pullback  زمانی اتفاق می افتد که قیمت یک سهم یا کالا متوقف شود یا برخلاف روند غالب در بازار سهام پیش رود. این یک افت موقت در قیمت دارایی به طور کلی روند صعودی است. برخلاف “روند بازگشتی” که در آن افت قیمت دائمی بیشتری وجود دارد، عقب نشینی فقط برای مدت کوتاهی باقی می ماند.

معامله گران پول بک زمانی سعی می کنند سهام یا کالایی را خریداری کنند که قیمت به طور موقت در میان یک روند صعودی گسترده تر کاهش یافته است. برای معاملات، بازار باید در جهتی خاص، صعودی یا نزولی، روند داشته باشد. بدون یک روند در معامله، سود بردن از pullback غیرممکن است.

معاملات Pullback چگونه کار می کند؟

pullback  ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد. اکثر سهام با سابقه متوسط ​​روند صعودی به دلیل احساسات حاکم بر برند و بازار با کاهش قیمت روبرو هستند. اگر یک کلاهبرداری یا ورشکستگی پنهان در معرض دید عموم قرار گیرد یا اخباری مبنی بر از دست دادن مداوم درآمد منتشر شود، بسیاری از سرمایه گذاران شروع به فروش سهام چنین برندی می کنند. در نتیجه منجر به کاهش قیمت سهام این برند می شود. چنین مواردی در بازار کالاها نیز به ویژه در مورد قیمت طلا و نفت رایج است.

افت موقت قیمت دارایی به طور کلی روند صعودی، عقب نشینی بازار سهام است. توجه داشته باشید که شیب باید موقتی باشد و اگر بدون بهبودی به پایین آمدن ادامه دهد، تبدیل به یک الگوی بازگشتی خواهد شد.

عقب نشینی برای دستیابی به هدف معاملاتی اساسی یعنی خرید پایین و فروش بالا مفید است. برای معامله موفقیت آمیز عقب نشینی، باید سهام یا کالا را در حین «افت» بخرید و سپس در طول «صعودی» آن را بفروشید. بنابراین، ایجاد و اجرای یک استراتژی معاملاتی پول بک، حتی برای مبتدیان، آسان است.

بنابراین، pullback به معامله‌گران فرصت‌هایی برای خرید امنیت ارائه می‌دهند که ارزش آن همچنان در حال افزایش است. به عنوان مثال، برای معامله‌گری که نمی‌تواند سهام آمازون یا اپل را بخرد، زیرا قیمت سهام آنها به طور دائم در حال افزایش است، ممکن است معاملات pullback بسته به کاهش قیمت، فرصتی سودآور برای خرید به نظر برسد.

این گزارش رویترز به این موضوع می‌پردازد که چگونه بازارهای جهانی سهام در اوایل سال 2021 پس از یک روند بالا و رکورد بالا با فروختن سهام شرکت‌های فناوری توسط سرمایه‌گذاران با عقب‌نشینی مواجه شدند. این گزارش همچنین حرکت بازدهی 10 ساله خزانه داری را نشان می دهد که در مواجهه با کووید-19 با pullback مواجه شد.

مثال

یک نمونه خوب از pullback را می توان در زمینه بیماری همه گیر مشاهده کرد. بسیاری از جوانان آمریکایی پس از از دست دادن شغل خود به دلیل شیوع گسترده COVID-19، تصمیم گرفتند از بخشی از چک های محرک خود برای کسب درآمد از طریق بازار سهام استفاده کنند. شرکت شرط‌بندی ورزشی معروف به DraftKings زمانی که سهامش در اوایل فوریه سال 2021 رشد کرد، پس از تجمیع در دو ماه قبل، فرصتی عالی برای معاملات عقب‌نشینی ارائه کرد. ETF اینترنت نسل بعدی ARK، DraftKings را به دارایی های خود اضافه کرد و این خبر باعث افزایش رالی شد که در 2 فوریه آغاز شد. معامله گرانی که سهام DraftKings را در طول دوره ادغام دو ماهه خریداری کرده بودند، می توانستند با استفاده از مزیت ها، با قیمت بالای 56 دلار به فروش برسند. یکی از پرسودترین فرصت های معاملاتی pullback در ماه های اخیر.

شرکت رزرواسیون مسافرتی و هتل مبتنی بر اینترنت، Trivago، چرخه مشابهی از pullback و افزایش در طول همه گیری را پشت سر گذاشت. با آسیب شدید بخش مسافرت و گردشگری در سال 2020، سهام این شرکت به طور موقت سقوط کرد.

با این حال، با در دسترس قرار گرفتن واکسن‌های بیشتر و بیشتر، سهام تریواگو دوباره شاهد حرکت صعودی بود. با توجه به اینکه شرکت در تلاش برای بازگشت به حالت عادی است، سرمایه گذاران باهوش نظارت بر سهام Trivago را برای فرصت های معاملاتی به زودی آغاز کرده اند.

pullback در فارکس

معامله گران فارکس از طریق تجارت با ارزهای جهانی درآمد کسب می کنند. نرخ ارز برای هر ارز در بازار فارکس تعیین می شود. قیمت یک ارز خاص (یا نرخ مبادله) می تواند صعودی یا نزولی باشد. فارکس یکی از فعال ترین بازارهای معامله شده در جهان است. بنابراین، pullback به طور منظم در بازار فارکس رخ می دهد. با این حال، pullback گاه به گاه فارکس اجتناب ناپذیر است زیرا سرمایه گذاران هر از گاهی برای نقد کردن سود خود عجله دارند.

معامله گران فارکس به طور مرتب از پول بک برای ورود به موقعیت های بازار در بهترین سطح قیمت ممکن استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک معامله گر می تواند از این استراتژی برای معامله یک جفت ارز در پایین ترین قیمت ممکن در طول یک روند صعودی استفاده کند. با این حال، برای اجرای موفقیت آمیز چنین معاملاتی، فرد باید بداند که چگونه pullback را تشخیص دهد. از این گذشته، چگونه کسی می تواند مطمئن باشد که کاهش ناگهانی ارز ناشی از یک نوسان موقت است و نه معکوس شدن روند کلی؟

مشاهده pullback در فارکس

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شناسایی pullback فارکس، توجه به خطوط روند است. هنگامی که قیمت یک ارز سه بار متوالی به یک خط در نمودار می رسد، به عنوان خط روند شناخته می شود. آنها در خطوط روند فارکس اجتناب ناپذیر هستند.

اگر قیمت بیش از دو بار به همان خط روی نمودار بازگردد، یک خط روند دارد. و با علم به افزایش مجدد قیمت ها می توانند از این افت ها برای ورود به بازار استفاده کنند.

تنها اشکال این روش معاملاتی، خطر از دست دادن افت است. به عبارت دیگر، یک مبتدی یا یک معامله گر آنی ممکن است سهام را قبل از اینکه بتواند دوباره به سمت بالا حرکت کند، بفروشد. در چنین مواقعی با خطر از دست دادن پول مواجه می شوند.

دو استراتژی عمده وجود دارد که می توانید برای این نوع معاملات استفاده کنید: رویکرد تهاجمی و محافظه کارانه. رویکرد تهاجمی شامل ورود به یک معامله زمانی است که قیمت به منطقه pullback بازگردد. این نقطه معمولاً پایان موج تصحیح را نشان می دهد. از این رو این استراتژی بالاترین نسبت پاداش / ریسک را ارائه خواهد کرد. این به یک معامله گر اجازه می دهد تا با بهترین قیمت ممکن وارد بازار شود.

از سوی دیگر، رویکرد محافظه کارانه شامل ورود به بازار زمانی است که قیمت سهام یا کالا به روند خود ادامه داده و به پایین ترین سطح خود رسیده است. معامله گر محافظه کار با حرکت بازار پیش می رود. در نتیجه، نسبت ریسک  /  پاداش بالقوه این استراتژی کمتر است

در سایت تریدر اف ایکس می توانید با ثبت نام در بروکر های مثل بروکر آلپاری، بروکر لایت فایننس، بروکر ارانته و بروکر stp trading ثبت نام کنید، و آموزش ها را در حساب دمو هر بروکر تست کنید.

4.3/5
لینک کوتاه مقاله

https://traderfx.ir/?p=4858

Picture of  تریدر اف ایکس

تریدر اف ایکس

وب سایت تریدر اف ایکس مجموعه ای از آموزش ها و ابزارهای و مرجعی پاسخگو به نیازهای معامله کردن در بازار فارکس شماست. تیم تریدر اف ایکس همیشه در تلاش است تا بهترین آموزش ها با بالاترین سود در بازار فارکس ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید