اسپرد در معاملات فارکس چیست؟

به مقاله اسپرد در معاملات فارکس در آموزش فارکس رسیدیم. در این مقاله توضیح میدیم که اسپرد در فارکس چی هست.

بروکرهای فارکس دو قیمت مختلف را برای یک جفت ارز به شما اعلام می کنند: قیمت خرید و قیمت در فروش.

“خرید” قیمتی که می توانید ارز پایه را با آن بفروشید.

“فروش” قیمتی است که می توانید ارز پایه را با آن بخرید.

تفاوت این دو قیمت به اسپرد معروف است. همچنین به عنوان “قیمت خرید/در فروش” شناخته می شود. اسپرد اینکه چگونه بروکرهای فارکس “بدون کمیسیون” پول خود را به دست می آورند. این اسپرد، کارمزد ارائه فوری تراکنش است. به همین دلیل است که اصطلاحات «هزینه معامله» و «پرداخت پیشنهاد خرید» استفاده می‌شوند.

به‌جای دریافت کارمزد جداگانه برای انجام معامله، هزینه در قیمت خرید و فروش جفت ارزی که می‌خواهید معامله کنید تعبیه می‌شود. از نقطه نظر معاملاتی، این منطقی است. بروکر خدماتی ارائه می دهد و باید به نحوی پول دربیاورد. آنها با فروش ارز به شما به قیمتی بیشتر از پولی که برای خرید آن پرداخت کرده اند درآمد کسب می کنند و همچنین با خرید ارز از شما به قیمتی کمتر از آنچه در هنگام فروش آن دریافت می کنند درآمد کسب می کنند. به این تفاوت اسپرد می گویند. درست مثل این است که بخواهید آیفون قدیمی خود را به فروشگاهی بفروشید که آیفون های دست دوم می خرد.

برای کسب سود، باید آیفون شما را با قیمتی کمتر از قیمتی که آن را به فروش می رساند خریداری کند. اگر بتواند آیفون را به قیمت 500 دلار بفروشد، پس اگر بخواهد درآمدی داشته باشد، بیشترین چیزی که می تواند از شما بخرد 499 دلار است. این تفاوت 1 دلاری اسپرد است. بنابراین هنگامی که یک بروکر ادعا می کند “صفر کمیسیون” یا “بدون کمیسیون”، گمراه کننده است زیرا در حالی که هیچ کارمزد جداگانه ای وجود ندارد، شما همچنان یک کمیسیون پرداخت می کنید. این فقط در اسپرد خرید/ فروش تعبیه شده است!

اسپرد در معاملات فارکس چگونه لحاظ می شود؟

اسپرد در معاملات فارکس معمولاً در پیپ لحاظ می شود که کوچکترین واحد حرکت قیمت یک جفت ارز است. برای اکثر جفت ارزها، یک پیپ برابر با 0/0001 است. نمونه ای از اسپرد 2 پیپ برای EUR / USD 1.1051 / 1.1053 در عکس زیر مشهود است. جفت ارزهای مربوط به ین ژاپن تنها با 2 رقم اعشار نشان داده می شود (مگر اینکه پیپ های کسری وجود داشته باشد، آنگاه 3 اعشار است). برای مثال USD / JPY 110.00 / 110.04 خواهد بود. این نشان دهنده گسترش 4 پیپ اسپرد است.

انواع اسپرد در فارکس

نوع اسپردهایی که در یک پلتفرم معاملاتی در بروکرهای فارکس مشاهده خواهید کرد به بروکر فارکس و نحوه کسب درآمد آنها بستگی دارد.

دو نوع اسپرد وجود دارد:

  1. فیکس اسپرد
  2. متغیر (همچنین به عنوان “شناور” شناخته می شود)
اسپرد در معاملات فارکس

اسپردهای ثابت معمولاً توسط کارگزارانی ارائه می‌شوند که به‌عنوان بازارساز یا مدل «میز معامله» فعالیت می‌کنند، در حالی که اسپردهای متغیر توسط کارگزارانی که مدل «میز غیر معاملاتی» را اجرا می‌کنند، ارائه می‌شوند.

اسپردهای ثابت در فارکس چیست؟

اسپرد ثابت بدون توجه به شرایط بازار در هر زمان معین ثابت می ماند. به عبارت دیگر، چه بازار مانند حالات روحی انسان نوسان داشته باشد یا مانند یک موش آرام باشد، بر اسپرد تأثیری نمی‌گذارد. اسپردهای ثابت توسط بروکرهای ارائه می شود که به عنوان بازارساز یا مدل «میز معاملات» فعالیت می کنند.

بروکر با استفاده از میز معاملات، موقعیت های بزرگ را از ارائه دهنده(های) نقدینگی خود خریداری می کند و این موقعیت ها را در اندازه های کوچکتر به معامله گران ارائه می دهد. این بدان معنی است که بروکر به عنوان طرف مقابل معاملات مشتریان خود عمل می کند. داشتن یک میز معاملات، به بروکر فارکس اجازه می دهد تا اسپرد ثابت ارائه دهد، زیرا آنها قادر به کنترل قیمت هایی هستند که به مشتریان خود نشان می دهند.

مزایای معامله با اسپردهای ثابت چیست؟

اسپردهای ثابت نیازمند سرمایه کمتری هستند، بنابراین معامله با اسپردهای ثابت جایگزین ارزان‌تری برای معامله‌گرانی است که پول زیادی برای شروع معامله ندارند. معامله با اسپردهای ثابت همچنین باعث می شود محاسبه هزینه های تراکنش قابل پیش بینی تر باشد. از آنجایی که اسپردها هرگز تغییر نمی کنند، همیشه مطمئن هستید که هنگام باز کردن معامله چه چیزی می توانید بپردازید.

معایب معامله با اسپردهای ثابت چیست؟

زمانی که با اسپردهای ثابت معامله می‌شود، قیمت‌گذاری مجدد ممکن است اغلب اتفاق بیفتد، زیرا قیمت‌گذاری فقط از یک منبع (بروکر شما) انجام می‌شود. زمان هایی وجود خواهد داشت که بازار فارکس نوسان دارد و قیمت ها به سرعت در حال تغییر هستند. از آنجایی که اسپردها ثابت هستند، بروکر نمی تواند اسپرد را برای تنظیم شرایط فعلی بازار افزایش دهد. بنابراین اگر بخواهید با یک قیمت خاص وارد معامله شوید، بروکر معامله را “بلاک” می کند و از شما می خواهد که قیمت جدیدی را بپذیرید. شما با قیمت جدید “بازنشر” خواهید شد. پیام بازپرداخت در پلتفرم معاملاتی شما ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که قیمت تغییر کرده است و از شما می پرسد که آیا مایل به پذیرش آن قیمت هستید یا خیر. تقریباً همیشه قیمتی بدتر از قیمتی است که شما سفارش داده اید.

لغزش مشکل دیگری است. هنگامی که قیمت ها به سرعت در حال حرکت هستند، بروکر نمی تواند به طور مداوم یک اسپرد ثابت را حفظ کند و قیمتی که در نهایت پس از ورود به معامله به دست می آورید، کاملاً متفاوت از قیمت ورودی مورد نظر خواهد بود.

اسپردهای متغیر در فارکس چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، اسپرد متغیر همیشه در حال تغییر است. با اسپردهای متغیر، تفاوت بین قیمت‌های خرید و فروش جفت ارز دائماً در حال تغییر است.

اسپردهای متغیر توسط بروکرهای میز غیر معاملاتی ارائه می شود. بروکرهای میز غیر معاملاتی قیمت جفت ارز خود را از چندین ارائه دهنده نقدینگی دریافت می کنند و این قیمت ها را بدون دخالت میز معامله به معامله گر منتقل می کنند.

این به این معنی است که آنها کنترلی بر اسپردها ندارند. و اسپردها بر اساس عرضه و تقاضای ارزها و نوسانات کلی بازار افزایش یا کاهش خواهند یافت.

به طور معمول، اسپردها در طول انتشار داده های اقتصادی و همچنین سایر دوره هایی که نقدینگی در بازار کاهش می یابد افزایش می یابد. برای مثال، ممکن است بخواهید EURUSD را با اسپرد 2 پیپ بخرید، اما درست زمانی که می‌خواهید روی خرید کلیک کنید، گزارش بیکاری ایالات متحده منتشر می‌شود و اسپرد به سرعت به 20 پیپ افزایش می‌یابد.

مزایای معامله با اسپردهای متغیر چیست؟

اسپردهای متغیر، قیمت‌های تکراری را حذف می‌کنند. این به این دلیل است که تغییر در اسپرد باعث تغییرات قیمت به دلیل شرایط بازار می شود. معاملات فارکس با اسپردهای متغیر همچنین قیمت‌گذاری شفاف‌تری را ارائه می‌کند، به‌ویژه وقتی در نظر داشته باشید که دسترسی به قیمت‌ها از چندین ارائه‌دهنده نقدینگی معمولاً به معنای قیمت‌گذاری بهتر به دلیل رقابت است.

معایب معامله با اسپردهای متغیر چیست؟

اسپردهای متغیر برای اسکالپرها خوب نیست. اسپردهای زیاد میتونه به سرعت هر سودی را که اسکالپر به دست می‌آورد وارد کند.

اسپرد غیر ثابت به همان اندازه برای معامله گران اخبار بد هستند. اسپرد ممکن است آنقدر زیاد شود که چیزی که سودآور به نظر می رسد می تواند در یک چشم به هم زدن تبدیل به یک غیر سودده شود.

spread ثابت در مقابل متغیر: کدام بهتر است؟

این سوال که بین اسپرد ثابت و متغیر کدام گزینه بهتر است به نیاز معامله گر بستگی دارد. معامله گرانی وجود دارند که ممکن است اسپرد ثابت را بهتر از استفاده از بروکرهای اسپرد متغیر پیدا کنند. برعکس ممکن است برای معامله گران دیگر نیز صادق باشد.

به طور کلی، معامله‌گرانی که حساب‌های کوچک‌تری دارند و کمتر معامله می‌کنند، از قیمت‌گذاری اسپرد ثابت سود خواهند برد. و معامله‌گرانی که حساب‌های بزرگ‌تری دارند و در ساعات اوج بازار (زمانی که اسپردها کم‌ترین هستند) مرتباً معامله می‌کنند، از اسپردهای متغیر سود خواهند برد.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=7780

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید