روش مدیریت هرمی حجم معاملات در سود

معرفی روش مدیریت هرمی حجم معاملات در سود

در این ویدیو با روش مدیریت هرمی حجم معاملات در سود صحبت می کنیم. در قسمت قبل از معامله گر سه بعدی درباره روش کم کردن میانگین که در واقع میشود گفت اضافه کردن حجم معاملات در ضرر بود مفصل صحبت کردم. در این قسمت می خواهم برعکس عمل کنم یعنی به شما یاد بدم که چطور می توانید برای ایجاد سود بیشتر به حجم معاملات در سود تان اضافه کنید.
فرض کنید استراتژی معاملاتی ما یک استراتژی ترند محور است و به این شکل است که منتظر میمانیم یک خط روند تشکیل شود و بعد در بازگشت قیمت به خط روند خرید میکنیم .

حد سود مان سقف ماژور قبلی و حد ضرر مان کمی پایین تر از نقطه ورود و در کف قبلی قرار دارد .مییبینید که استراتژی بسیار ساده ای است ولی به نظر من فوق العاده است. در این گونه مواقع که من یک معامله باز در سود دارم و میخواهم یک معامله جدید روی همان ارز یا نماد باز کنم یا به اصطلاح به حجم معامله در سودم اضافه کنم از سیستم مدیریت هرمی حجم استفاده میکنم. به این صورت که در معامله دوم باید با نصف حجم معامله اول وارد شوید .چون هر چقدر در راستای یک خط
روند بالا میرویم به همان اندازه احتمال خستگی روند و نرسیدن قیمت به حد سود مان بیشتر میشود.
درضمن ریسک معامله اول را هم از بین میبریم یعنی معامله اول را ریسک فری میکنیم که اگر قیمت به هر دلیلی برگشت استاپ لاس نقطه دوم ورود را فعال کرد در ادامه حرکتش دیگر ریسکی متوجه معامله اول مان نباشد .به نظر من این روش اصولی ترین روش اضافه کردن به حجم معاملات در سود است.

روش کم کردن میانگین معاملات در ضرر
روش کم کردن میانگین معاملات در ضرر

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=11365

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.