بیان فیبوناچی در فارکس

در درجه اول در مقاله قبلی از سری آموزش فارکس، گفتیم که سطوح حمایت و مقاومت در نهایت شکسته می شوند. خوب، با توجه به اینکه چگونه از سطوح فیبوناچی برای یافتن سطوح حمایت و مقاومت استفاده می شود، این در مورد فیبوناچی نیز صدق می کند! اصلاحات فیبوناچی همیشه کار نمی کنند! در مقاله مفهوم فیبوناچی Retracement از آموزش فارکس آمده ایم بگیم که آنها بی خطا نیستند.

بیایید زمانی که ابزار اصلاح فیبوناچی با شکست مواجه شد، با مثالی مرور کنیم تا با مفهوم فیبوناچی Retracement بیشتر آشنا شویم. در زیر نمودار 4 ساعته GBP / USD آمده است.

در اینجا، می بینید که این جفت در یک روند نزولی بوده است، بنابراین تصمیم گرفتید ابزار اصلاح فیبوناچی خود را حذف کنید تا به شما کمک کند نقطه ورودی خوبی را پیدا کنید. شما از Swing High در 1.5383 استفاده می کنید، با نوسان پایین در 1.4799.

می بینید که این جفت ارز در سطح 50.0 درصد برای چند کندل گذشته متوقف شده است.

مفهوم فیبوناچی Retracements

حال، اگر واقعاً در آن سطح سفارشی می‌دادید، نه تنها رویاهای شما دود می‌شد، بلکه اگر ریسک خود را به درستی مدیریت نمی‌کردید، حساب شما ضربه جدی می‌خورد! نگاهی به آنچه اتفاق افتاده است.

مفهوم فیبوناچی Retracements

معلوم شد که Swing Low پایین ترین روند نزولی بود و قیمت شروع به صعود به بالای نقطه Swing High کرد.

در اینجا چه درسی می گیریم؟

در حالی که سطوح اصلاح فیبوناچی به شما احتمال موفقیت بیشتری می دهد، مانند سایر ابزارهای تکنیکالی، آنها همیشه کار نمی کنند. شما نمی دانید که آیا قیمت قبل از از سرگیری روند به سطح 38.2 درصد برمی گردد یا خیر.

گاهی اوقات ممکن است قبل از چرخش به سطح 50.0٪ یا 61.8٪ برسد. گاهی اوقات قیمت فقط آقای فیبوناچی را نادیده می گیرد و از تمام سطوح عبور می کند.

به یاد داشته باشید، بازار همیشه پس از یافتن حمایت یا مقاومت موقت، روند صعودی خود را از سر نمی گیرد، بلکه به پشت سر گذاشتن نوسان بالا یا پایین اخیر ادامه می دهد.

یکی دیگر از مشکلات رایج در استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی این است که تعیین کنید از کدام Swing Low و Swing High استفاده کنید.

مردم به نمودارها متفاوت نگاه می کنند، به بازه های زمانی متفاوت نگاه می کنند و سوگیری های اساسی خود را دارند. این احتمال وجود دارد که کاربران دیگه نظرات متفاوتی در مورد اینکه نقاط Swing High و Swing Low باید در کجا قرار گیرند، دارند.

نکته اصلی این است که هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد، به خصوص زمانی که روند روی نمودار چندان واضح نیست. گاهی اوقات تبدیل به یک بازی حدس زدن می شود.

به همین دلیل است که باید مهارت های خود را تقویت کنید و ابزار اصلاح فیبوناچی را با سایر ابزارهای موجود در جعبه ابزار فارکس خود ترکیب کنید تا به شما کمک کند احتمال موفقیت بیشتری داشته باشید.

در درس بعدی، نحوه استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی را در ترکیب با سایر اشکال سطوح حمایت و مقاومت و کندل‌ها به شما نشان خواهیم داد.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8213

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید