معامله با فیبوناچی در فارکس

معرفی فیبوناچی در فارکس

در سری آموزش فارکس به معرفی معامله با فیبوناچی در فارکس آشنا می شویم. ما از نسبت های فیبوناچی در معاملات خود بسیار استفاده خواهیم کرد، بنابراین بهتر است آن را یاد بگیرید و مانند آشپزی خانه مادرتان آن را دوست داشته باشید.

فیبوناچی موضوع بزرگی است و بسیاری از مطالعات فیبوناچی با نام های عجیب و غریب وجود دارد، اما ما به دو مورد می پردازیم: اصلاحی و اکستنشن.

اجازه دهید ابتدا با معرفی خود مرد فیب… لئوناردو فیبوناچی شروع کنیم. نه، لئوناردو فیبوناچی سرآشپز معروفی نیست. در واقع، او یک ریاضیدان معروف ایتالیایی بود که به او به عنوان یک سوپر دوپر اوبر اولترا گیک نیز شناخته می‌شد.

او یک “آها!” داشت. لحظه ای که او یک سری ساده از اعداد را کشف کرد که نسبت هایی را ایجاد می کردند که نسبت های طبیعی اشیاء در جهان را توصیف می کردند.

نسبت ها از سری اعداد زیر ناشی می شوند: 0، 1، 1، 2، 3، 5، 8، 13، 21، 34، 55، 89، 144… این سری از اعداد با شروع با 0 به دنبال 1 و سپس جمع کردن 0 1 برای به دست آوردن 1، عدد سوم به دست می آید. سپس اعداد دوم و سوم (1 1) را با هم جمع کنید تا 2، عدد چهارم و … به دست آید.

پس از چند عدد اول در دنباله، اگر نسبت هر عددی را به عدد بالاتر بعدی اندازه گیری کنید، 0.618 به دست می آید. برای مثال، 34 تقسیم بر 55 برابر است با 0.618. اگر نسبت بین اعداد متناوب را اندازه گیری کنید، 0.382 دریافت خواهید کرد. برای مثال، 34 تقسیم بر 89 = 0.382. شما اکنون دنباله فیبوناچی را تجربه کرده اید.

معرفی فیبوناچی در فارکس

دنباله فیبوناچی در فارکس

یک دنباله فیبوناچی در معامله با فیبوناچی در فارکس با گرفتن 2 عدد، هر 2 عدد، و جمع کردن آنها با یکدیگر برای تشکیل عدد سوم تشکیل می شود. سپس اعداد دوم و سوم دوباره اضافه می شوند تا عدد چهارم تشکیل شود. و می توانید این کار را تا زمانی ادامه دهید که دیگر سرگرم کننده نباشد.

نسبت آخرین عدد به عدد دوم به آخرین تقریباً برابر با 1.618 است. این نسبت را می توان در بسیاری از اجسام طبیعی یافت، بنابراین این نسبت را نسبت طلایی می نامند. بارها در هندسه، هنر، معماری و حتی در Sonic the Hedgehog ظاهر می شود.

نسبت طلایی در فیبوناچی

نسبت طلایی در واقع یک عدد غیرمنطقی مانند پی است و اغلب با حرف یونانی فی (φ) نشان داده می شود.

بسیار خوب، همین بس است.

با تمام این اعداد، می توانید یک فیل را بخوابانید. ما فقط به تعقیب و گریز ادامه می دهیم. اینها نسبت هایی هستند که باید بدانید:

سطوح بازیابی فیبوناچی

0.236، 0.382، 0.618، 0.764

سطوح پسوند فیبوناچی

0، 0.382، 0.618، 1.000، 1.382، 1.618

شما واقعاً نیازی به دانستن نحوه محاسبه همه اینها نخواهید داشت. نرم افزار ترسیم نمودار شما تمام کارها را برای شما انجام خواهد داد. با این حال، همیشه خوب است که با تئوری اصلی پشت این اندیکاتور آشنا باشید تا دانشی برای تحت تاثیر قرار دادن تاریخ خود داشته باشید.

سطوح اصلاحی فیبوناچی بر این تئوری کار می‌کنند که پس از حرکت یک قیمت بزرگ در یک جهت، قیمت قبل از از سرگیری در جهت اولیه، دوباره به سطح قبلی بازمی‌گردد. معامله گران از سطوح اصلاحی فیبوناچی به عنوان مناطق پشتیبانی و مقاومت بالقوه استفاده می کنند.

از آنجایی که بسیاری از معامله‌گران این سطوح را تماشا می‌کنند و برای ورود به معاملات یا بستن معاملات، سفارش‌های خرید و فروش را روی آن‌ها قرار می‌دهند، سطوح حمایت و مقاومت به یک پیش‌گویی خودشکوفایی تبدیل می‌شوند. معامله گران از سطوح توسعه فیبوناچی به عنوان سطوح سودآور استفاده می کنند.

باز هم، از آنجایی که بسیاری از معامله‌گران این سطوح را تماشا می‌کنند تا سفارش‌های خرید و فروش را برای کسب سود انجام دهند، این ابزار اغلب به دلیل انتظارات خودشکوفایی کار می‌کند. معامله با فیبوناچی در فارکس بسیار ساده است فقط باید تمرین کرد.

اکثر نرم افزارهای ترسیم نمودار شامل سطوح اصلاح فیبوناچی و ابزارهای سطح توسعه هستند. برای اعمال سطوح فیبوناچی در نمودارهای خود، باید نقاط Swing High و Swing Low را شناسایی کنید.

Swing High یک شمعدان با حداقل دو ارتفاع پایین در سمت چپ و راست خود است. Swing Low یک شمعدان با حداقل دو پایین ترین سطح در سمت چپ و راست خود است.

شما همه اینها را دارید؟ نگران نباشید، ما اصلاحات، افزونه‌ها و مهم‌تر از همه، نحوه گرفتن چند پیپ با استفاده از ابزار فیبوناچی را در مقالات مربوط آموزش فیبوناچی زیر توضیح خواهیم داد.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8124

 تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید