حساب دمو چیست؟

در این مقاله از آموزش فارکس به معرفی حساب دمو در فارکس می رسیم. حساب دمو یک حساب تمرینی رایگان برای آشنایی بیشتر معامله گران می باشد. حساب دمو (آزمایشی) یک حساب معاملاتی است که معاملات در آن با پول مجازی انجام می شود.

شرایط معاملاتی، نرخ ها، نمودار ها و ابزار های معاملاتی دقیقا با حساب معاملاتی واقعی یکسان است و تنها تفاوت بین حساب واقعی و حساب دمو این است که در حساب دمو شما با پول مجازی معامله می کنید و بدون ریسک از دست دادن پول واقعی می توانید با بازار و مکانیسم معاملات آشنا شوید.

می توانید یک حساب آزمایشی به صورت رایگان با اکثر بروکرهای فارکس باز کنید. این حساب‌های بیشتر قابلیت‌های یک حساب «واقعی» را دارند.

چرا حساب مجازی رایگان؟

دلیل آن این است که بروکر از شما می‌خواهد که نکات و نکات پلتفرم معاملاتی آنها را بیاموزید و اوقات خوبی را بدون ریسک انجام دهید، بنابراین عاشق آنها خواهید شد و پول واقعی را واریز خواهید کرد. حساب آزمایشی به شما امکان می دهد در مورد مکانیزم معاملات فارکس بیاموزید و مهارت ها و فرآیندهای معاملاتی خود را با ریسک صفر آزمایش کنید.

بله، درست است، صفر!

قبل از اینکه حتی در مورد قرار دادن پول واقعی روی خط فکر کنید، باید معاملات آزمایشی را انجام دهید تا زمانی که یک استراتژی محکم و سودآور را رشد دهید. ما تکرار میکنیم…

قبل از اینکه حتی در مورد قرار دادن پول واقعی روی خط فکر کنید، باید تجارت آزمایشی را انجام دهید تا زمانی که یک استراتژی معاملاتی محکم و سودآور را رشد دهید.

چرا حساب دمو در فارکس رایگان؟

اعلامیه “پول خود را از دست ندهید”.

حالا دستت را روی قلبت بگذار و بگو…

“من تا زمانی که قبل از اینکه با پول واقعی معامله کنم، یک سیستم قوی و سودآور ایجاد نکنم، به صورت آزمایشی معامله خواهم کرد.”

حالا با انگشت اشاره سرتان را لمس کنید و بگویید…

“من یک معامله گر فارکس باهوش و صبور هستم!”

تا زمانی که به طور مداوم در حال تجارت سودآور در یک حساب آزمایشی هستید، یک حساب معاملاتی زنده باز نکنید. اگر نمی‌توانید منتظر بمانید تا در یک حساب آزمایشی سودآور شوید، پس با توجه به پول واقعی و احساسات، شانس بسیار کمی برای سودآوری زنده وجود دارد. احتمالاً دارید فکر می کنید: “خیلی… چیزی که می شنوم این است که … هنوز فرصتی وجود دارد؟”

اگر آنقدر بی تاب هستید، حداقل سعی کنید حداقل یک ماه به صورت آزمایشی معامله کنید. آیا می توانید از دست دادن تمام پول خود برای مدت یک ماه آینده خودداری کنید؟

اگر نمی توانید، فقط آن پول را به موسسه خیریه مورد علاقه خود اهدا کنید یا آن را به مادرتان بدهید… به او نشان دهید که هنوز برایتان مهم است.

حتی پس از خواندن این مطلب، احتمالاً برای حداقل یک ماه دیگر معامله دمو نخواهید داشت زیرا اینگونه سرسختانه هستید.

اما حداقل ما تلاش کردیم. 😑

روی یک جفت ارز اصلی تمرکز کنید.

هنگامی که برای اولین بار معاملات دمو را شروع می کنید، نظارت بر بیش از یک جفت ارز بسیار پیچیده می شود. به یکی از ماژورها بچسبید زیرا مایع‌ترین آنها هستند که معمولاً به معنای اسپرد محکم‌تر و احتمال لغزش کمتر است. به علاوه، در ابتدا، به زمان نیاز دارید تا روی بهبود فرآیندهای معاملاتی و ایجاد عادات خوب تمرکز کنید.

شما همچنین باید محیط های مختلف بازار را تجربه کنید و یاد بگیرید که چگونه روش ها و استراتژی های خود را با تغییر رفتار بازار تنظیم کنید.

شما می توانید در معاملات ارزی برنده باشید، اما مانند سایر جنبه های زندگی، کار سخت، فداکاری، کمی شانس و صبر و قضاوت خوب می طلبد.

✅ معرفی مزایا و معایب حساب دمو در فارکس

یکی از مهم ترین توصیه هایی که اکثر افراد حرفه ای در زمینه فارکس به افراد مبتدی می کنند این است که حتما در ابتدای کار از حساب آزمایشی فارکس برای فعالیت در بازار استفاده کنند. اگر قصد ورود به بازار های مالی همچون فارکس را دارید، بهتر است ابتدا با مفهوم حساب دمو فارکس (forex)، مزیت های استفاده از آن، انواع حساب دمو، تفاوت حساب دمو با حساب واقعی، و نحوه افتتاح آن آشنا شوید.

✅ حساب دمو فارکس

حساب آزمایشی فارکس در واقع به معنی یک حساب تمرینی و آزمایشی می باشد که کارگزاری ها به کاربران مبتدی ارائه می دهند. عمدتا Demo account برای افرادی مناسب است که قصد ورود به بازار های مالی را دارند یا می خواهند استراتژی جدیدی را بر روی بازار تست کنند.

حساب های دمو کاملا مشابه با حساب های واقعی هستند و هیچ تفاوت خاصی بین آنها وجود ندارد. تمامی معیار ها و پارامتر های یک حساب واقعی نظیر، نوسانات قیمتی، اسپرد و کمیسیون بروکر، … مشابه حساب دمو است. تنها تفاوت حساب دمو با  حساب واقعی در این است که افتتاح حساب دمو کاملا رایگان است.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=7841

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید