چه چیزی در فارکس معامله می شود؟ – تریدر اف ایکس

چه چیزهایی در بازار فارکس معامله می شود؟ جواب ساده در مقاله از سری آموزش فارکس پول است. به طور تخصصی، ارزها است.

همانطور که می دانید معامله گران چیزی فیزیکی خریداری نمی کنند، انجام معاملات در بازار فارکس می‌تواند گیج‌کننده باشه، بنابراین با یک مقایسه ساده (اما ناقص) برای کمک به توضیح استفاده می‌کنیم.

خرید یک ارز را شبیه خرید یک سهم در یک کشور خاص در نظر بگیرید، مانند خرید سهام در یک شرکت. قیمت ارز معمولاً نشان دهنده مستقیم نظر بازار در مورد سلامت فعلی و آینده اقتصاد مربوطه است.

در انجام معاملات بازار فارکس، وقتی مثلاً ین ژاپن را می‌خرید، اساساً در حال خرید «سهم» در اقتصاد ژاپن هستید. شما شرط می بندید که اقتصاد ژاپن خوب است و حتی با گذشت زمان بهتر خواهد شد. هنگامی که آن “سهم” را دوباره به بازار بفروشید، امیدواریم در نهایت به سودی برسید.

به طور کلی، نرخ تبدیل یک ارز در مقابل سایر ارزها، بازتابی از وضعیت اقتصاد آن کشور در مقایسه با سایر اقتصادها است. با افتتحاح حساب در یک بروکر قابل اعتماد مانند آلپاری این نمادها را خواهید دید.

ارزهای اصلی

چه چیزی در فارکس معامله می شود؟ - تریدر اف ایکس

در حالی که به طور بالقوه تعداد زیادی ارز وجود دارد که می توانید معامله کنید، به عنوان یک معامله گر جدید فارکس، احتمالاً معامله با “ارزهای اصلی” را شروع خواهید کرد. آنها را “ارزهای اصلی” می نامند زیرا ارزهای پرمعامله هستند و برخی از بزرگترین اقتصادهای جهان را نمایندگی می کنند.

معامله گران فارکس در مورد آنچه که آنها به عنوان “ارزهای اصلی” در نظر می گیرند متفاوت هستند. آنهایی که احتمالاً A مستقیم دریافت کرده‌اند و در دوران کودکی از همه قوانین پیروی می‌کنند، فقط USD، EUR، JPY، GBP و CHF را به عنوان ارزهای اصلی در نظر می‌گیرند.

سپس آنها AUD، NZD و CAD را به عنوان “ارز کالا” برچسب گذاری می کنند. برای ما شورشیان، و برای ساده نگه داشتن همه چیز، ما فقط هر هشت ارز را به عنوان “مهم” در نظر می گیریم. در زیر ما آنها را بر اساس نماد، کشور محل استفاده، نام واحد پول و نام مستعار جالب فهرست می کنیم.

نمادکشورواحد پوللقب
USDآمریکادلارBuck
EURمنطقه یورویوروEUR
JPYژاپنینYen
GBPبریتانیای کبیرپوندCable
CHFسوئیسفرانسSwissy
CADکانادادلارLoonie
AUDاسترالیادلارAussie
NZDنیوزلنددلارKiwi

نمادهای ارز همیشه دارای سه حرف هستند، که در آن دو حرف اول نام کشور و حرف سوم نشان دهنده نام واحد پول آن کشور است، معمولا حرف اول نام واحد پول. این سه حرف به کدهای ارز ISO 4217 معروف هستند. در سال 1973، سازمان بین المللی استاندارد (ISO) کدهای سه حرفی را برای ارزهایی که امروزه استفاده می کنیم، ایجاد کرد.

به عنوان مثال NZD را در نظر بگیرید…

NZ مخفف نیوزلند و D مخفف دلار است.

به اندازه کافی آسان است، درست است؟

چه چیزی در فارکس معامله می شود؟ - تریدر اف ایکس

ارزهای گنجانده شده در نمودار بالا، “مرجع” نامیده می شوند، زیرا آنها پرمعامله ترین ارزها هستند.

ما همچنین می خواهیم به شما اطلاع دهیم که “باک” تنها نام مستعار USD نیست. همچنین وجود دارد: اسکناس سبز، استخوان، بنجی، بنجامین، چدار، کاغذ، غارت، اسکریلا، پنیر، نان، مولا، رئیس جمهور مرده، و پول نقد.

بنابراین، اگر می‌خواهید بگویید، “الان باید بروم سر کار.”

درعوض، می‌توانید بگویید: «بله، من باید بپرم! باید آنها را پسر بنجیس کرد!»

واقعیت سرگرم کننده: در پرو، نام مستعار دلار آمریکا کوکو است، که نام حیوان خانگی خورخه (به زبان اسپانیایی جورج)، اشاره ای به پرتره جورج واشنگتن روی اسکناس یک دلاری است؟

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=985

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید