ۳۷۸۰دلار است یعنی در طی ۱۶ساعت بیتکوین تقریباً ۵۰درصد از ارزش خود را از دست میدهد البته خیلی
ها بر این باورند این میزان از نوسانات مربوط به بازار کوچک ارزهای دیجیتال است و این صرافیها هستند که بازار را به این صورت دستکاری می کنند، قبول است. این بار به سراغ بازار بزرگ و پر نقدینگی فارکس میرویم. جفت ارز فرانک به دلار را در 15ژانویه ۲۰۱۵ساعت ۹:۳۰به وقت ایران ببینید: باورنکردنی است در یک کندل چهار ساعته این جفت ارز
در حدود ۳۷درصد افزایش قیمت داشته است مگر اینجا فارکس نیست؟ چه خبر است؟ نوسانات این جفت ارز در خیلی از روزها به یک درصد هم نمیرسد. چه اتفاقی افتاده است؟! یک لحظه فقط پیش خودتان فکر کنید یک معاملهگر سال ها موفق عمل کرده است و سرمایه اش راه ده ها برابر کرده است و حالا مغرورانه در یکی از این دو جفت ارز بیت کوین/تتر یا فرانک/دلار وارد بازار شده است و پوزیشن خلاف روند گرفته است و مدیریت سرمایه را رعایت نکرده است و فقط روی لورج یا اهرم ضریب پایین ۴استفاده کرده است و خیلی هم به گذاشتن استاپ لاس اعتقادی ندارد و می خواست اگر خطری احساس کرد خودش به صورت دستی معامله را به ببندد تا به اصطلاح توسط بازار استاپ هانتر نشود ولی کافی بوده فقط چند ساعت از معامله خودش غافل شود.بله دوست من،این معامله گر در هر دو جفت ارزها به اصطلاح کال مارجین شده است و تمام سرمایه اش نابود شده است. این مثل همان داستان قوی سیاه است.

5 درصد معامله گرها فقط ، قوی سیاه را جدی می‌گیرند.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4464

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.