الگوی کندل استیک سه تایی

در ادامه از سری الگوهای کندل استیک در آموزش فارکس، به مبحث الگوی کندل استیک سه تایی می رسیم.

چه الگویی بهتر از الگوهای کندل استیک دوتایی؟

در جواب باید بگم: الگوهای کندل استیک سه تایی!

برای شناسایی الگوهای کندل استیک سه تایی، باید به دنبال حالت خاصی در بازار فارکس باشید که در مجموع از سه کندل تشکیل شده باشند.

این ساختارهای کندل استیک به معامله گران کمک می کنند، تا تعیین احتمالی قیمت چگونه شکل خواهد گرفت.

برخی از سه الگوی کندل استیک، الگوهای معکوس روند هستند به این معنا که نشان دهنده پایان روند فعلی و شروع یک روند جدید در جهت مخالف می باشد.  مدل دیگر از الگوی کندل استیک سه تایی، الگوهای ادامه‌ دهنده هستند که نشان‌دهنده مکث کوچیک و سپس ادامه روند فعلی هستند.

بیایید با ثبت نام در یکی از بروکرهای معتبر فارکس ازجمله بروکر آلپاری یا بروکر آمارکتس نگاهی به انواع الگوهای محبوب کندل استیک سه گانه بیندازیم.

الگوی Evening  و  Morning Stars

الگوی Morning Star و Evening، از جمله الگوهای کندل استیک سه تایی هستند که معمولاً می توانید در انتهای یک روند پیدا کنید. آنها الگوهای معکوس هستند که از طریق سه ویژگی قابل تشخیص هستند.

ما از الگوی Evening Star در سمت راست به عنوان نمونه ای از آنچه ممکن است ببینید استفاده خواهیم کرد:

  1. اولین کندل یک کندل صعودی است که بخشی از یک روند صعودی اخیر است.
  2. کندل دوم بدنه کوچکی داره که نشان می دهد ممکن که در بازار کمی بلاتکلیفی وجود داشته باشد. این کندل می تواند صعودی یا نزولی باشد.
  3. کندل سوم به عنوان تأییدیه ای عمل می کند که معکوس در جای خود است، زیرا کندل فراتر از نقطه وسط کندل اول بسته می شود.

الگوهای Three White Soldiers  و  Black Crows

الگوی White Soldiers که با نام فارسی سه سرباز سفید می شناسیم، زمانی شکل می‌گیرد که سه کندل بلند صعودی از یک روند نزولی پیروی می‌کنند، که نشان‌دهنده وقوع روند معکوس است.

این نوع الگوی کندل استیک سه تایی را به عنوان یکی از قوی‌ترین سیگنال‌های صعودی در نظر گرفته می‌شود، به‌ویژه زمانی که پس از یک روند نزولی طولانی و یک دوره کوتاه تثبیت رخ می‌دهد.

اولین مورد از ” three soldiers” کندل معکوس نامیده می شود. یا به روند نزولی پایان می دهد یا به این معناست که دوره تثبیت پس از روند نزولی به پایان رسیده است.

برای اینکه الگوی three soldiers معتبر در نظر گرفته شود، کندل دوم باید بزرگتر از بدنه کندل قبلی باشه. همچنین، کندل دوم باید نزدیک به ارتفاع خود بسته شود، و یک سایه کوچک یا اصلا سایه نداشته باشه.

برای تکمیل الگوی three soldiers، آخرین کندل باید حداقل به اندازه کندل دوم باشه و سایه کوچک یا بدون سایه داشته باشه. الگوی Three Black Crows درست برعکس three soldiers است. زمانی شکل می‌گیرد که سه کندل نزولی از یک UPTREND قوی پیروی می‌کنند، که نشان می‌دهد یک معکوس در کار است. بدنه کندل دوم باید بزرگتر از کندل اول باشه و در پایین یا بسیار نزدیک به آن بسته شود.

در نهایت، کندل سوم باید به همان اندازه یا بزرگتر از بدنه کندل دوم با سایه بسیار کوتاه یا بدون سایه باشد. برای تکمیل الگو آخرین کندل باید حداقل به اندازه کندل دوم باشد و سایه کوچک یا بدون سایه داشته باشه.

الگوی سه تایی Inside صعودی و نزولی

الگوی Three Inside Up یک الگوی معکوس روند که در پایین یک نزولی می توانید پیدا کنید. این الگوی کندل سه گانه نشان می دهد که روند نزولی احتمالاً به پایان رسیده است و یک روند صعودی جدید آغاز شده است. برای شکل گیری کندل های سه تایی معتبر، به دنبال این ویژگی ها باشید:

  1. کندل اول باید در پایین یک روند نزولی پیدا شود و با یک کندل بلند نزولی مشخص می شود.
  2. کندل دوم حداقل باید تا وسط کندل اول آن شکل بگیرد.
  3. کندل سوم باید بالای کندل اول بسته شود تا تأیید کند که خریداران بر قدرت روند نزولی غلبه کرده اند.

الگوی Three Inside Down در انتهای یک روند صعودی شکل می گیرد. به این معنا که روند صعودی احتمالاً به پایان رسیده است و یک روند نزولی جدید آغاز شده است. یک Inside  سه تایی باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  1. کندل اول باید در بالای یک روند صعودی باشد و با کندل بلند صعودی مشخص می شود.
  2. کندل دوم باید تا نقطه وسط کندل اول آن را بالا ببرد.
  3. کندل سوم باید زیر کف کندل اول بسته شود تا تأیید کند که فروشندگان بر قدرت روند صعودی غلبه کرده اند.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=6308

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید