انواع سفارشات در معاملات فارکس

انواع سفارشات در معاملات فارکس! سفارش پیشنهادی است که با استفاده از پلتفرم معاملاتی بروکر شما برای باز کردن یا بستن معاملات ارسال می‌شود، در صورتی که دستورالعمل‌های مشخص‌شده توسط شما راضی باشه. اساساً، اصطلاح “سفارش” به نحوه ورود یا خروج شما از یک معامله اشاره دارد. در این مقاله از آموزش فارکس ما در مورد انواع مختلف سفارشاتی که می توان در بازار فارکس انجام داد صحبت می کنیم.

مطمئن شوید که می دانید بروکر شما چه نوع سفارش هایی را می پذیرد. بروکرهای مختلف انواع مختلفی از سفارشات فارکس را می پذیرند.

انواع سفارشات در فارکس

برخی از انواع سفارشات در معاملات فارکس وجود داره که همه بروکرها ارائه می دهند و برخی دیگر از سفارشات رو بعضی از بروکرها فعال می کنند.

سفارشات در فارکس در دو دسته قرار می گیرند:

  1. سفارش آنی: سفارشی که فوراً در برابر قیمتی که بروکر شما ارائه کرده است، اجرا می شود.
  2. دستور در انتظار: سفارشی که در زمان دیگری با قیمتی که شما مشخص می کنید اجرا می شود.

در اینجا یک “نقشه” سریع از انواع مختلف سفارشات در هر دو دسته آمده است.

انواع سفارشات در فارکس

سفارش آنی بازار فارکس

سفارش آنی، سفارش خرید یا فروش با بهترین قیمت موجود است. به عنوان مثال، قیمت پیشنهادی برای EUR/USD در حال حاضر 1/2041 و قیمت درخواستی 1/2142 است. اگر می‌خواهید یورو/دلار آمریکا را در بازار بخرید، به قیمت 1/2142 به شما فروخته می‌شود. شما روی خرید کلیک می‌کنید و پلتفرم معاملاتی شما بلافاصله دستور خرید را با آن قیمت دقیق اجرا می‌کند.

اگر تا به حال از Amazon.com خرید می کنید، مثل این است که از سفارش 1 کلیکی آنها استفاده کنید. شما قیمت فعلی را دوست دارید، یک بار کلیک می کنید و آن مال شماست! تنها تفاوت اینکه، یک ارز را در مقابل ارز دیگری می خرید یا می فروشید. لطفاً به خاطر داشته باشید که بسته به شرایط بازار، ممکن است بین قیمتی که انتخاب کرده اید و قیمت نهایی که در پلتفرم معاملاتی شما اجرا شده (یا “پر شده”) تفاوت وجود داشته باشد.

لیمیت اوردر در فارکس

لیمیت اوردر سفارشی از انواع سفارشات در معاملات فارکس است که برای خرید زیر بازار یا فروش بالاتر از بازار با قیمت مشخصی انجام می شود. این دستور خرید یا فروش پس از رسیدن بازار به «قیمت حد» است.

  1. شما برای خرید با قیمت مشخص شده یا کمتر از آن، یک سفارش «حد خرید» می دهید.
  2. شما یک سفارش “Sell Limit” برای فروش با قیمت مشخص یا بهتر می دهید.

هنگامی که بازار به «قیمت حد» رسید، سفارش با «قیمت حد» (یا بهتر) راه‌اندازی و اجرا می‌شود. در تصویر بالا نقطه آبی قیمت فعلی است. توجه کنید که چگونه خط سبز زیر قیمت فعلی است. اگر یک سفارش محدود خرید را در اینجا قرار دهید، برای فعال شدن آن، ابتدا باید قیمت در اینجا کاهش یابد. همانطور که می بینید، یک سفارش محدود تنها زمانی می تواند اجرا شود که قیمت برای شما مطلوب تر شود.

توجه کنید که چگونه خط قرمز بالاتر از قیمت فعلی است. اگر یک سفارش محدود فروش را در اینجا قرار دهید، برای اینکه شروع شود، ابتدا قیمت باید در اینجا افزایش یابد. به عنوان مثال، EUR/USD در حال حاضر در 1/2050 معامله می شود. اگر قیمت به 1/2070 رسید می خواهید کوتاه بیایید. شما می توانید جلوی مانیتور خود بنشینید و منتظر بمانید تا 1/2070 برسد (در این مرحله شما روی سفارش فروش بازار کلیک می کنید). یا می توانید یک سفارش محدود فروش را روی 1/2070 تنظیم کنید.

اگر قیمت به 1/2070 برسد، پلتفرم معاملاتی شما به طور خودکار دستور فروش را با بهترین قیمت موجود اجرا می کند. زمانی از این نوع سفارش ورودی استفاده می کنید که فکر می کنید با رسیدن به قیمتی که مشخص کرده اید، قیمت معکوس می شود! سفارش محدود برای خرید با قیمتی کمتر از قیمت فعلی بازار با قیمتی معادل یا کمتر از قیمت تعیین شده اجرا می شود. یک سفارش محدود برای فروش به قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار با قیمتی برابر یا بیشتر از قیمت خاص اجرا می شود.

استاپ اوردر در فارکس

استاپ اوردر اجرای دستور را تا زمانی که قیمت به قیمت استاپ برسد، متوقف می‌کند. هنگامی که می خواهید فقط پس از افزایش قیمت به قیمت استاپ خرید کنید یا فقط پس از کاهش قیمت به قیمت استاپ، فروش را انجام دهید، از دستور استاپ اوردر استفاده می کنید. دستور استاپ اوردر سفارشی است که برای خرید در بالای بازار یا فروش در زیر بازار به قیمت مشخصی انجام می شود.

شما یک سفارش «خرید استاپ اوردر» را برای خرید با قیمتی بالاتر از قیمت بازار ارسال می‌کنید، و زمانی که قیمت بازار قیمت توقف خرید را لمس کند یا از آن عبور کند، شروع می‌شود. شما یک سفارش “Sell Stop” برای فروش در صورت رسیدن به قیمت مشخصی ارسال می کنید.

در تصویر بالا نقطه آبی قیمت فعلی است. توجه کنید که چگونه خط سبز بالاتر از قیمت فعلی است. اگر یک سفارش توقف خرید را در اینجا قرار دهید، برای اینکه شروع شود، قیمت فعلی باید به افزایش خود ادامه دهد. توجه کنید که چگونه خط قرمز زیر قیمت فعلی است.

اگر یک دستور توقف فروش را در اینجا قرار دهید، برای اینکه شروع شود، قیمت فعلی باید به کاهش خود ادامه دهد. همانطور که می بینید، دستور توقف تنها زمانی قابل اجرا است که قیمت برای شما مطلوب نباشد. به عنوان مثال، GBP / USD در حال حاضر با قیمت 1/5050 معامله می شود و به سمت بالا حرکت می کند. شما معتقدید که اگر به 1/5060 برسد، قیمت در این مسیر ادامه خواهد داشت. برای اجرای این باور می توانید یکی از موارد زیر را انجام دهید:

  1. جلوی کامپیوتر خود بنشینید و وقتی به 1/5060 OR رسید در بازار خرید کنید
  2. یک دستور توقف ورود را در 1/5060 تنظیم کنید.

بای استاپ در فارکس

دستور بسته شدن در صورت رسیدن قیمت بازار به قیمت مشخصی که ممکن است زیان یا سود باشد. دستور توقف ضرر نوعی سفارش است که به یک معامله مرتبط است تا از ضررهای اضافی در صورت مخالفت قیمت جلوگیری کند.

اگر در موقعیت خرید هستید، این یک سفارش STOP فروش است.

اگر در موقعیت کوتاه هستید، سفارش STOP خرید است.

این نوع سفارش را به خاطر بسپارید. دستور توقف ضرر تا زمانی که موقعیت منحل شود یا دستور توقف ضرر را لغو نکنید، به قوت خود باقی می ماند. به عنوان مثال، شما با قیمت 1/2230 یورو / دلار را خریدید. برای محدود کردن حداکثر ضرر، یک دستور توقف ضرر را روی 1/2200 تنظیم می کنید. این بدان معناست که اگر اشتباه کرده باشید و EUR / USD به جای بالا رفتن به 1/2200 کاهش یابد، پلتفرم معاملاتی شما به طور خودکار یک سفارش فروش را با بهترین قیمت موجود 1/2200 اجرا می کند و موقعیت شما را با زیان 30 پیپ می بندد.

اگر نمی خواهید تمام روز جلوی مانیتور خود بنشینید و نگران از دست دادن تمام پول خود نباشید، حد ضرر بسیار مفید است. شما به سادگی می توانید یک ترتیب حد ضرر در هر موقعیت باز تنظیم کنید تا کلاس سبد بافی یا بازی چوگان فیل خود را از دست ندهید.

تریدینگ استاپ در معاملات فارکس

یک دستور توقف ضرر از انواع سفارشات در معاملات فارکس است که همیشه به یک موقعیت باز متصل است و زمانی که سود برابر یا بالاتر از سطحی که شما تعیین کرده‌اید، به‌طور خودکار حرکت می‌کند. توقف انتهایی نوعی دستور توقف ضرر است که به معامله ای متصل می شود که با نوسانات قیمت حرکت می کند. فرض کنید تصمیم گرفته اید USD / JPY را در 90/80 کوتاه کنید، با حد 20 پیپ.

این بدان معنی است که در اصل، استاپ ضرر شما در 91/00 است. اگر قیمت پایین بیاید و به 90/60 برسد، استاپ انتهایی شما به 90/80 (یا سربه سر) کاهش می یابد. فقط به یاد داشته باشید که توقف شما در این سطح قیمت جدید باقی خواهد ماند. اگر بازار در برابر شما بالاتر رود، گسترش نخواهد یافت. به مثال برگردیم، با توقف انتهایی 20 پیپ، اگر USD / JPY به 90/40 برسد، استاپ شما به 90/60 خواهد رفت (یا در سود 20 پیپ قفل می شود).

تا زمانی که قیمت 20 پیپ بر خلاف شما حرکت نکند، معامله شما باز خواهد ماند. هنگامی که قیمت بازار به قیمت توقف پایانی شما رسید، یک دستور بازار برای بستن موقعیت شما با بهترین قیمت موجود ارسال می شود و موقعیت شما بسته می شود.

بای لیمیت در مقابل استاپ اوردر

معامله‌گران جدید اغلب بای لیمیت را با استاپ اوردر در انواع سفارشات در معاملات فارکس اشتباه می‌گیرند، زیرا هر دو یک قیمت را مشخص می‌کنند. هر دو نوع سفارش به معامله گران اجازه می دهد تا به بروکر خود بگویند که در آینده با چه قیمتی مایل به معامله هستند.

تفاوت در هدف قیمت مشخص شده است.

استاپ اوردر زمانی یک سفارش را فعال می کند که قیمت بازار به قیمت استاپ اوردر مشخصی برسد یا از آن عبور کند. به عنوان مثال، EUR / USD با قیمت 1/1000 معامله می شود، شما یک دستور استاپ اوردر ورودی برای خرید در 1/1010 دارید. پس از رسیدن قیمت به 1/1010، سفارش شما اجرا خواهد شد. اما لزوماً به این معنی نیست که سفارش خرید شما با 1/1010 پر شده است. اگر بازار به سرعت در حال حرکت بود، ممکن است شما در 1/1011 پر شده باشید.

اساساً، سفارش شما می تواند با استوپ اوردر، کمتر از استوپ اوردر، یا حتی بیشتر از استوپ اوردر، پر شود. همه چیز بستگی به این دارد که وقتی قیمت بازار به قیمت استوپ اوردر می رسد چقدر قیمت در نوسان است. به قیمت توقف صرفاً به عنوان آستانه ای برای اجرای سفارش خود فکر کنید. دقیقاً با چه قیمتی سفارش شما تکمیل خواهد شد به شرایط بازار بستگی دارد. یک سفارش محدود فقط می تواند با قیمتی برابر یا بهتر از قیمت حد مشخص شده اجرا شود.

به عنوان مثال، EUR / USD با قیمت 1/1000 معامله می شود، شما یک سفارش محدود برای خرید در 1/009 دارید. سفارش شما پر نمی شود مگر اینکه بتوانید با 1/009 یا بهتر آن را پر کنید. قیمت محدود را به عنوان تضمین قیمت در نظر بگیرید. با تنظیم یک سفارش محدود، شما تضمین می کنید که سفارش شما فقط با قیمت محدود شما (یا بهتر) اجرا می شود.

نکته مهم این است که ممکن است قیمت بازار هرگز به قیمت حد مجاز شما نرسد، بنابراین سفارش شما هرگز اجرا نمی شود. در مثال قبلی، EUR / USD ممکن است قبل از افزایش سرسام آور تا 1.1009 کاهش یابد. بنابراین، حتی اگر می‌خواستید به صورت لانگ EUR / USD بروید، سفارش شما هرگز اجرا نشد زیرا سعی داشتید یک موقعیت خرید با قیمت ارزان‌تر وارد کنید. شما شاهد افزایش یورو / دلار بدون شما هستید. 😭 این مبادله زمانی است که از یک سفارش محدود به جای سفارش بازار استفاده می شود.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=7830

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید