5 چشم انداز قبل از انجام معاملات فارکس – تریدر اف ایکس

آنچه که در این مقاله مطالعه می کنید

  1. چشم اندازهای معاملاتی فارکس
  2. چشم به سطوح تکنیکالی بلند مدت در معاملات فارکس داشته باشید
  3. نگاهی دیگر به اخبار اقتصادی روزانه بازار فارکس
  4. اقدامات کوتاه مدت قیمت را دنبال کنید
  5. معاملات خود را برنامه ریزی کنید، آن را به یک قانون تبدیل کنید!
  6. راه کار دومی داشته باشید

چشم اندازهای معاملاتی فارکس

آبراهام لینکلن در مورد 5 چشم انداز قبل از انجام معاملات فارکس طرح بندی می گوید: شش ساعت زمان بدهید تا یک درخت را قطع کنم و من طبق برنامه ریزی که داریم 4 ساعت اول رو صرف تیز کردن تبر میکنم.

اگر یک تریدر هستید، نباید چهار ساعت برای آموزش فارکس و تمرین وقت بگذارید، بلکه باید 5 ساعت و 59 دقیقه زمان بذارید زیرا فعالیت در بازار فارکس صرفاً به معنای انجام معامله است، که این کار یک دقیقه ای هم انجام میشه. اما این بخش «تصمیم گیری» است که قبل از انجام معاملات، باید انجام دهید و خیلی هم اهمیت دارد، زیرا موفقیت و شکست شما در بازار فارکس را تعیین می کند.

برای اینکه یک تصمیمی بگیرید و پشیمان نشود، باید تمام اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید و سپس آن را با دقت پردازش کنید. معامله گران به طور کلی فرآیندهای جمع آوری و پردازش اطلاعات را به عنوان ‘تحلیل’ انتخاب می کنند و بخشی از زمان خود را فقط به بخش پردازش اختصاص دهند.

اولویت قرار دادن به پردازش باعث میشه که مجموعه اطلاعات بر تصمیم نهایی شما را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، شما بازار را در اوج می بینید و تصمیم می گیرید با روند حرکت کنید و وارد معامله خرید شوید. اما بازار در عرض چند ثانیه به حد ضرر شما سقوط می کند.

پس از بررسی شکست متوجه می‌شوید که بازار در واقع در یک منطقه اشباع خرید بود و شما از این واقعیت غافل بودید. با استفاده از اندیکاتور RSI میتونستید به راحتی متوجه میشین. اکثر وقت ها ضرر در بازار فارکس، به دلیل تصمیمات عجولانه بوده که با اطلاعات کم جمع آوری شده.

اگر دانش خوبی داشته باشید (خرید بیش از حد) شما تصمیم دیگری می گرفتید یا حداقل تصمیم را به تعویق می انداختید باعث سودهای خوبی در بازار فارکس میشد. در اینجا 5 چشم انداز قبل از معامله وجود دارد که تمام اطلاعات لازم را در جدول شما قرار می دهد و توصیه که به معامله گران داریم با بروکرهای معتبری مثل آلپاری فعالیت کنند.

چشم به سطوح تکنیکالی بلند مدت در معاملات فارکس داشته باشید

سطوح بلند مدت – خطوط روند، سطوح حمایت و مقاومت – سطوح بحرانی هستند. روند تا پایان دوست شماست و این سطوح قدرتمند نشان دهنده پایان روند را دارند. آنها پس از برخورد فوری روند معکوس به خود میگرند.

مشکل این است که وقتی دائماً بر روی نمودارهای کوتاه مدت تمرکز می کنید، تمایل دارید آن را نادیده بگیرید یا از آن غافل شوید.

شما فقط زمانی در مورد این سطوح آگاه میشین که در کمین بازار باشید. بنابراین، بیایید بخش پشیمانی را برای اشتباهات واقعی خود ذخیره کنیم. نه برای جهل قبل از تصمیم گیری نهایی، از بازه زمانی روزانه و هفتگی بازدید کنید. یا تجزیه و تحلیل نمودارهای بلند مدت را به عنوان بخشی از آخر هفته خود به یک قانون تبدیل کنید.

نکته امتیازی: تجزیه و تحلیل نمودارهای بلندمدت به شما معاملات کوتاه مدت مکرر را پیشنهاد می کند.

نگاهی دیگر به اخبار اقتصادی روزانه بازار فارکس

اخبارهای اقتصادی و رویدادهای خبری روند روزانه بازار فارکس رو به حرکت در می آورد. اغلب اوقات آنها دشمن یک معامله گر تکنیکالی هستند، زیرا قدرت و اراده لازم برای تغییر وضعیت موجود در کوتاه مدت را دارند. این فقط استاپ ضرر شما را قطع می کند و سپس طبق معمول به کار خود ادامه می دهد. علاوه بر این، وقتی در نمودارهای خود غوطه ور هستید، در معرض از دست دادن لحظات انتشار اخبار هستید. بنابراین، دفترچه اخبار روز را یادداشت کنید.

روزانه به تقویم اقتصادی نگاه کنید. همچنین، آن را دقیقاً قبل از ورود به معاملات نیز به عنوان بخشی از روند معاملاتی خود بررسی کنید. میتونید از سایت www.forexfactory.com  و از اخبار لحظه به لحظه خبر دار بشین.

یک توصیه در مورد معاملات بر روی اخبار

اگر متخصص اقتصادی نیستید، هرگز روی یک خبر اقتصادی معامله نکنید. هرگز معاملاتی را فقط بر اساس انتشار خبری آغاز نکنید. از تایید تکنیکالی نیز استفاده کنید.

اقدامات کوتاه مدت قیمت را دنبال کنید

مهم نیست که چه نوع معامله گر هستید – اسکالپر، معامله گر کوتاه مدت یا بلند مدت، مراقب قیمت کوتاه مدت باشید. رفتار اکشن قیمت را بخوانید و مطالعه کنید. اغلب اوقات، سرنخ‌هایی از تغییر روند بلندمدت به دست می‌دهد. علاوه بر این، از سطوح حمایت و مقاومت کوتاه مدت برای ورود بهتر استفاده کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید روی یک جفت ارز طولانی‌مدت داشته باشید، مقاومت کوتاه‌مدت را وارد نکنید. همیشه به سطوح کوتاه مدت احترام بگذارید. این سودهای فوری را روی صفحه نمایش نشان می دهد که باعث می شود به تصمیم گیری شما اطمینان حاصل کنید.

معاملات خود را برنامه ریزی کنید، آن را به یک قانون تبدیل کنید!

برای انتظارات خود برنامه ریزی نکنید زیرا بازار سود را در یک بشقاب قرار نمی دهد. منتظر غافلگیری باشید احتمالات دیوانه کننده ای را تصور کنید که می تواند بر خلاف برنامه شما عمل کند. چندین استراتژی خروج از معامله داشته باشید که در بهترین موقعیت از معامله خارج شوید و سود خوبی کسب کنید. مهمتر از همه، آن را یادداشت کنید، به خصوص اگر تازه کار هستید. زیرا وقتی نوسانات ناگهانی قیمت را می بینید خونسردی خودتون رو از دست می دید و تسلیم احساسات خود می شوید.

به عنوان مثال، معامله شما با سود بیش از 100 پیپ موجوده، اما بازار به طور ناگهانی 50 پیپ را رها می کند. شما چکار انجام خواهید داد؟ غرایز شما را به بستن معامله سوق می دهد و همین کار را انجام می دهید. با این حال، بازار بهبود می یابد و 250 پیپ که هدف مورد انتظار شما بود افزایش می یابد. شما 200 پیپ را به خاطر مسلط نبودن به احساساتون از دست دادید. در معاملات روز به روز اتفاق می افتد. اگر از قبل برنامه‌ریزی کرده بودید که اگر قیمت با مقاومت مواجه شد یا انتظار عقب‌نشینی داشتید، چه کاری انجام دهید، که بخشی از هر رالی است، وحشت نمی‌کردید و سهوا عمل نمی‌کردید.

راه کار دومی داشته باشید

همه ما لحظات خود را داریم، گاهی اوقات ما آن را بارها و بارها به درستی دریافت می کنیم. مواقع دیگر به شدت اشتباه می کنیم. ما مستعد اشتباه هستیم که بر تصمیم ما نیز تأثیر می گذارد. به یاد داشته باشید که هیچ تکنیکی اثبات احمقانه نیست. بنابراین فقط یک نظر دوم را از روش دیگری به جای استراتژی خود بگیرید. بگویید، شما یک معامله گر قیمت هستید، از اندیکاتورهای مانند ATR یا استوکاستیک سرنخ بگیرید. یا از یک ارائه دهنده سیگنال مثل ما نظر بگیرید.

با این حال، اگر به استراتژی خود اطمینان دارید، همچنان می توانید معامله را ادامه دهید و نیازی به گرفتن نظر دوم ندارید تا مبادا آن را به قانون قبل از معاملات خود تبدیل کنید.

شما نمی‌توانید با تکه‌های اطلاعات تصمیمی بی‌خطر بگیرید. شما باید آن را پر داشته باشید. استراتژی معاملاتی که در بالا مورد بحث قرار گرفت، شما را یک قدم به رسیدن به آن نزدیک‌تر می‌کند. اگرچه ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما گاهی اوقات تفاوت بین زندگی و مرگ معاملات شما را حفظ می کند. بنابراین، آن را آگاهانه انجام دهید و برای عملکرد بهتر، آن را به یک روال قبل از معامله تبدیل کنید. تجارت مبارک!

دیدگاهتان را بنویسید