ارتباط Win Rate با Risk to Reward

معرفی ارتباط Win Rate با Risk to Reward

در این مقاله از معامله گر سه بعدی به ارتباط Win Rate با Risk to Reward می رسیم. هیچ کدام از دو مقدار وین ریت یا ریسک به ریوارد در معاملات به تنهایی بیانگر سودآور بودن یک معامله گر نیست.
به منحنی حساب یک معاملهگر که تغییرات حساب آن را نشان می دهد equity curveمیگویند.
بدیهی است که هر معامله گری دوست دارد هم شانس موفقیت در معاملات اش را بالا ببرد و هم میزان ریسک به ریواردش را افزایش دهد ولی واقعیت این است که افزایش همزمان هر دو امکان پذیر نیست و هر چقدر شما سعی کنید وین ریت استراتژی تان را افزایش دهید از آن طرف مجبور میشوید نسبت سود و زیان (ریسک به ریوارد) را کاهش دهید.
فرض کنید در یک نقطه ای وارد معامله خرید شده اید و حد سود و ضرر تان با هم برابر است یعنی برابر با یک است حالا اگر مقدار سود تان را افزایش دهید و ریسک به ریوارد تان برابر دو بشود بدیهی است که به همان نسبت شانس رسیدن قیمت به نقطه سود مورد نظرتان را از دست میدهید.
پس همیشه باید به یک نقطه تعادل فکر کنید به نظر من این نقطه تعادل جایی است که حال روحی یک معامله گر خوب باشد. وین ریت ( )win rateاصلی ترین شاخصی است که ارتباط مستقیمی با احساسات یک معاملهگر دارد و بیشترین اثر روحی و روانی را برای یک معاملهگر ایجاد میکند استراتژی هایی که وین ریت پایینی دارند حتی اگر به لحاظ نسبت ریسک به ریوارد خودشان سودآوری بالایی داشته باشند اما چون تعداد ضرر های متوالی زیادی درست می کنند برای بیشتر معاملهگر ها غیرقابل تحمل اند. یادتان باشد چیزی که برای یک معامله گر همیشه ترسناک است و می تواند ساختار روحی اش را به هم بریزد و نگذارد که در معاملات بعدی درست معامله کند معمولاً ضرر کردن یا حتی خیلی وقتها ضرر های بزرگ نیست، بلکه ضرر های متوالی است که بسیار دردناک جلوه می کند.

حالا یک سوال اگر ما وین ریت و ریسک به ریوارد معاملات یک استراتژی را داشته باشیم از کجا می توانیم تشخیص دهیم که این استراتژی سودآور است یا نه؟ با رابطه زیر می توانید بر اساس مقدار ریسک به ریوارد معاملات، حداقل درصد وین ریت مورد نظر برای سر به سر شدن برای معاملات را به دست آورد.
حتما شما هم شنیدهاید که خیلی از معامله گر ها می گویند من اصلا وارد این معامله نمی شوم چون ریسک به ریوارد خوبی ندارد به نظر من این حرف نادرست است چون شاخص ریسک به ریوارد فقط یک بال پرواز برای سودآوری است و یک بال که هر چقدرم بزرگ باشد امکان پرواز وجود ندارد.
من هر وقت از یک معامله گر اینجور حرفها را می شنوم بلافاصله می فهمم یا وین ریت استراتژی اش خیلی پایین است یا اینکه اصلاً نمی داند به غیر از ریسک به ریوارد، ویت ریت هم شاخص مهمی است

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=10381

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.