معرفی مارجین در فارکس

در این مقاله از آموزش فارکس به بررسی مارجین در فارکس می رسیم. بزرگترین جذابیتی که معاملات فارکس ارائه می دهد، توانایی معامله با مارجین در فارکس است. اما برای بسیاری از معامله گران فارکس، “مارجین” یک مفهوم خارجی است و اغلب به اشتباه درک می شود. معاملات با مارجین به شما این امکان را می دهد که در موقعیت های بیشتر از موجودی حساب خود وارد معامله در بازار شوید. با کمی پول نقد، می توانید معاملات بسیار بزرگتری را در بازار فارکس باز کنید. و سپس تنها با یک تغییر کوچک در قیمت که به نفع شما حرکت می کند، این امکان را دارید که به سودهای کلان برسید.

اما برای اکثر معامله‌گران تازه کار، چون معمولاً نمی‌دانند دارند چه می‌کنند، معمولاً این اتفاق نمی‌افتد. به احتمال زیاد، قیمت حرکت می کند، اما برخلاف آنها حرکت می کند. مثل اتفاقی که برای هر تریدری ممکن که بیفتد.

هر کاربری ممکن معامله باز داشته باشه. او مطمئن که در این معامله سود خواهد کرد. ناگهان، در کمال تعجب شاهد خواهد بود که معامله خود به طور خودکار در پلتفرم معاملاتی خود بسته شد و در نهایت با ضرری مواجه شد. وجوهی که اکنون در حساب باقی مانده است حتی برای باز کردن معامله دیگری کافی نیست.

کاربر با بروکر فارکس خود تماس می گیرد و به او گفته می شود که “یک مارجین کال برای او ارسال شده و یک توقف را تجربه کرده است”. کاربر نمی داند بروکر در مورد چه چیزی صحبت می کند. به همین دلیل است که درک نحوه عملکرد مارجین ضروری است.

بسیاری از معامله‌گران جدید مفهوم مارجین، نحوه استفاده از آن، نحوه محاسبه آن و اهمیتی که در معاملاتشان دارد را نمی‌دانند.

مارجین در فارکس

آیا می دانید مارجین در فارکس در واقع چیست؟

در مورد مارجین در فارکس استفاده شده چطور؟ مارجین آزاد چیست؟ سطح مارجین چیست؟ مارجین کال چیست؟ استاپ اوت یا مارجین بسته چیست؟ همانطور که می بینید، بسیاری از “اصطلاحات تخصصی مارجین در فارکس ” در معاملات فارکس استفاده می شود. قبل از اینکه یک بروکر فارکس را انتخاب کنید و معامله با مارجین را شروع کنید، مهم است که بفهمید همه این اصطلاحات مارجین به چه معناست.

اتفاقات وحشتناکی مانند یک مارجین کال یا توقف در حساب معاملاتی شما رخ خواهد داد. اما شما حتی نمی دانید چه اتفاقی افتاده یا حتی چرا اتفاق افتاده است. اگر واقعاً می خواهید بفهمید که مارجین چگونه در معاملات فارکس استفاده می شود، باید بدانید که حساب معاملاتی مارجین شما واقعاً چگونه کار می کند.

این با درک معنای واقعی برخی از اعداد (واقعا مهم) که در پلتفرم معاملاتی خود می بینید شروع می شود. ما این اعداد را معیارهای حساب حاشیه شما می نامیم. به عنوان مثال، به پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4، که به عنوان MT4 نیز شناخته می شود، نگاهی بیندازید:

در جایی که معیارهای خاصی کمتر از مقدار مشخصی باشد، اتفاقات بدی رخ خواهد داد! بنابراین باید بدانید که این معیارها چیست!

شما همچنین باید بدانید که این “چیزهای بد” چیست! اطمینان حاصل کنید که درک کاملی از نحوه عملکرد حساب تجاری شما و نحوه استفاده از مارجین دارید. پس بیایید درست شیرجه بزنیم. یک حساب معاملاتی مارجین معیارهای زیر را نشان می دهد:

  1. بالانس ( موجودی حساب )
  2. مارجین استفاده شده
  3. مارجین آزاد
  4. P / L محقق نشده
  5. Equity
  6. سطح مارجین

مفهوم مارجین در فارکس

این بدان معنی است که هر معیاری که در بالا ذکر شد، چیزی مهم در مورد حساب شما را اندازه گیری می کند که شامل مارجین می باشد. به عنوان مثال، “موجودی” میزان پول نقدی که در حساب خود دارید را اندازه گیری می کند. و اگر مقدار مشخصی پول نقد ندارید، ممکن است «مارجین» کافی برای باز کردن معاملات جدید یا باز نگه داشتن معاملات موجود نداشته باشید.

بسته به پلتفرم معاملاتی، هر معیار ممکن است نام‌های متفاوتی داشته باشد، اما آنچه اندازه‌گیری می‌شود یکسان است. بیایید نگاهی دیگر به معیارهای متاتریدر 4 بیندازیم. متوجه خواهید شد که به نظر می رسد “مارجین استفاده شده” نمایش داده نمی شود. اما آنجاست MetaTrader 4 فقط آن را به عنوان “Margin” نمایش می دهد.

در حال حاضر نگران برچسب‌های مختلف نباشید، ما هر معیار مربوط به مارجین را به گونه‌ای توضیح می‌دهیم که بدون در نظر گرفتن برچسب دقیق، بتوانید بدانید کدام معیار کدام است. ما همچنین به شما اطلاع خواهیم داد که با چه نام‌های دیگری یک معیار خاص نیز شناخته می‌شود. حال بیایید هر متریک را یک به یک به تفصیل مورد بحث قرار دهیم.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=7923

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید