گام اول “طراحی قوانین”

گام اول در ساخت یک استراتژی

در این ویدیو از معامله گر سه بعدی با گام اول “طراحی قوانین” در ساخت یک استراتژی آشنا می شویم. این مرحله برای ساخت یک استراتژی معاملاتی و طراحی قوانین دقیق برای ورود به معامله، حد
ضرر و محافظت از سود است.
روش ورود به معامله : برای ورود به یک معامله باید خیلی دقت کنید تا ورود زودهنگام قیمتی و یا ورود زودهنگام زمانی نداشته باشید. مثلا اگر تحلیل شما از بازار می گوید که در قیمت های پایین باید وارد معامله شوید باید صبر کنید ولی شما از ترس این که قیمت ممکن است به آن سطح نرسد در قیمتهای بالاتر وارد معامله می شوید شما دچار ورود زودهنگام قیمتی شده اید که این خیلی بد است و نشان میدهد شما هنوز به روانشناسی معاملهگری خودتان مسلط نیستید و ترس جا ماندن از بازار را دارید. اما از آن بدتر ورود زودهنگام زمانی است که در یک نقطه از بازار وارد
معامله شده اید و قیمت هیچ تحرک خاصی ندارد و در یک محدوده کوچک درجا میزند و سرمایه شماست که دچار خواب سرمایه میشود.خب پس چکار کنیم؟ بهترین راه این است که مثل کروکدیل ها بازار را شکار کنیم.
ورود به معامله به روش کروکدیل ها : کروکدیلها خوش تکنیک ترین شکارچیان روی زمین هستند و همین باعث شده است که از دایناسورها قدمت بیشتری داشته باشند آنها حدود ۲میلیون سال است که روی کره زمین زندگی می کنند. کروکدیلها شکارچیانی بسیار صبور و منظم هستند در طول هفته گاها و تا سرحد مرگ کاملا بی حرکتند، انگار که اصلا وجود ندارند و منتظر میمانند تا شکار از همه جا بی خبر با پای خودش به آب بیاید و آن وقت بدون لغزش و با اعتماد به نفس بسیار طعمه خودشان را شکار میکنند. کروکدیل ها آنقدر بزرگ هستند که نمی توانند کل روز را در آب شنا کنند و به دنبال ماهی های کوچک بگردن این کار انرژی زیادی از آنها می گیرد و دیگر نمی توانند انرژی لازم برای شکارهای بزرگ را داشته باشند، پس ترجیح میدهند شکارچیان صبوری باشند و طعمه های کوچک اصلاً نظر آنها را جلب نمیکند پس شما هم هنگام ورود به معاملات صبور باشید و بگذارید قیمت خودش را به نقطهای که دنبال شکارش هستید برساند و بعد آنرا شکار کنید و وارد یک معامله آنی شوید.
برای ورود به یک معامله اول به دنبال شرط یا شرط هایی برای بررسی و ارزیابی قیمت باشید. مثلا اینکه الان قیمت به یک سطح حمایت قوی نزدیک شده است یا نه؟ درست لحظهای است که یک کروکدیل نگاه می کند آیا طعمه به اندازه کافی به او نزدیک شده است یا نه؟ بعد به دنبال تایید هایی باشید که نشان بدهد قیمت پتانسیل برگشت از این سطح حمایت را دارد و احتمال کمی دارد تا این سطح از دست برود. (مثلا کاهش مومنتوم و فشار فروش که خودش را در قالب یک واگرایی منفی می تواند در آر اس آی نشان دهد نمونه ای ازاین تاییدیه ها هستند).
داشتن تریگر برای ورود به یک معامله خیلی مهم است.

شما می توانید با استفاده از قوانین تحلیل تکنیکالی که بلد هستید برای ورود به معامله یک روش بسازید البته با ساختار سه بخشی که یادتان
دادم:
-1ورود قیمت به یک محدوده مناسب
-2شرط یا شرط هایی برای تایید
-3شرطی برای تایید تریگر ورود
فقط سعی کنید هر روشی را که برای ورود به بازار استفاده می کنید خوب بفهمید و زبان بازار را متوجه بشوید.
روش تعیین حدضرر : خیلی ها فکر می کنند مقدار حدضرر باید یک عدد ثابت باشد و قوانین مدیریت سرمایه است که مشخص میکند این عدد ثابت چقدر باید باشد مثلن همیشه برای خودشان یک حدضرر ۵درصدی، ۲درصدی یا هر عدد دیگری در نظر میگیرند. این روش و تفکر کاملا نادرست است. حدضرر جایی که دلیل شما برای ورود به یک معامله نقض می شود.
روش محافظت از سود : اگر نتوانید از سود هایتان محافظت کنید چیزی برای پوشش ضرر تان ندارید و آرام آرام سرمایه تان از بین میرود و مجبور میشوید از بازار خداحافظی کنید. معمولا بیشتر معاملهگران برای شرایط ورود و حد ضرر مشکلی ندارند اما چیزی که برایم جالب است برنامه ای برای محافظت از سود هایشان ندارند! یعنی چی که با بازار پیش میرویم؟ آمدیم و با یک کندل یک دقیقهای تمام مسیری را که در طی چند ساعت بازار طی کرده بود برگشت، آنوقت چکار می خواهید بکنید؟ برای حد سود اول دو ناحیه مقاومتی یا حمایتی مهم پیش رو را مشخص میکنیم و
در ناحیه اول ۵۰درصد معاملات را میبندیم و حدضرر را روی نقطه ورود میگذاریم و 50درصد باقی مانده را در ناحیه دوم می بندیم.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4758

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.