معامله با الگو نمودار گوه ای

چگونه با الگو گوه ای معامله کنیم

در یک مقاله درباره آموزش‌های مرتبط با بازار فارکس، به مطالبی درباره الگوی نمودار گوه ای می‌پردازیم. در این الگو، دو خط روند به هم نزدیک می‌شوند و تدریجاً محدوده حرکت قیمت کاهش می‌یابد. این الگو به نام Wedge شناخته می‌شود.

این تقارن نشان‌دهنده کاهش میزان حرکت قیمت در الگوی Wedge است. وقوف در جهت روند فعلی را نمایان می‌سازد. وقتی با این الگوی نموداری مواجه می‌شویم، این ممکن است نشان‌دهنده عدم قطعیت معامله‌گران فارکس در مورد آینده جفت ارز باشد.

الگوی گوه ای نزولی یک الگوی نموداری در یک روند صعودی است که خطوط شیب پایینی دارند و در طی آن محدوده قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

الگوی گوه ای صعودی یک الگوی نموداری در یک روند نزولی است که خطوط شیب بالایی دارند و در طی آن محدوده قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

گوه‌ها می‌توانند به عنوان الگوهای ادامه یا معکوس در بازار عمل کنند. این اطلاعات می‌توانند به معامله‌گران کمک کننده باشند تا در مورد مسیر آینده جفت ارز تصمیم‌گیری کنند.

در حال افزایش الگوی گوه ای

هنگامی که قیمت بین خطوط شیب دار حمایت و مقاومت قرار می‌گیرد و به سمت بالا تثبیت می‌یابد، یک الگوی گوه افزایشی شکل می‌گیرد. در این سناریو، شیب خط حمایت نسبت به مقاومت تندتر است. این تفاوت نشان می‌دهد که پایین‌ترین نقاط بالاتر را با سرعتی بیشتر نسبت به اوج‌های بالاتر تشکیل می‌دهند. این ایجادهای ناپیوسته منجر به شکل گوه‌مانند می‌شود، که نام الگوی نمودار از آن گرفته شده است!

با تثبیت قیمت‌ها، اشاره‌گر به وجود نوسانات عظیم در راه است، بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که شکست به سمت بالا یا پایین رخ دهد. اگر الگوی گوه ای افزایشی پس از یک روند صعودی شکل بگیرد، به طور عمومی یک الگوی معکوس نزولی نمایانگر تغییر موجودیت است. از سوی دیگر، اگر در طی یک روند نزولی ایجاد شود، ممکن است نشان دهنده ادامه روند نزولی باشد. هرچند، مهم‌ترین نکته این است که وقتی با الگوی نمودار مواجه می‌شوید، باید آماده باشید تا برای ایجاد سفارش‌های ورودی در بازار فارکس آماده شوید!

در حال افزایش الگوی گوه ای

در این مثال اول، یک گوه در حال افزایش در پایان یک روند صعودی تشکیل شد.

توجه داشته باشید که چگونه اقدام قیمت در حال شکل گیری اوج های جدید است، اما با سرعت بسیار کمتری نسبت به زمانی که قیمت به پایین ترین سطح می رسد.

در حال افزایش الگوی گوه ای

وقتی قیمت به سمت نزول شکست می‌خورد، به این معناست که تعداد بیشتری از معامله‌گران در بازار فارکس موقعیت‌های کوتاه (فروش) دارند تا موقعیت‌های طولی (خرید). این علامت می‌تواند به نمایندگان تغییر جهت بازار اشاره کند.

وقتی معامله‌گران قیمت را به پایین می‌آورند تا خط روند را شکست دهند، این نشان می‌دهد که ممکن است یک روند نزولی در حال شکل‌گیری باشد. تقریباً مانند سایر الگوهای نمودار معاملاتی که پیشتر مورد بحث قرار داده‌ایم، حرکت قیمت پس از شکست تقریباً به اندازه ارتفاع الگو شکل می‌گیرد.

حالا بیایید نمونه‌ای دیگر از تشکیل گوه افزایشی را مورد بررسی قرار دهیم. این بار این الگو به عنوان یک سیگنال ادامه نزولی عمل می‌کند.

همانطور که می بینید، قیمت قبل از تثبیت و ترسیم اوج های بالاتر و حتی پایین تر، از یک روند نزولی به دست آمد.

در این صورت قیمت به سمت نزولی شکست و روند نزولی ادامه یافت. به همین دلیل است که به آن سیگنال ادامه دهنده می گویند.

ببینید که چگونه قیمت حرکت خوبی به سمت پایین انجام داد که همان ارتفاع گوه است؟ تا به حال در مورد این الگوهای نمودار کندل استیک چه آموختیم؟

یک الگوی گوه صعودی که پس از یک روند صعودی تشکیل می‌شود معمولاً منجر به بازگشت (روند نزولی) می‌شود در حالی که یک الگوی گوه صعودی که در طول یک روند نزولی تشکیل می‌شود معمولاً منجر به ادامه (روند نزولی) می‌شود.

به زبان ساده، افزایش گوه منجر به یک روند نزولی می شود، به این معنی که یک الگوی نمودار نزولی است!

سقوط الگوی گوه ای

درست مانند گوه در حال افزایش، گوه در حال سقوط می تواند یک سیگنال معکوس یا ادامه باشد.

به عنوان یک سیگنال معکوس، در انتهای یک روند نزولی تشکیل می شود، که نشان می دهد یک روند صعودی بعدی خواهد بود.

به عنوان یک سیگنال ادامه دهنده، در طول یک روند صعودی شکل می‌گیرد، که به این معنی است که روند صعودی قیمت از سر گرفته می‌شود. برخلاف گوه در حال افزایش، گوه نزولی یک الگوی نمودار صعودی است.

در این مثال، الگوی گوه ای در حال سقوط به عنوان یک سیگنال معکوس عمل می کند. پس از یک روند نزولی، قیمت به اوج و پایین‌تر رسید.

توجه کنید که چگونه خط روند نزولی که اوج ها را به هم متصل می کند از خط روندی که سطوح پایین را به هم وصل می کند شیب بیشتری دارد.

به محض شکستن بالای گوه، جفت حرکت خوبی به سمت بالا انجام داد که تقریباً برابر با ارتفاع سازند است. در این مورد، افزایش قیمت چند پیپ بیشتر از آن هدف فراتر رفت!

بیایید نگاهی به مثالی بیندازیم که در آن گوه در حال سقوط به عنوان یک سیگنال ادامه دهنده عمل می کند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، وقتی گوه نزولی در طول یک روند صعودی شکل می‌گیرد، معمولاً نشان می‌دهد که روند بعداً از سر گرفته می‌شود.

در این مورد، پس از یک رالی قوی، قیمت برای اندکی تثبیت شد. این می تواند به این معنی باشد که خریداران به سادگی مکث می کنند تا نفس خود را تازه کنند و احتمالاً افراد بیشتری را برای پیوستن به اردوگاه گاو نر استخدام می کنند.

هوم، به نظر می رسد که این جفت برای یک حرکت قوی در حال افزایش است. به کدام سمت می رفت؟

ببینید چگونه قیمت به سمت بالا شکست و به سمت بالاتر رفت؟

اگر یک سفارش ورودی بالاتر از آن خط روند نزولی قرار می‌دادیم که اوج‌های جفت را به هم متصل می‌کند، می‌توانستیم روند صعودی قوی را طی کنیم و چند پیپ بگیریم!

یک هدف صعودی خوب ارتفاع تشکیل گوه خواهد بود.

اگر می‌خواهید به دنبال پیپ‌های بیشتری باشید، می‌توانید با بستن بخشی از موقعیت خود، برخی از سودها را در هدف قفل کنید، سپس اجازه دهید بقیه موقعیت‌های خود حرکت کنند. کاربران عزیز همچنین می توانند از سایت کندل تمام الگوهای مهم رو نگاه کنند.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9874

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید