درک واقعیت‌هایی اسرارآمیز، قبل از ساخت یک استراتژی

در این ویدیو از معامله گر سه بعدی با درک واقعیت‌هایی اسرارآمیز، قبل از ساخت یک استراتژی در بازار فارکس آشنا می شود. در مراحل ساخت یک استراتژی باید به واقعیت ها توجه کنید و از خیال و توهم بیرون بیایید. حرفهای این قسمت خیلی مهم است و تمام توجه تان باشد. جام مقدسی وجود ندارد .

قبل از هر چیزی باید بپذیرید که قرار نیست یک استراتژی داشته باشید که ضرر نکند اگر کسی درباره همچین استراتژی صحبت کرد بدانید که عقلش را به طور کامل از دست داده است. در هر استراتژی هم سود دارید و هم ضرر. اما برای ما برآیند معاملات مهم است. نبوغ در سادگی است.

نویسنده کتاب شیوه لاکپشتها جمله جالبی درباره معامله گری دارد در همه این سالها دیده ام معامله گرهایی که استراتژی های ساده تری دارند سود بیشتری از بازار می گیرند. اما خیلی از ما اینطور فکر نمی کنیم. برای ما جذابیت در کابین یک ایر باس و پیچیدگیهای آن معنی شده است که در معامله گری کاملا نادرست است.

به نظر من یک استراتژی و قوانین آن هرچه ساده تر باشد بهتر است. اصلا کمال گرا نباشید، بازارهای مالی و شغل معاملهگری اصلاً به درد آدم های کمال گرا نمی خورد. این دسته از آدم ها فکر می کنند که باید همه زیر و بم تحلیل تکنیکال را یاد بگیرند و همه آن را قاطی کنند تا از دل آن بتوانند یک استراتژی درست کنند که همه را خیره کنند و ضرر نکنند و در یک سال میلیونها دلار پول درآورند. یادتان باشد اصلاً چنین چیزی وجود ندارد شما می توانید سبک های مختلف معامله گری در تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید تا ببینید کدام سبک و روش برای شما جذاب تر است و با کدام روش می توانید ارتباط بهتری برقرار کنید اما نباید در یک معامله از همه آنها و به طور همزمان استفاده کنید خیلی از سبکها و ابزارها با هم ، همسو و
هم جهت نیستند. یک سبک میگوید بخر و یک سبک دیگر میگوید بفروش. به تعداد آدم های روی کره زمین میتواند استراتژی وجود داشته باشد که همه آنها نیز سودآور باشد ولی به یک چیز دقت کنید هرچه تعداد معاملات برنده شما نسبت به معاملات بازنده شما بیشتر باشد نسبت میزان سود هایتان نسبت به ضرر هایتان کمتر می شود. در مدیریت سرمایه یاد می گیرید که این دو شاخص یعنی Win Rateو Risk to rewardرابطه عکس با هم دارند و بالا رفتن یکی به معنای پایین آمدن دیگری است. به همین دلیل است که دو نفر با استراتژی متفاوت یکی با ریسک کمتر و یکی با ریسک بیشتر می توانند به یک اندازه سود کسب کنند و این یعنی هیچ استراتژی نسبت به استراتژی دیگر برتری ندارد پس لطفاً هر روز به دنبال تغییر استراتژی تان نباشید. به استراتژی خود وفادار باشید. هر استراتژی د ربرهه ای از زمان زیانآور است این موضوع قطعی و اجتنابناپذیر است دلیل آن هم بسیار ساده است. استراتژی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند : یا به دنبال تغییر یک روند در بازار هستند یعنی استراتژی که در بازارهای روند دار کاربرد
دارد یا در بازارهای رنج کاربرد دارد. بازار هم که نمیتواند همیشه روند دار یا همیشه خنثی باشد. من در تمام این سالها ندیده ام که یک استراتژی بتواند در همه بخشهای بازار خوب عمل کند مثلاً فرض کنید یک استراتژی ترند محور دارید یا به اصطلاح ترند تریدر هستید و الان بازار حالت رنج دارد و مجبور شوید چندین بار از بازار با حدضرر های کوچک خارج شوید مثلاً فرض کنید بر اساس قوانین مدیریت سرمایه شما می توانید در هر معامله یک درصد ضرر کنید و در مراحل
بک تستی که روی استراتژی تان انجام دادید میدانید که در گذشته و در بدترین شرایط بازار استراتژی شما بیش از ۱۵ضرر متوالی نداشته است (که البته درباره اینها دقیقتر و مفصل تر صحبت خواهیم کرد و فقط میخواهم مفهوم را برسانم) و در ده معامله و هر معامله یک درصد ضرر می کنید اما همه این ضررها با یک معامله جبران میشود.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4679

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.