بازار فارکس چیست؟ – تریدر اف ایکس

معرفی بازار فارکس

فارکس چیست؟

خیلی ساده است، بازار فارکس، بزرگترین بازار مالی جهانی است که به فرد امکان داد و ستد ارز را می دهد.

اگر با ابزارهای نمودارهای یک ارز در مقابل دیگری قوی‌تر دیدید، و در نهایت درست عمل کردید، می‌توانید سود کنید.

زمانی، قبل از شیوع بیماری کرونا، مردم می‌توانستند سوار هواپیما شوند و به سفرهای بین‌المللی بروند. اگر تا به حال به کشور دیگری سفر کرده‌اید باشید، معمولاً باید یک صرافی در فرودگاه پیدا می‌کردید و سپس پولی را که در کیف خود دارید به ارز کشوری که می‌روید تبدیل کنید.

قبل از اینکه به خانه برگردید، برای مبادله ینی که به طور معجزه آسایی باقی مانده است (توکیو گران است!) در باجه صرافی توقف می کنید و متوجه می شوید که نرخ ارز تغییر کرده است.

این تغییرات در نرخ ارز است که به شما امکان می دهد در بازار ارز درآمد کسب کنید. بازار ارز که معمولاً به عنوان “فارکس” یا “FX” شناخته می شود، بزرگترین بازار مالی در جهان است.

بازار FX یک بازار جهانی و غیرمتمرکز است که در آن ارزهای دنیا دست به دست می‌شوند. نرخ ارز یک ثانیه تغییر می کند بنابراین بازار دائما در نوسان است. تنها درصد کمی از مبادلات ارزی در «اقتصاد واقعی» که تجارت بین‌المللی و گردشگری را در بر می‌گیرد، مانند مثال فرودگاه فوق اتفاق می‌افتد.

در عوض، بیشتر معاملات ارزی که در بازار جهانی ارز رخ می‌دهد به دلایل سفته‌بازی خرید و فروش می‌شوند. معامله گران ارز (که به عنوان سفته بازان ارز نیز شناخته می شوند) ارزها را به این امید می خرند که بتوانند در آینده آنها را با قیمت بالاتری بفروشند. در مقایسه با حجم روزانه 200 میلیارد دلاری بورس نیویورک (NYSE)، بازار ارز با حجم مبادلات روزانه 6.6 تریلیون دلاری کاملاً عظیم به نظر می رسد. این تریلیون با یک “t” است. بیایید یک لحظه وقت بگذاریم تا با استفاده از هیولاها به این موضوع توجه کنیم…

بزرگترین بازار سهام جهان، بورس نیویورک (NYSE) هر روز حجمی در حدود 200 میلیارد دلار معامله می کند. اگر از یک هیولا برای نشان دادن NYSE استفاده می‌کردیم، به این شکل بود….

ترسناک به نظر می رسد به نظر می رسد که نتیجه می دهد. شما هر روز در مورد NYSE در اخبار می شنوید .. در CNBC .. در بلومبرگ .. در BBC .. هک، شما حتی احتمالا در مورد آن در باشگاه ورزشی محلی خود می شنوید. “NYSE امروز بالا است، بل، بل.” وقتی مردم در مورد “بازار” صحبت می کنند، معمولاً منظورشان بازار سهام است. بنابراین NYSE بزرگ به نظر می رسد، بلند است و دوست دارد سر و صدای زیادی ایجاد کند. اما اگر واقعاً آن را با بازار فارکس مقایسه کنید، به نظر می رسد …

اوه، NYSE در مقایسه با بازار فارکس بسیار ضعیف به نظر می رسد! شانسی ندارد! شما را متعجب می کند که “S” در NYSE مخفف “Stock” یا “Scrawny” است؟ 🤣 بازار ارزهای دیجیتال حتی بدتر است.

نمودار میانگین حجم معاملات روزانه برای بازار فارکس، بورس نیویورک، بورس اوراق بهادار توکیو و بورس لندن را بررسی کنید.

بازار فارکس چیست؟ - تریدر اف ایکس

بازار ارز بیش از 200 برابر بزرگتر است! خیلی بزرگه! اما اسب های خود را نگه دارید، یک صید وجود دارد! این عدد عظیم 6.6 تریلیون دلاری کل بازار جهانی ارز را پوشش می دهد، اما بازار “نقطه ای”، که بخشی از بازار ارز است که برای بیشتر معامله گران فارکس مرتبط است، کوچکتر است و 2 تریلیون دلار در روز است. در این بازار شرکت های وجود دارد که رابط بین معامله گران فارکس و بازار فارکس هستند، به نام بروکرهای فارکس مثل بروکر آلپاری که به تفصیل در مورد صحبت خواهیم کرد.

و سپس، اگر فقط می خواهید حجم معاملات روزانه را از معامله گران خرده فروشی (این ما هستیم) بشمارید، حتی کوچکتر است. تعیین اندازه دقیق بخش خرده فروشی بازار FX بسیار دشوار است، اما تخمین زده می شود که حدود 3 5٪ از کل حجم معاملات روزانه FX یا حدود 200 300 میلیارد دلار (احتمالا کمتر) باشد. بنابراین می بینید که بازار فارکس قطعاً بزرگ است، اما نه به آن بزرگی که دیگران دوست دارند شما باور کنید. باور نکنید که “فارکس یک بازار 6.6 تریلیون دلاری است”! این تعداد زیاد چشمگیر به نظر می رسد، اما کمی گمراه کننده است. ما دوست نداریم اغراق کنیم. ما فقط آن را واقعی نگه می داریم. جدا از اندازه اش، بازار نیز به ندرت بسته می شود! تقریباً شبانه روزی باز است. بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته باز است و فقط در آخر هفته بسته می شود. (چه انبوهی تنبل!) بنابراین برخلاف بازارهای سهام یا اوراق قرضه، بازار فارکس در پایان هر روز کاری بسته نمی شود. در عوض، تجارت فقط به مراکز مالی مختلف در سراسر جهان تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید