استفاده از Fibonacci با حمایت و مقاومت

معرفی راه های کاهش ریسک فیبوناچی

همانطور که در مقاله قبل از سری آموزش فارکس گفتیم، استفاده از سطوح فیبوناچی می تواند بسیار خطرناک است. در این مقاله نحوه استفاده از Fibonacci Retracement با خطوط حمایت و مقاومت رو به کاربران آموزش می دهیم که با ریسک کمتری استفاده کنند.

با این حال، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به کاهش ریسک به نفع خود کمک کنید. در حالی که ابزار اصلاح فیبوناچی بسیار مفید است، اما نباید به تنهایی از آن استفاده کرد.

به طور مشابه، ابزار اصلاح فیبوناچی باید در ترکیب با ابزارهای دیگر استفاده شود. در این مقاله، بیایید آنچه را که تا کنون آموخته‌اید در نظر بگیریم و سعی کنیم آنها را با هم ترکیب کنیم تا به ما کمک کند تا برخی از تنظیمات معاملات شیرین را تشخیص دهیم. آیا همه آماده اید؟ بیایید این پیپ شو را در جاده ببینیم!

حمایت و مقاومت فیبوناچی Retracement

یکی از بهترین نحوه استفاده از Fibonacci Retracement با خطوط حمایت و مقاومت برای استفاده از ابزار اصلاح فیبوناچی اینکه سطوح حمایت و مقاومت بالقوه را شناسایی کنید و ببینید آیا با سطوح اصلاحی فیبوناچی مطابقت دارند یا خیر.

اگر سطوح فیبوناچی در حال حاضر سطوح حمایت و مقاومت هستند، و شما آنها را با سایر مناطق قیمتی که بسیاری از معامله‌گران دیگر تماشا می‌کنند ترکیب کنید، در این صورت احتمال جهش قیمت از آن مناطق بسیار بیشتر است.

بیایید به مثالی نگاه کنیم که چگونه می توانید سطوح حمایت و مقاومت را با سطوح فیبوناچی ترکیب کنید. در زیر نمودار روزانه USD / CHF آمده است.

حمایت و مقاومت فیبوناچی Retracement

همانطور که می بینید، اخیراً روند صعودی داشته است. به این همه کندل سبز نگاه کن! شما تصمیم می گیرید که می خواهید در جفت ارز USD / CHF پوزیشن بگیرید.

اما سوال این است که “چه زمانی وارد می شوید؟” شما ابزار اصلاح فیبوناچی را از بین می برید، با استفاده از پایین ترین سطح 1.0132 در 11 ژانویه برای Swing Low و بالاتر در 1.0899 در 19 فوریه برای Swing High. اکنون نمودار شما با تمام سطوح اصلاح فیبوناچی بسیار شیرین به نظر می رسد.

اکنون که چارچوبی برای افزایش احتمال یافتن ورودی محکم داریم، می‌توانیم به این سؤال پاسخ دهیم که «کجا باید وارد شوید؟» کمی به عقب نگاه می‌کنید و می‌بینید که قیمت 1.0510 در گذشته سطح مقاومت خوبی بود و اتفاقاً با سطح اصلاحی فیبوناچی 50.0% همخوانی داشت. اکنون که خراب شده است، می تواند به پشتیبانی تبدیل شود و مکان خوبی برای خرید باشد.

حمایت و مقاومت فیبوناچی Retracement

اگر سفارشی در حدود 50.0٪ فیب تنظیم کرده باشید، یک کمپینگ بسیار خوشحال خواهید بود! ممکن است لحظات بسیار پرتنشی وجود داشته باشد، به خصوص در دومین آزمایش سطح پشتیبانی در 1 آوریل.

پرایس سعی کرد از سطح حمایت عبور کند اما نتوانست زیر آن را ببندد. در نهایت، این جفت از Swing High عبور کرد و روند صعودی خود را از سر گرفت. شما می توانید همین تنظیم را در یک روند نزولی نیز انجام دهید. نکته این است که شما باید به دنبال سطوح قیمتی باشید که به نظر می رسد در گذشته مناطق مورد علاقه بوده اند.

اگر در مورد آن فکر کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که قیمت از این سطوح جهش کند.

چرا؟

اول، همانطور که در درجه 1 بحث کردیم، سطوح حمایت یا مقاومت قبلی معمولاً مناطق خوبی برای خرید یا فروش هستند، زیرا معامله‌گران دیگر نیز مانند یک شاهین به این سطوح نگاه می‌کنند.

دوم، از آنجایی که می دانیم بسیاری از معامله گران از ابزار اصلاح فیبوناچی نیز استفاده می کنند، ممکن است خودشان به دنبال افزایش سطح فیب باشند.

از آنجایی که معامله گران به سطوح حمایت و مقاومت یکسان نگاه می کنند، احتمال زیادی وجود دارد که تعداد زیادی سفارش در آن سطوح قیمتی وجود داشته باشد.

در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که قیمت از آن سطوح جهش کند، حداقل می توانید در مورد معامله خود اطمینان بیشتری داشته باشید. پس از همه، قدرت در اعداد وجود دارد!

به یاد داشته باشید که تجارت همه چیز در مورد احتمالات است. اگر به معاملات با احتمال بالاتر پایبند باشید، در بلندمدت شانس بیشتری برای سود وجود دارد.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8276

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید