استفاده از میانگین متحرک برای سطوح حمایت و مقاومت

در این مقاله از آموزش فارکس به نحوه استفاده از میانگین متحرک برای سطوح حمایت و مقاومت در نمودارهای مختلف از فارکس می باشد. روش دیگری که برای استفاده از میانگین های متحرک، به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا می شود.

ما دوست داریم آن را پویا بنامیم زیرا مانند خطوط حمایت افقی و مقاومت سنتی شما نیست. آنها به طور مداوم بسته به اقدامات اخیر قیمت در حال تغییر هستند.

معامله گران فارکس زیادی وجود دارند که به این میانگین های متحرک به عنوان حمایت یا مقاومت اصلی نگاه می کنند. این معامله گران زمانی خرید می کنند که قیمت کاهش یابد و میانگین متحرک را تست کنند یا اگر قیمت افزایش یابد و میانگین متحرک را لمس کند، می فروشند.

بیایید به نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD نگاهی بیندازیم و روی 50 EMA حرکت کنیم. بیایید ببینیم که آیا به عنوان حمایت پویا یا مقاومت عمل می کند.

استفاده از میانگین متحرک برای سطوح حمایت و مقاومت

به نظر می رسد که آن را واقعا خوب نگه داشته است! هر بار که قیمت به 50 EMA نزدیک می‌شد و آن را لمس می‌کرد، به عنوان مقاومت عمل می‌کرد و قیمت به سمت پایین برگشت. شگفت انگیز، نه؟

چیزی که باید در نظر داشته باشید اینکه اینها دقیقاً مانند خطوط حمایت و مقاومت معمولی شما هستند. به این معنی که قیمت همیشه به طور کامل از میانگین متحرک جهش نمی کند. گاهی اوقات قبل از بازگشت به جهت روند، کمی از آن عبور می کند.

همچنین مواقعی وجود دارد که قیمت به طور کلی از آن گذشته است. کاری که برخی معامله‌گران فارکس انجام می‌دهند اینکه روی دو میانگین متحرک وارد عمل می‌شوند و فقط زمانی خرید یا فروش می‌کنند که قیمت در وسط فاصله بین دو میانگین متحرک قرار گیرد. می توانید این منطقه را “قرارگاه” نامید.

بیایید نگاهی دیگر به نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD بیندازیم، اما این بار بیایید از 10 و 20 EMA استفاده کنیم.

استفاده از میانگین متحرک برای سطوح حمایت و مقاومت

از نمودار بالا، می بینید که قیمت کمی از میانگین متحرک 10 EMA چند پیپ گذشت اما پس از آن کاهش یافت. برخی از معامله‌گران هستند که از استراتژی‌های روزانه استفاده می‌کنند.

ایده این است که درست مانند مناطق حمایت و مقاومت افقی شما، این میانگین های متحرک نیز باید مانند مناطق یا مناطق مورد علاقه در نظر گرفته شوند. ناحیه بین میانگین متحرک را می توان به عنوان ناحیه حمایت یا مقاومت در نظر گرفت.

شکست حمایت و مقاومت

اکنون می دانید که میانگین های متحرک به طور بالقوه می توانند به عنوان حمایت و مقاومت عمل کنند. با ترکیب چند مورد از آنها، می توانید یک منطقه کوچک زیبا برای خود داشته باشید.

اما باید این را هم بدانید که می توانند شکسته شوند، درست مثل هر سطح حمایت و مقاومتی! بیایید نگاهی دیگر به 50 EMA در نمودار 15 دقیقه ای GBP / USD بیندازیم. میانگین های متحرک که به عنوان مقاومت تبدیل به حمایت می شوند.

شکستن حمایت و مقاومت

در نمودار بالا، می بینیم که 50 EMA برای مدتی به عنوان یک سطح مقاومت قوی باقی ماند، زیرا GBP / USD مکرراً از آن جهش کرد.

با این حال، همانطور که با کادر قرمز مشخص کردیم، قیمت در نهایت شکست و بالا رفت. پس از آن پرایس دوباره بازگشت کرد و 50 EMA را دوباره لمس کرد، که ثابت شد سطح پشتیبانی قوی است. میانگین های متحرک همچنین می توانند به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا عمل کنند.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=9455

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید