کدام بازار و کدام تایم فریم را برای معامله گری انتخاب کرده اید

در این جلسه از معامله گر سه بعدی با کدام بازار و کدام تایم فریم را برای معامله گری انتخاب کرده اید آشنا می شویم. درست وقتی در یک قدمی ساخت یک استراتژی معاملاتی قرار دارید باید به دو سوال پاسخ بدهید:
اولین سوال میزان سرمایه شما متناسب با چه بازاری است؟ حجم نقدینگی در بازارهای مالی یکی از شاخصهای تعیین کننده برای انتخاب بازار مناسب معاملات شماست. مثلا فرض کنید شما به اندازه ۳۰۰هزار دلار سرمایه دارید و می خواهید یک معاملهگر روزانه باشید و یک نوسان چند درصدی از چند ارز را در بازار شکار کنید حالا اگر شما بخواهید روی ارزهای دیجیتال فعالیت کنید فقط می توانید از ارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم که حجم نقدینگی بالایی دارند استفاده
کنید و دیگر نمیتوانید با این میزان از سرمایه وارد ارزی بشوید که در ۲۴ساعت گذشته در سرتاسر دنیا و ۳۶هزار مرتبه خرید و فروش شده است. خیلی از دوستان شما میگویند که چرا دیروز فلان ارز را نخریدی؟ ۴۰درصد رشد کرده است بعد شما پیش خودتان می گویید من چطور می توانستم سیصد هزار دلار از این ارز را با این حجم معامله بخرم؟ بیشترین مقداری که میتوانستم بخرم حدود 5 هزار دلار بوده است بفرض که ۴۰درصد سود کسب میکردم کلا 2000دلار میشد که نسبت به کل سرمایم حدود 6دهم درصد می بود این برای شما خنده دار است. شما دقیقا با این میزان از سرمایه مثل کشتی تایتانیک می مانید تو هر عمقی نمی توانید حرکت کنید و اگر در مسیر حرکت تان اشتباه کنید از شما فقط یک رُ ز باقی میماند. حالا اگر بخواهید در بورس ایران نیز فعالیت کنید شرایط همین طور است یا کمی بدتر. باید خیلی دقت کنید که از چه نمادی میخواهید نوسان بگیرید چون فقط حجم نقدینگی تعدادی از نماد ها با سرمایه شما هماهنگ است در غیر اینصورت هربار که بخواهید خرید بزنید یا بفروشید به تنهایی صف خرید وصف فروش ایجاد کنید که برایتان مشکل ایجاد می کند. ولی اگر بخواهید در بازار فارکس فعالیت کنید اصلا این مشکل را ندارید.
سوال دوم اینکه شما از چه تایم فریمی می خواهید استفاده کنید؟ تایم فریم های کوچک مثل ۵ دقیقه و یک دقیقه سرعت عمل بیشتری می خواهد، استرس بیشتری دارد و دائم باید پای چارت باشید و بازاری که انتخاب می کنید باید نقدینگی و حجم معاملات بالایی داشته باشد. باید، تسلط بیشتری بر روی تحلیل تکنیکال داشته باشید. درعوض شما یک مدت کوتاهی در بازار هستید مثلا سه ساعت در روز و دیگر نگران معاملات بازتان نیستید و مابقی روز را می توانید بدون هیچ نگرانی بگذرانید. چون پولتان زیر سر تان است و در بازار نیست. حالا اگر از تایم فریم های بزرگتر یعنی 4ساعته و روزانه استفاده می کنید همه چیز برعکس حالت قبل میشود. انتخاب تایم فریم کاملا یک موضوع شخصی است و به خیلی چیزها بستگی دارد؟ اگر شما شخصیت عجولی دارید تایم فریم هفتگی با خودکشی هیچ فرقی برای شما ندارد. با خودتان روراست باشید.

در سایت تریدر اف ایکس که یک مرجع تخصصی فارکس در ایران می باشد، با مراجعه به این سایت می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب های مجازی پیاده سازی کنید.

لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4750

مدرس دوره

استاد مهربان

سطح دوره​

فوق پیشرفته

تعداد جلسات​

73 ویدیو

هزینه دوره​

کاملا رایگان

Question mark

هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقادی در رابطه با دوره رایگان آموزش اکسپرت دارید در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید تا بتوانیم بهترین آموزش ها را برای شما علاقمندان به آموزش ربات نویسی تهیه کنیم.