موجودی حساب در فارکس چیست؟

“موجودی در حساب فارکس” یعنی چی؟

در این مقاله از آموزش فارکس به موجودی حساب در فارکس می رسیم برای شروع معامله در فارکس، باید یک حساب کاربری در یک بروکر فارکس باز کنید. پس از تایید حساب شما، می توانید وجه را به حساب منتقل کنید. این موجودی حساب در فارکس میشه.

این حساب جدید فقط باید با “سرمایه ریسک” تامین شود، که پول نقدی است که اگر در فارکس معاملات تون با ضرر مواجه شد می توانید از دست بدهید.

"موجودی در حساب فارکس" یعنی چی؟

“موجودی حساب در فارکس” یا به سادگی “موجودی” موجودی اولیه حساب شما است. در واقع، این مقدار پول نقد در حساب شما است.

اینجوری بهش فکر کن:

موجودی = وجه نقد

موجودی شما مقدار پول نقدی را که در حساب تجاری خود دارید اندازه گیری می کند. اگر 1000 دلار واریز کنید، موجودی شما 1000 دلار است.

اگر وارد یک معامله جدید یا به زبان معامله گر، “یک معامله جدید باز کنید”، مانده حساب شما تا زمانی که موقعیت بسته نشود، تحت تاثیر قرار نمی گیرد. این بدان معنی است که موجودی شما فقط به یکی از سه روش تغییر می کند:

  1. وقتی پول بیشتری به حساب خود اضافه می کنید.
  2. وقتی معامله را می بندید.
  3. وقتی معامله را یک شب باز نگه می‌دارید و هزینه مبادله / تغییر را دریافت می‌کنید یا می‌پردازید که اگر با بروکرها صحبت کنید حساب اسلامی شما رو فعال کنند.

از آنجایی که موضوع مربوط به اسپرد است، مفاهیم مبادله و جابجایی واقعاً به هم مرتبط نیستند، اما برای دقیق‌تر بودن، به سرعت آن را شرح می‌دهیم زیرا کارمزدهای سوآپ بر موجودی شما تأثیر می‌گذارد.

موجودی حساب فارکس

فقط بدانید که بین معامله ای که چند ساعت طول می کشد و معامله ای که یک شبه باز نگه می دارید تفاوت وجود دارد.

رویه جابجایی پوزیشن های باز از یک روز معاملاتی به روز دیگر، rollover نامیده می شود. اکثر بروکرهای فارکس با بستن هر پوزیشن باز در پایان روز به طور خودکار جابجایی را انجام می دهند، در حالی که به طور همزمان موقعیت یکسانی را برای روز کاری بعد باز می کنند. در طی این جابجایی، یک سوآپ محاسبه می شود.

مبادله یک کارمزد است که اگر معامله خود را یک شبه باز نگه دارید، در پایان هر روز معاملاتی یا پرداخت می شود یا از حساب شما شارژ می شود.

  1. در صورت پرداخت مبادله، پول نقد به موجودی شما اضافه می شود.
  2. در صورت پرداخت مبادله، وجه نقد از موجودی شما کسر خواهد شد.

این کارمزدهای مبادله معمولاً کوچک هستند، مگر اینکه در حال معامله با اندازه های بزرگ پوزیشن ها باشید، اما می توانند در طول زمان اضافه شوند. در متاتریدر، می‌توانید با باز کردن پنجره «ترمینال» و کلیک کردن روی برگه «تجارت»، مبادله‌ها را در موقعیت باز خود (اگر آن را بیش از 1 روز باز نگه دارید) مشاهده کنید.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=8077

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید