خرید و فروش جفت ارزها در فارکس – تریدر اف ایکس

معاملات فارکس چیست؟

معاملات فارکس خرید و فروش جفت ارزها در فارکس دیگر است. ارزها از طریق “بروکر فارکس” یا “ارائه دهنده CFD” معامله می شوند و به صورت جفت معامله می شوند یکی از شرکت ها بروکر آلپاری می باشد. ارزها در رابطه با ارز دیگری داد و ستد می شوند. به عنوان مثال، یورو و دلار آمریکا (EUR / USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP / JPY). وقتی در بازار فارکس معامله می کنید، به صورت جفت ارز خرید یا فروش می کنید.

تصور کنید هر جفت ارز دائماً در یک “طناب کشی” است و هر ارز در سمت خود طناب دارد. نرخ مبادله ای قیمت نسبی دو ارز از دو کشور مختلف است. نرخ ارز بر اساس اینکه کدام ارز در حال حاضر قوی تر است، در نوسان است.

خرید و فروش جفت ارزها در فارکس - تریدر اف ایکس

سه دسته جفت ارز وجود دارد:

  • جفت ارزهای اصلی
  • جفت ارزهای کراس
  • جفت ارزهای اگزوتیک

در جفت ارزهای اصلی همیشه دلار آمریکا وجود دارد.

جفت ارز متقابل شامل دلار آمریکا نمی شود. کراس هایی که هر یک از ارزهای اصلی را شامل می شوند به عنوان “مینور” نیز شناخته می شوند.

جفت ارزهای اگزوتیک از یک ارز اصلی و یک ارز از یک بازار در حال ظهور (مانند مجارستان، ترکیه و… ) تشکیل شده است.

جفت ارزهای اصلی در فارکس

خرید و فروش جفت ارزها در فارکس - تریدر اف ایکس

جفت ارزهای فهرست شده در زیر به عنوان “اصلی” شناخته می شوند.

این جفت ارزها همگی حاوی دلار آمریکا (USD) در یک طرف هستند و بیشترین حجم معاملات رو به خودش اختصاص داده است.  در مقایسه با کراس ها و اگزوتیک ها، قیمت با عمده ترین ها بیشتر حرکت می کند که فرصت های معاملاتی بیشتری را فراهم می کند.

جفت ارزکشورهااصطلاح فارکسی
EUR/USDمنطقه یورو/ایالات متحده“euro dollar”
USD/JPYایالات متحده/ژاپن“dollar yen”
GBP/USDانگلستان/ایالات متحده“pound dollar”
USD/CHFایالات متحده/سوئیس“dollar swissy”
USD/CADایالات متحده/کانادا“dollar loonie”
AUD/USDاسترالیا/ایالات متحده“aussie dollar”
NZD/USDنیوزلند/ایالات متحده“kiwi dollar”

جفت ارزهای اصلی بیشترین نقدینگی در جهان هستند. از نقدینگی فارکس برای توصیف سطح فعالیت در بازار مالی استفاده می شود. در فارکس، بر اساس تعداد معامله‌گران فعالی است که یک جفت ارز خاص را خرید و فروش می‌کنند و حجم معامله می‌شود توصیف می کنند. هر چه کالایی بیشتر معامله شود نقدینگی آن بیشتر است. برای مثال، افراد بیشتری جفت ارز EUR / USD و با حجم بالاتری نسبت به جفت ارز AUD / USD معامله می کنند. این بدان معناست که EUR / USD نقدینگی بیشتری نسبت به AUD / USD دارد.

بیایید آنچه را که آموخته‌اید در یک سری سؤال خلاصه کنیم:

جفت ارز در فارکس چیست؟

جفت ارز جفت ارزهایی است که ارزش یکی نسبت به دیگری است. به عنوان مثال، GBP / USD ارزش پوند انگلیس نسبت به دلار آمریکا است.

جفت ارزهای اصلی کدامند؟

جفت ارزهای اصلی (“مرجع”) آنهایی هستند که شامل دلار آمریکا می شوند و بیشترین معامله را دارند. هفت مورد از آنها وجود دارد: EUR / USD، USD / JPY، GBP / USD، USD / CAD، USD / CHF، AUD / USD، و NZD / USD.

جفت ارزهای کراس چیست؟

جفت ارزهای کراس (“کراس”) ارزهایی هستند که بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند که دلار آمریکا را در جفت شدن خود لحاظ نمی‌کنند. صلیب ها عبارتند از EUR / GBP، EUR / CAD، GBP / JPY، EUR / CHF، EUR / JPY و غیره.

چند جفت ارز وجود دارد؟

صدها جفت ارز وجود دارد اما همه آنها را نمی توان در بازار FX معامله کرد. سازمان ملل متحد در حال حاضر 180 ارز را به رسمیت می شناسد. اگر بخواهید هر ارز را با ارز دیگری جفت کنید، بسیار زیاد است.

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=993

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید