6 اشتباه که حساب معاملاتی را صفر می کند – تریدر اف ایکس

اشتباه اول- غواصی بدون آمادگی لازم

با طرح یک سوال در مقاله از سری آموزش فارکس آغاز می کنیم: کدام حرفه ای است؟ عبرت گرفتن از اشتباهات خودمان یا از خطاهای دیگران درس بگیریم؟  6 اشتباه که حساب معاملاتی را صفر می کند.

علاوه بر این، باعث می شود در مدت زمان کمی چیزهای بیشتری بیاموزیم. در نتیجه در زمان صرفه جویی کردیم، آموزش شما سریع تر می شود و نتایج بهتری رو براتون رقم میزن.

وقتی میتونید مهارت معاملاتی خود را به روشی آسان بیشتر کنید، چرا آن را یاد نگیرید؟ به نظر شما شنا در استخر یا دریا بهتر است؟ مشخص که استخر بهتر است.

در این مقایسه، استخر حکم حساب آزمایشی و دریا حکم حساب واقعی دارد. معامله کردن در یک حساب آزمایشی  بچه گانه به نظر می رسد. حتی ممکن که از اینکه وقت خود را صرف معامله با حساب آزمایشی میکنید، احساس ضعف کنید. برخی ممکن استدلال می کنند که معامله در یک حساب آزمایشی احساسات را وارد بازی نمی‌کنه و بنابراین یک تریدر آماده حضور در یک حساب واقعی را نخواهد داشت.

اما نکته مهم اینکه: حساب آزمایشی در بازار فارکس تجربه ی یک حساب حقیقی را به آدم نمی دهد. در عوض، هرچی در بازار هست واقعی می باشه.

6 اشتباه که حساب معاملاتی را صفر می کند این به شما کمک می کنه تا ارتباط بین جفت ارزها، بهترین زمان برای معامله را درک کنید و تفکری را برای آزمایش استراتژی ابتدایی معامله خود به شما ارائه میده.

اگر این استراتژی معاملاتی به شما سود مناسبی بدهد، با خیال راحت تری میتونی معامله کنید. هنگامی تازه وارد بازار فارکس می شوید و مشاهده می کنید که قیمت ها از زمان ورود شما به معامله تغییر می کند، اطمینان از استراتژی معاملاتی برای شروع معامله از همه مهم تر است.

شما باید بدونید که چه زمانی اسلحه خود را در دست بگیرید و چه زمانی رها کنید و فعالیت روی حساب آزمایشی می توانه این کار را برای شما انجام بده. توجه داشته باشید، این یک استخر برای تمرین است و باعث می شود شنای اولیه را یاد بگیرید، بااین حال ممکن که شما را برای جریان های اقیانوس آماده نکند.

اشتباه دوم- معامله بیش از اندازه

6 اشتباه که حساب معاملاتی را صفر می کند زمانی وارد سود می شود، چرا از آن دو تا یا حتی سه تا معامله جدید باز نکنیم؟ منطقی است، درسته؟ نه اشتباه، فعالیت در بازار فارکس به این صورت نمی شود. بازار فارکس طبق نظر شما شروع نمی شود که شما سود ببرید به این معنی که از دقت لازم رو نداشته باشید، قبل از اینکه متوجه اشتباه خودتان شوید، سرمایه معاملاتی شما به نصف کاهش پیدا میکنه. چیزی که در عرض چند دقیقه یا چند ساعت از دست می دهید، ساختن آن ماه ها یا حتی سال ها زمان می برد. بنابراین، شما باید معاملات رو روی منطق و پای بندی به استراتژی انجام دهید.

غلبه بر وسوسه معاملات بیش از حد

علت اصلی که تریدرها بیش از حد معامله می کنند اینکه آنها یا صبر ندارند یا اهمیت آن را درک نمی کنند. صبر تنها به در انجام معاملا محدود نمیشه. یک معامله گر معمولی در تمام جوانب معاملاتی صبر و حوصله می کند.

اشتباه سوم- معاملات انتقام جویانه

معاملات انتقام جویانه تنها اشتباهی است که هر معامله‌گری میدونه که نباید انجام دهد، اما هیچ کس جز انجام آن نمی‌تواند به آن کمک کند. بازار فارکس گاهی اوقات می توانه سریع خلاف انتظار شما عمل کند، زمانی که در معامله ی سود کرده اید به طور ناگهانی به ضرر تبدیل شود یا ممکن است به دلایلی که نمی توانید آن را درک کنید، با ضرر شود.

حس انتقام گیری در شما ظاهر می شود(معاملات انتقام جویانه) و شما احساس می کنید ضرری که کرده اید با چندتا معامله پس بگیرید. اما هر چه بیشتر تلاش کنید، بیشتر از دست خواهید داد. وقفه در انجام معاملات از بسیاری جهات به شما کمک میکنه. با یک دید بهتری از آنچه برای شما اشتباه بوده است را ارائه میده. پس هرگز از استراحت دریغ نکنید. با این نکته، این تنها چیزی که می توانید در بازار کنترل کنید.

اشتباه چهارم- معامله با حد ضرر کوچک

تعیین حد ضرر مهمی نیست که فکر میکنید توانایی انجام آن را دارید. این تکنیکی که با تحلیل تکنیکال حد ضرر رو مشخص کنید. معامله گران بازار فارکس بیشتر این اشتباه را در تلاش برای مهار ضرر انجام می دهند. اما فقط معامله گران بیشتر به سمت ضرر می برد. بنابراین، این دلیل اصلی پشت توصیه معامله گران حرفه ای معاملاتی برای فاصله گرفتن از ضرر است. اگر احساس می‌کنید، نمیتونید حد ضرر رو مشخص کنید، سرمایه خود رو  بیشتر در ریسک قرار گذاشته اید. اگر قصد دارین مثل یک معامله گر حرفه ای معاملاتی رو انجام دهید، آن را به روش صحیح انجام دهید.

اشتباه پنجم-معامله روی یک خبر

هرکسی در برابر وسوسه کسب درآمد نمی تواند سریع مقاومت کند و معامله کردن بر روی اخبار به طور ایده آل آن را فراهم کنه. اما معامله گران بازار فارکس باید در برابر آن مقاومت کنند برای اینکه این اخبار نیست که از همه مهمتر است.

این واکنش معامله گران و احساسات جامعه است که در کانون توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال، اخبار FOMC منتشر شده در 30 ژوئیه 2019 را در نظر بگیرید. این کمیته نرخ را 25 بشکه در کسر از ثانیه کاهش داد که طبق برنامه و خرید باید قیمت طلا را افزایش می داد. بسیاری از معامله‌گران خرده ‌فروش تعداد زیادی شرط بندی طولانی در آن روز داشتند. اما بازار در نهایت آنها را به عنوان قربانی گرفت. برخلاف تصور معمول، 300 پیپ کاهش پیدا کرد.

جامعه تجاری معمولاً توضیح خودشونو را دارند، مانند ‘این بیانه مطابق با انتظارات نبود.’ دلایل مهم نیستند زیرا قبل از اینکه بتوانید «چرا» پیدا کنید، از بروکر فارکس سوال کنید. بنابراین معامله روی خبری بیشتر یک قمار است تا معامله کردن زیرا شما نمی توانید آنچه را که دیگران در ذهن دارند تفسیر کنید.

در نتیجه بهتر که به نمودارها پایبند باشید.

اشتباه ششم – معاملات بدون استراتژی

معامله بدون استراتژی یکی از اشتباهات معاملاتی که موارد فوق را تحریک می کنه و یا حتی هزاران اشتباه دیگر را تحریک می کند. زمانی که استراتژی ندارید، مایل می شوید که تسلیم لحظات شوید و معاملات اغلب آن لحظات را به شما ارائه می کند.

با وجود این، طرح درست و نادرست را برای شما بیان میشه می کند. کلید موفقیت در بازار فارکس و کسب سود در مورد نظم و انضباط در معامله با استراتژی است که موفقیت را برای شما به ارمغان می آورد، بنابراین، یک استراتژی رو تست کنید روی حساب آزمایشی و بعد در حساب واقعی کسب سود کنید. بدون شک که بازار فارکس، یک بازار پویایی هست، همیشه بروکرهای معتبری مثل آلپاری برای آزمایش تکنیک‌های معاصر وجود دارند. شما می توانید آن را یاد بگیرید، اما سعی نکنید بر اساس آن عمل کنید، مگر اینکه تجربه کسب کنید. علاوه بر این، زمانی که یک استراتژی برای شما کار می کند، تا زمانی که منسوخ می شود از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید