گام چهارم” فوروارد تست “

در این ویدیو از معامله گر سه بعدی با گام چهارم” فوروارد تست ” آشنا می شویم. بعد از اینکه یک استراتژی مرحله بک تست را با موفقیت پشت سر گذاشت نوبت فوروارد تست میشود که به نظر من مرحله بسیار مهم و ضروری است. فوروارد تست به این معنی است که استراتژی مان را حالا در بازار زنده و اصطلاحاً بازار روز آزمایش کنیم. در نتیجه در این مرحله نیز هنوز داریم آزمایش میکنیم و سرمایه مان را به خطر نمی اندازیم. برای مرحله فوروارد تست دو روش
کلی وجود دارد که من با هر دو روش مخالفم.
روش اول : paper tradingاست دراین روش پولی وارد بازار نمیکنیم و فقط بر اساس استراتژی مان روی کاغذ خرید و فروش می کنیم مثلا روی کاغذ می نویسیم که در قیمت Aوارد معامله شده و در قیمت Bبا سود یا زیان خارج میشویم.
روش دوم : Demo tradingاست. در این روش یک حساب آزمایشی یا دمو باز می کنیم در آن یک مقدار پول غیر واقعی وجود دارد و بر اساس استراتژی مان معامله میکنیم. این روش جذاب تر است. البته من از قبل هم گفتم که با هر دو روش مخالفم. به نظر من کل معامله گری یعنی کنترل احساسات و تا زمانی که پول واقعی در کار نباشد شما هیچ احساسی روی معامله ندارید. از طرفی هم نباید سرمایه شما به خطر بیفتد پس بهترین روش این است که با یک مقدار پول واقعی اما ناچیز که از دست دادن آن کمی برایتان مهم نباشد مرحله فوق را انجام دهید.
مثلا اگر کل سرمایه شما 10میلیون تومان است، ۵۰۰هزار تومان را بیاورید در مرحله فوروارد تست که یک مقدار روی معاملات ریسک، ترس و طمع را تجربه کنید این کار کیفیت و اعتبار بیشتری به فوروارد تست شما میدهد و شما با اطمینان بیشتری می توانید تمام سرمایه تان را وارد دنیای معامله گری کنید.
بگذارید منظورم را یک جور دیگر بگویم فرض کنید شما بهترین استراتژی دنیا را در اختیار دارد حالا از کجا معلوم که پای پول وسط می اید بتوانید آن را درست انجام دهید؟ به موقع بخرید؟ به موقع با حد ضرر خارج شوید؟ شاید ترس و طمع و ده ها فاکتور روانشناسی دیگر شما را در این مراحل قفل کنند و نگذارد شما استراتژی خوبتان را به خوبی اجرا کنید.

بزرگترین مشکل فوروارد تست این است که زمان بر است و باید حوصله زیادی داشته باشید ممکن است شما چند روز نخوابید و به گذشته بازار بروید و مرحله بک تست را با 100معامله بررسی کنید حالا در مرحله فوروارد تست حداقل یک چهارم معاملات بک تست را در بازار لایو انجام دهید تا اطمینان پیدا کنید که استراتژی تان در مرحله فوروارد تست نیز موفق است. اما این 25معامله ممکن است سه ماه طول بکشد اما شما باید صبور باشید و حوصله کنید حتماً شما هم خیلی وقتها در دلتان گفته اید که خوش بحال فلان جراح که یک عمل مغز را در سه ساعت انجام میدهد و ۱۰۰میلیون میگیرد.
خب این جراح برای رسیدن به این ۱۰۰میلیون ها بیش از ۱۰سال در دانشگاه وقت صرف کرده و درس خوانده است حال چرا برای من و شما که می خواهیم از معامله گری صدها میلیون پول در بیاوریم این سه ماه زیاد بنظر می رسد. می بینید که همه مشکلات دنیای معامله گری در باورهای معاملهگران است. همه آنها یک شبه می خواهند ثروتمند شود معلوم است که این امکان پذیر نیست. اما بعد از اینکه یک استراتژی از آزمایش بک تست و بعد از آن از آزمایش فوروارد تست رو سفید بیرون آمد و توانست به شما سود بدهد حالا شما می توانید احتمال بسیار زیادی بدهید که در آینده هم استراتژی شما سربلند خواهد بود.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4907

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.